دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
کاشت مو کاشت ابرو کاشت موی طبیعی کاشت ابروی طبیعی کاشت ریش کاشت مژه ریزش مو درمان ریزش مو ترمیم مو پوست وزیبایی تزریق ژل بوتاکس تزریق چربی جوانسازی لیزر موهای زائد پاکسازی و لایه برداری پوست درمان لک،کک و مک،جای جوش لاغری و تناسب اندام لیپولیز لیزری لیپوماتیک کویتیشن RF آر اف LPG ال پی جی جراحی و زیبایی جراحی بینی جراحی شکم جراحی پلک تزریق بوتاکس مزایای تزریق بوتاکس نقاط تزریق بوتاکس قیمت لیزر موهای زائد کلینیک زیبایی پوست و زیبایی لیزر موهای صورت لیزر زیر بغل لیزر ناحیه تناسلی عوارض تزریق بوتاکس کاربردهای تزریق چربی انواع کاشت مو بهترین ژل برای تزریق خطرناکترین ژل مراقبت های بعد از تزریق ژل مدت ماندگاری تزریق ژل پیکر تراشی لاغری با لیپوماتیک لاغری مدرن روش های کاشت ریش کاشت ریش به روش SUT مراقبت های بعد از کاشت ریش سن کاشت ریش قیمت تزریق چربی مزایای تزریق چربی لیپو اینجکشن لیپو لیفتینگ لیپو ساکشن دلایل ریزش مو معایب تزریق بوتاکس پیشانی مزایای کاشت ابرو پیوند مو جراحی پیوند مو روش های کاشت مو کاشت مو به روش FIT کاشت مو به روش FUT کاشت مو به روش SUT مزایای لیزر موهای زائد معایب لیزر موهای زائد منع لیزر موهای زائد نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد روش FIT برای پیوند مو روش FUT در پیوند مو نواحی تزریق بوتاکس جوانسازی پوست تزریق بوتاکس در نوجوانان موارد منع تزریق بوتاکس قیمت کاشت ابرو عوارض کاشت ابرو مراحل ترمیم ابرو عوارض تزریق چربی ویژگی های فیلر کاشت مو در خانم ها جلوگیری از ریزش مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های مو مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد درمان لک عوارض کاشت مو قیمت کاشت مو کاشت مو به روش FUE جراحی لاغری افرادی که نباید لیپوماتیک انجام دهند لیفت بازو هزینه لیپوماتیک مزایای لاغری با لیپوماتیک قیمت لیپوماتیک پیکرتراشی خطرات لیپوماتیک عوارض لیپوماتیک کاشت موی بانوان عوارض کاشت مو به روش PRP جوانسازی صورت مراقبت های پوست و زیبایی تزریق فیلر لیفت صورت جراحی زیبایی ماسک پوست لاغری تناسب اندام خدمات مو مژه جراحی پلک کاشت آفتاب سوختگی مراقبت پوست مراقبت از مو کلینیک زیبایی پوست و مو جراحی پلاستیک بیماری پوستی عمل زیبایی بینی لایه برداری پوست پاکسازی ریش ترمیم مراقبت از پوست لیفت پوست صورت پیوند ریش عمل پیوند ریش کلینیک زیبایی کاشت ریش محافظت از پوست در فصل سرما محافظت از مو در فصل سرما پوست و مو مراقبت از پوست و مو هزینه پیوند مو هزینه کاشت مو انواع روش کاشت مو کاشت و پیوند مو انواع روش کاشت مو و هزینه آن دلایل بازگشت موهای زائد بعد از لیزر دلایل بازگشت مو بعد از لیزر علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر بهترین دستگاه های لاغری لاغری با دستگاه مکانیسم اثر انواع دستگاه های لاغری روش مناسب لاغری با دستگاه تزریق ژل و تزریق چربی معایب تزریق ژل مزایای تزریق ژل معایب تزریق چربی تفاوت های تزریق چربی با تزریق ژل مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل اصلاح بعد از کاشت ابرو مزایای میکروبلدینگ انواع روش کاشت ابرو کاشت ریش و سبیل لیفت بازو یا براکیوپلاستی عمل لیفت بازو جراحی براکیوپلاستی راهکارهای کاهش وزن مزایای کاشت مژه معایب کاشت مژه کاشت مژه چیست پیوند مژه مزایای کاشت ریش معایب کاشت ریش جراحی چشم ویروس کرونا coronavirus covid19 بیماری کرونا جراحی لیزیک چشم جراحی لازک چشم عمل زیبایی پلک عمل بلفاروپلاستی عمل لیزیک چشم عمل لازک چشم زیبایی انواع خدمات پوستی انواع خدمات زیبایی انواع بوتاکس لیزر مو بلفاروپلاستی درمان با لیزر میکرونیدلینگ خال برداری

