سوالات متداول کلینیک مو

در این قسمت می توانید سوالات متداول کلینیک مو مشاهده نمایید

بله، اگر در کلینیک های معتبر زیبایی کاشت مو انجام شود، کاشت مو به صورت دائمی بوده و در آینده هم ریزش نخواهد داشت. موهایی که برای کاشت مو استفاده می شوند از پشت سر برداشته شده و دلیل استفاده از موهای پشت سر نیز عدم وجود گیرنده های هورمونی مستعد بوده که آنها قابل ریزش نیستند و به هرجایی منتقل شوند این مقاومت را با خود منتقل می کنند. در واقع باید بگوییم هر زمان موهای پشت سر شما ریخته شد موهای کاشته شده هم می ریزد.

خیر، عمل کاشت مو با روش بی حسی موضعی انجام شده و تنها درد بیمار، درد تزریق ماده بی حسی در ابتدای عمل خواهد بود. در حقیقیت ممکن است در بیشتر زمان حین کاشت مو شما در خواب باشید
خیر. در عمل کاشت مو منطقه کاشت می بایست کوتاه شود و منطقه برداشت مو در حد نیاز کوتاه می شود و معمولا تمام موها کوتاه نمی شود. در روش کاشت مو به روش FUT نیازی به کوتاه کردن موها نبوده اما در روش FIT مخصوصا اگر موها زیاد باشد، تمام یا قسمتی از موها باید کوتاه شود.

خیر، این بیماری به نام آلوپسی آره آتا alopecia areata می باشد و كاشت مو در آن ممنوع است، درمان آن، درمان طبی دارویی و رفع علت زمینه ای آن می باشد (رفع استرس، عفونت و ...)

ترک های پوستی به هیج وجه کاملا بر طرف نمیشود اما با لیزر فرکشنال و. یا میکرونیدلینگ کمتر میشود برای سفت کردن پوست هم هایفو و هم آر اف موثر است اما برای منافذ پوست با توجه به عمق منافذ  از روش های دیگر باید بهره جست
سلام
کاشت مو بستگی به نوع روشی دارد که استفاده میشود و تعداد گرافت هایی است که نیاز هست برای کاشت مو 
پیشنهاد ما به شما تقویت کردن مو ویا ویتامینه کردن مو میباشد که میتوانید از طریق دارو های ویتامینه به صورت خوراکی و یا انجام دادن  پی آر پی یا مزوتراپی استفاده شود
با سلام
کاشت ابرو یک عمل کاملا تخصصی می باشد معمولا اکثر افرادی که دم ابروی خود را از دست داده اند در تاج ابرو هم مو ها کم پشت بوده و بقیه ی قسمت ها هم نیاز به تراکم  دارد.درصورت نیاز به کاشت فقط دم ابرو هزینه بین 1/5تا2میلیون تومان می باشد.در مورد درمان جوش و جای جوش روش های مختلفی وجود دارد که لیزر یکی از این درمان ها میباشد که در هر صورت بایستی توسط متخصص ویزیت شود 

سلام
از دلایل ریزش ابرو می توانیم به هریک از موارد زیر اشاره کنیم:

- بروز حوادث خاصی مانند ترومای فیزیکی یا شیمیایی
- اصلاح بیش از حد ابرو
- ابتلا به بیماری خاص که علاوه بر ریزش مو ابرو باعث کم پشتی آن خواهد شد
- افزایش سن و پیری نیز باعث کم پشت شدن و به تدریج باعث از بین رفتن ابرو می شود
کاشت مو بسته به نوع روش آن و تعداد گرافت های آن محاسبه می گردد و تار مو معیار دقیقی برای تعیین هزینه نمی باشد هزینه ی کاشت مو 2/5تا6میلیون  می باشد
سلام
کاشت ابرو بسته به طول ابرو و پهنای ابرو  بین 3تا5/5میلیون هزینه دارد
کاشت مژه  بین 2/5تا3/5 میلیون هزینه دارد 
بلی، این موها دائمی هستند و در آینده نیز ریزش ندارند. این موها از پشت سر برداشته می شوند. موهای پشت سر هم به دلیل عدم وجود گیرنده های هورمون "دی اچ تی" مستعد ریزش نیستند و مقاوم هستند و به هر جایی منتقل شوند این ویژگی را حفظ میكنند .در حقیقت یکی از موارد ضمانت کاشت مو دوام دائمی آن می باشد.
خیر، سوراخ های ایجاد شده بسیار ظریف می باشد و به هیچ عنوان اثری از خود باقی نمی گذارد.
خیر،قطر این سوراخ ها حدود 5/0 تا 7/0 میلی متر بیشتر نیست و به خوبی و بدون هیچ اثری ترمیم می شوند.
خیر، عمل پیوند مو با روش بیحسی موضعی انجام می شود و تنها درد بیمار درد تزریق ماده بیحسی در ابتدای عمل می باشد، در حقیقت ممكن است در بیشتر طول عمل شما درخواب باشید. پس از عمل نیز با وجود تجویز مسکن، اکثر بیماران نیازی به استفاده از مسکن ندارند.