ارتباط ویروس کرونا با ریزش مو چیست

تیم تحقیقاتی مراکز پوست، مو و زیبایی
|
مراقبت های مو
| 1400/03/30

ارتباط ویروس کرونا با ریزش مو یکی از سوال های بسیاری از افراد است که آیا ممکن است فردی پس از مبتلا شدن به ویروس کرونا و بهبود یافتن، به ریزش مو دچار شود؟ ریزش مو ناشی از کرونا، به صورت علمی به اثبات نرسیده است اما با توجه به تحقیقاتی که بر روی افراد بهبود یافته صورت گرفته است، برخی از آنها پس از مبتلا شدن به ویروس کرونا و بهبود یافتن، دچار ریزش مو شده اند.

امروزه ویروس کرونا تمام جهان را درگیر کرده است و در بین افرادی که مبتلا شده اند تعداد زیادی جان خود را از دست داده اند. افرادی که بهبود یافته اند ممکن است پس از بهبودی کامل، دچار عوارض پس از مبتلا شدن به بیماری شوند. یکی از این عوارض ریزش مو است. ما در این مطلب قصد داریم به ارتباط ویروس کرونا با ریزش مو پی ببریم و در یابیم ویروس کرونا چگونه باعث رییزش مو می شود؟

علائم ویروس کرونا

ویروس کرونا با علائم ساده و شبیه به علائم سرماخوردگی ظاهر می شود و رفته رفته با افزایش شدت بیماری علائم دیگری مانند درگیر شدن ریه ها و تنگی نفس و درد قفسه سینه و... نمایان می شوند. افرادی که به کرونا مبتلا می شوند ممکن است پس از بهبودی به عوارضی مانند ریزش مو و .... دچار شوند.

علائم اولیه ویروس کرونا

 • تب
 • سرفه
 • سرگیجه
 • سردرد
 • بدن درد
 • از دست رفتن علائم بویایی و چشایی
 • حالت تهوع
 • اسهال

با شدت گرفتن بیماری کرونا، علائم دیگری مانند موارد زیر ظاهر می شوند:

 • تنگی نفس
 • درد قفسه سینه
 • درگیر شدن ریه ها
 • کبود شدن لب ها
 • کبودی ناخن و صورت
 • خواب آلودگی

ارتباط ویروس کرونا با ریزش مو پس از بهبودی کامل افراد، ادامه دارد و ممکن است برخی از افراد دچار ریزش موی شدید شوند اما این سوال برایمان پیش می آید که، ممکن است ریزش مو تا آخر عمر باقی بماند؟ برای پاسخ به این سوال ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

ارتباط ویروس کرونا با ریزش موارتباط ویروس کرونا با ریزش مو

آیا ارتباط ویروس کرونا با ریزش مو به اثبات رسیده است؟

با توجه به اینکه مدت زیادی از همه گیر شدن ویروس کرونا در جهان نمی گذرد ، نشانه ها و عوارض پس از آن به صورت علمی به اثبات نرسیده است. محققین اقدام به تحقیقات بر روی افرادی که کرونا گرفته اند و بهبود یافته اند، کرده اند و به ارتباط ویروس کرونا با ریزش مو پی برده اند. 24 درصد از افرادی که بر روی آنها تحقیقات صورت گرفته شده است، پس از بهبودی کامل به ریزش موی شدید دچار شده اند.