كاشت مو، می بایست تمام موها کوتاه یا تراشیده شود؟

بله.در حقیقت به دلیل خطر عفونت و سهولت در برداشت در همه روشهای کاشت مو باید موها ماشین شود و تبلیغاتی که در این زمینه در رابطه با عدم نیاز به کوتاه کردن مو انجام می شود کاملا غیر علمی می باشد.

بلی، موی كاشته شده كاملا طبیعی است و رشد می کند و قابل اصلاح آرایش و تراشیدن می باشد.

بله.کاشت مو بر روی اسکار سوختگی هم در سر و هم در صورت انجام پذیر است و در حقیقت این کار چندین بار توسط مرکز پارس انجام شده است و می توانید تعدادی از عکسهای آن را در گالری عکس ببینید.

بلی، اگر در هنگام سوراخ زدن برای کاشت مو دقت لازم صورت نگیرد ریشه موهای اطراف آسیب می بیند و باعث ریزش آنها می شود.

در کلینیک ما بر روی منطقه کاشت مو پانسمان انجام نمی شود. روی منطقه برداشت نیز پانسمانی برای چند ساعت انجام می شود.برای جلوی سر از کلاه لبه دار نیز میتوان استفاده کرد

جهت کاشت ابرو، موها از پشت سر (ترجیحا موهای نازک تر) برداشت شده و موهای تک یا دو تار در ابرو کاشت می شود.
باید توجه داشت که تراکم کاشت ابرو هیچگاه مثل ابروی طبیعی نخواهد شد .البته با تکرار عمل کاشت میتوان تراکم کار را بالا برد.موهای کاشته شده خصوصا در ناحیه دم ابرو (انتهای خارجی) به خاطر زاویه تند ابروی طبیعی ممکن است از نظر خواب مو مشکل داشته باشد و اصطلاحا سیخ سیخ شود و در این صورت باید ابرو را با پماد ویتامین A+D یا روغن زیتون و یا fish oil (روغن ماهی) چرب نموده و جهت داد.لازم به ذکر است که موی کاشته شده در ناحیه ابرو تا مدتی (حتی تا 5 سال) از نظر رشد مانند موی سر است و باید دائما کوتاه شود. در مجموع بیشترین موارد کاشت ابرو در مورد ابروهایی است که یا آسیب دیده اند (جای بخیه) یا سوخته اند و یا در اثر آسیب هائی مثل تاتو کاملا از بین رفته اند. توجه داشته باشید که کاشت ابرو هیچگاه جهت پر پشت کردن ابرو بکار نمی رود. در صورتی که علت ریزش ابرو بیماریهائی مثل DLE یا تریکو تایلو مانیا و کم خونی و... باشد باید ابتدا آن بیماریها درمان شوند در غیر این صورت کاشت ابرو فایده ای نخواهد داشت .

این جمله برای بازاریابی است. لیزر در کاشت مو فقط نقش برش، شکافتن و یا ایجاد سوراخ را بر عهده دارد. لیزر توسط حرارتی که ایجاد می‌کند به بافتهای محل برش آسیب می‌رساند و در محل دهنده و گیرنده خسارات زیادی بر جای می‌گذارد. از جمله مشکلات ایجاد شده توسط لیزر می‌توان به خونرسانی دیرتر و کمتر به گرافت‌های کاشت شده اشاره نمود به این دلیل که در اثر حرارت لیزر مویرگ‌های اطراف شکاف ایجاد شده شدیدا آسیب دیده و خونرسانی به محل کمتر است. همچنین به دلیل حرارت بالا فولیکولهای اطراف محل برش نیز آسیب دیده و یا از بین می‌روند. به همین دلیل پزشکان در جراحی کاشت مو تمایل کمتری به استفاده از لیزر دارند.

به عنوان اولین اقدام به یک پزشک یا متخصص مو مراجعه نمایید تا علت ریزش موی شما را تشخیص دهد . به عنوان مثال اگر علت ریزش مو شما استرس یا کم خونی یا کمبود مواد معدنی یا اختلالات تیروئیدی باشد توقع نداشته باشید که با مصرف شامپوی ضد ریزش مشکل بر طرف شود . پس از بررسی توسط پزشک و تشخیص علت ‘ اقدامات شروع شود. اقدامات انجام شده بستگی به علت دارد به عنوان مثال اگر کم خونی وجود دارد باید درمان شود. در این مواقع شاید نیاز به یک تیم پزشکی باشد مثلا اگر اختلال تیروئید داشته باشید باید توسط متخصص غدد درون ریز معاینه و درمان شوید و یا اگر اختلال عصبی داشته باشید به یک متخصص روان پزشکی ارجاع داده شوید تا مشکل بصورت کاملا تخصصی حل گردد .

اگر علت ریزش مو هورمون DHT یا طرح مردانه باشد در حقیقت این یک روند طبیعی و ژنتیکی بدن می باشد تا بیماری و آنچه باعث اقـدام جهت درمان آن می شود در حقیقت تمایل افراد است بعنوان مثال ممکن است فردی دچار طاسی شده باشد ولی تمایلی به کاشت مو یا استفاده از درمانهای داروئی نداشته باشد و فرد دیگری بعلت حساسیت زیاد درباره این موضوع دچار افسردگی – اضطراب – ترس از جامعه و اثرات دیگر روانی گردد که ملزم به انجام درمان گردد .

بخشی از علل ریزش مو بویژه در آقایان در حقیقت عدم تناسب بین سرعت ریزش و سرعت رویش موهای سر است و طاسی یا Alopecia نتیجه ریزش مو می باشد که در آن بخشی از سر (یا صورت) دچار بی مویی می شوند این بی مویی می تواند کامل باشد یعنی منطقه طاس شده کاملا فاقد مو باشد و یا اینکه موها بصورت ضعیف و پرز مانند شده باشد.
ریزش مو علل مختلفی دارد که برخی از آنها عبارتند از: عوامل هورمونی ، عوامل ژنتیکی ، کم خونی ، بدخیمی ها ، شوره زیاد ، استرس ، کمبود ویتامینها و مواد معدنی (رژیم سخت غذایی) ،اختلالات تیروئید
در حدود 90% ریزش مو در آقایان علت هورمونی دارد که به آنHormonal type Alopecia یا Male type Alopecia یا Androgenic Alopecia می گویند که به ترتیب ریزش موی طرح هورمونی یا مردانه یا آندروژنیک معنا می دهند. با توجه به شیوع بالای ریزش موی مردانه اغلب بیمارانی که تحت کاشت مو قرار می گیرند آقایانی هستند که دچار ریزش موی مردانه شده اند .

افراد مختلف نسبت به احساس ناخوشایند همراه با آسیب فیزیکی حساسیت های مختلفی دارند. افرادی که حساسیت کمی دارند می توانند آسیب پوستی را به خوبی و با یک پوزخند تحمل کنند. افراد دیگر با حساسیت های بیشتر درد را به راحتی تحمل نمی کنند و برای اجتناب از شرایطی که موجب درد می شود به شدت تلاش می کنند. افراد با حساسیت متوسط که بین این دو گروه قرار می گیرند بیشترین افرادی هستند که با وجود توانایی تحمل درد از آن اجتناب می کنند اما در صورت لزوم می توانند درد را تحمل کنند.