این افراد بطور میانگین پس از گذشت 58 روز به ریزش مو مبتلا می شوند و برخی از آنها با گذشت مدت زمان کوتاهی بهبود می یابند ولی ریزش موی برخی دیگر ادامه دارد. اما ارتباط ویروس کرونا با ریزش مو چگونه است؟ ویروس کرونا چگونه باعث ریزش مو در افراد می شود؟ در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش از مرکز کاشت مو دنبال نمایید

دلایل ریزش مو در زنان و دختران

برنامه درمان خانگی جلوگیری از ریزش مو

روش درمانی جدید برای طاسی و ریزش مو در آقایان

ارتباط ویروس کرونا با ریزش مو چگونه است؟

دسته ای از افراد که پس از بهبود یافتن به ریزش مو دچار می شوند، درگیر نوعی ریزش مو به نام تلوژن افلوویوم یا TE می شوند. در این ریزش مو، موها به صورت دسته ای با شانه زدن یا دوش گرفتن می ریزند. افرادی که بعد از بهبود یافتن از بیماری کرونا به این نوع ریزش مو دچار می شوند، ممکن است نیمی از موهای سر خود را در مدت زمان 6 تا 9 ماه از دست بدهند از این رو باید به دنبال راهی برای درمان این مشکل باشند. اما چه عواملی باعث ریزش TE می شود؟ آیا می توان آن را درمان کرد؟

چگونه ویروس کرونا باعث ریزش مو می شودچگونه ویروس کرونا باعث ریزش مو می شود

چه عواملی در بیماری کرونا باعث ریزش مو می شوند؟

دلایل بسیار زیادی در بیماری کرونا می تواند باعث ریزش مو در افراد شود اما شایع ترین علت های ریزش مو موارد زیر هستند:

 • تب شدید: یکی از علائم اصلی ویروس کرونا تب بالا است. تب شدید باعث تحریک سلول های مو و در نتیجه ریزش مو خواهد شد.
 • استرس و نگرانی: زمانی که فردی به بیماری کرونا مبتلا می شود، دچار استرس و اضطراب های شدید می شود که بسیار برای بدن مضر است. یکی از عوارضی که استرس برای بدن دارد، ریزش موهای سر است.
 • استفاده از داروها برای درمان کرونا: داروی قطعی برای درمان ویروس کرونا وجود ندارد از این رو پزشکان از داروهای مختلفی استفاده می کنند که یکی از عوارض آنها ریزش مو است. ریزش مو بر اثر مصرف این داروها، هنگامی که مصرف داروها را قطع کنید، از بین می رود.

روش های درمان ریزش مو بر اثر بیماری کرونا

همانطور که گفتیم ارتباط ویروس کرونا با ریزش مو با تحقیقات انجام گرفته به اثبات رسیده است و باید به دنبال روشی برای درمان ریزش مو باشیم. راهکارهایی در منزل برای درمان ریزش موها و همچنین راه هایی بجز روش های خانگی وجود دارد که در ادامه به شما خواهیم گفت.

روش های خانگی برای درمان ریزش ناشی از ویروس کرونا

ارتباط میان ویروس کرونا و ریزش مو با رعایت کردن موارد زیر قطع می شود:

 • استفاده از تغذیه ای مناسب
 • مراقبت از موها
 • مصرف قرص ویتامین D
 • مصرف آمینو اسید ها
 • مصرف روغن ماهی برای درمان ریزش مو
 • استفاده از آب پیاز برای رشد مجدد موهای از دست رفته
 • استفاده از روغن رزماری برای کمک به رشد موها
 • ماساژ موها با استفاده از روغن بادام تلخ

قطع ارتباط ویروس کرونا با ریزش مو از طریق روش های پزشکی 

مواردی که در بالا گفتیم برای درمان ریزش موها با پرداخت هزینه ای مناسب بود. اگر ریزش موهای شما درمان نشد به یک پزشک مراجعه کنید. روش هایی که ممکن است پزشک برای درمان ریزش موهای شما استفاده کند موارد زیر هستند:

 • مزوتراپی
 • استفاده از دارو برای قطع ریزش مو

روش های جلوگیری از ریزش مو در بیماری کروناروش های جلوگیری از ریزش مو در بیماری کرونا

آخرین اخبار و مطالب تکمیلی را در این بخش دنبال نمایید

کاشت مژه چه مزایا و معایبی دارد

علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر چیست؟

مدت زمان تاثیر بوتاکس بعد از تزریق چقدر است

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه