درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

نیمی از مراجعاتی كه به كلینیك های پوست و مو می شود، مربوط به بیماری های مو، درمان ریزش و طاسی موی سر است و درمان ریزش موی سر از این جهت بسیار رایج شده است. امروزه بسیاری از افرادی که دچار چنین مشکلاتی شده اند، به کلینیک کاشت مو مراجعه می کنند تا با بهره گیری از بهترین روش کاشت مو و متخصصین با تجربه بتوانند موهای ازدست رفته را بدست آوردند. معمولا ریزش 50 تار مو در طول یك شبانه روز طبیعی است كه این میزان در فصل بهار و پاییز بیشتر شده و ممكن است به 100 تار مو در طول روز برسد. در سالهای اخیر درمان ریزش مو در زنان هم رواج پیدا کرده چون بسیاری از خانمها هم دچار مشکل ریزش مو شده اند و این مسئله فقط مربوط به مردان نیست. بنابراین درمان ریزش مو مردان و زنان هر دو اهمیت داشته و چه این ریزش بدلایل ارثی باشد و چه بدلایل دیگری (بیماری، استرس، کهولت سن و ...) باید ترمیم مو در یک کلینیک کاشت مو -مانند رز کلینیک - صورت بگیرد.

تعریف ریزش مو:

ریزش مو به حالتی می گویند كه به صورت غیرطبیعی و بیشتر از حد نرمال موها بریزد و موی جایگزین آن رشد نكند. در حقیقت تعادل بین ریزش موی سر و رویش مجدد به هم خورده و از تعداد موهای موجود روی سر به تدریج كاسته می شود، در نتیجه حالت بی مویی یا طاسی بعد از مدتی بروز می كند.
بیشترین نوع طاسی معمولا ریزش موی آندروژنیك آلوپسی است. این نوع ریزش مو در ابتدا از پیشانی و شقیقه ها شروع شده و سرانجام در قسمت پس سر به هم رسیده و تمامی نواحی جلوی سر تا پشت سر طاس می شود. در مردان و زنانی كه زمینه ژنتیكی ریزش مو در خانواده آنها وجود دارد این حالت از اواخر دوران بلوغ ریزش مو شروع شده و شقیقه ها و پیشانی شروع به خالی شدن می كند؛ این ریزش نهایتا تا سن 45 سالگی ادامه پیدا می كند. این نوع ریزش آندروژنیك و ژنتیكی در زنان نیز دیده می شود، ولی فرق آن با مردان این است كه در زنان ریزش مو به طور یكسان و پراكنده كم پشت می شود. تارهای مو در آنان بسیار نازك و شكننده تر از حالت عادی می شود. ژن ریزش موی مردانه و زنانه می تواند از یكی از والدین به فرزند منتقل شود. از خصوصیات ریزش موی آندروژنیك، پایدار و ثابت بودن موهای پشت سر است.

به همین جهت بسیاری از افرادی که دچار ریزش مو شده اند، سعی می کنند تا با مراجعه به متخصص کاشت مو،انجام عمل پیوند مو و سپس مراقبت های بعد از کاشت مو، بار دیگر از نعمت داشتن موهای سلام و طبیعی بهره مند شوند.

از دیگر علل ریزش مو:

كم خونی
پركاری و كم كاری غده تیروئید
رژیم های غلط و غیر علمی و سریع لاغری
زایمان و شیردهی
بیهوشی های عمومی و جراحی های وسیع
اختلالات تغذیه ای و كمبود بعضی ویتامن ها
آلرژی های ناحیه پوست سر
سینوزیت ناحیه پیشانی و صورت
مصرف بعضی از داروها
بیماری های پوستی ناحیه پوست سر مانند، پسوریازیس، لوپوس و ...

درمان های مختلف ریزش مو:

درمان ریزش مو بستگی به عوامل زمینه ساز و ایجاد كننده ریزش مو دارد كه در هر شخص می تواند متفاوت باشد یا حتی می تواند چند عامل در یك فرد باعث ایجاد ریزش مو شود. به عنوان مثال اختلال در تغذیه می تواند باعث كم خونی در شخص شده و همچنین كمبود ویتامین های مورد نیاز مو را باعث شود كه با از بین بردن عامل زمینه ای می توان ریزش مو را كنترل كرد.
درمان های مختلف طاسی و ریزش موی مردانه Androgenic Alopecia

درمان دارویی

در این روش درمان شما می توانید موهای باقیمانده روی پوست سرتان را از حالت كركی خارج كرده و قوی تر كنید مدت زمان ماندگاری این موها را كه به طور ژنتیكی تمایل به ریزش دارند، طولانی كنید؛ بنابراین اگر داروها به طور صحیح تجویز شود و زمان شروع مصرف دارو به موقع و زود باشد تا حدود زیادی می تواند زمان ریزش موها را تعویق بیندازد ولی نمی تواند متوقف كند. به بیان دیگر ریزش موی ژنتیكی كه به Androgenic Alopecia معروف است روند خود را طی خواهد كرد فقط مصرف داروها به طور مداوم می تواند سرعت این روند را كندتر كند. داروها به دو دسته داروهای خوراكی و داروهای موضعی طبقه بندی می شوند.

داروهای خوراكی

موثرترین داروهای خوراكی جهت پیشگیری از طاسی موی مردانه با نا علمی Finestride است كه با نام های تجاری Finpecia  و Propecia عرضه می شود.
این دارو از تبدیل تستسترون كه هورمون مردانه است به Dihy drotestostrone كه به ریشه مو اتصال پیدا می كند و باعث ریزش مو می شود جلوگیری می كند. بنابراین هورمون مردانه را كاهش نمی دهد و تنها در 2 الی 5 درصد آقایان باعث كاهش میل و فعالیت جنسی می شود. اگر این دارو در مراحل اولیه ریزش مو استفاده شود، می تواند روند طاسی را تا حد زیادی به تعویق بیندازد. داروهای خوراكی دیگری هم كه شامل ویتامین های مخصوص مو است در سیستم دارویی كشور موجود است كه تا حدودی در رشد موها موثر است.

داروهای موضعی: ماینوكسیدیل

دیده شده ماینوكسیدیل كه برای بیماران صرعی به صورت خوراكی استفاده می شود، باعث ایجاد پرمویی روی بدن آنها می شود. بنابراین از محلول آن به صورت موضعی روی پوست استفاده شد و متوجه شدند كه ماینوكسیدیل می تواند باعث رشد و تقویت موهای موجود روی پوست سر شده و زمان ریزش این موها را به تعویق بیندازد.
لذا با درصدهای 2 درصد، 5 درصد و 12 درصد برای این منظور استفاده شده است محلول 12 درصد به نام Xanrox زانروكس و 5 درصد آن برای آقایان مناسب تر است و محلول 2 درصد آن برای خانم ها مناسب تر بوده چرا كه محلول 5 درصد و 12 درصد باعث ایجاد موهای زائد روی صورت می شود. این دارو نیز باید به طور مداوم استفاده شود تا از ریزش موی مردانه پیشگیری كرده سرعت ریزش را كمتر كند.

مقالات مرتبط با کلینیک رز|درمان ریزش مو

چگونگی درمان ریزش موی سر با استفاده از مزوتراپی

چگونگی درمان ریزش موی سر با استفاده از مزوتراپی

 


در این مقاله سعی کرده‌ایم که اطلاعات مفیدی در مورد جلوگیری از ریزش مو و هم‌چنین تقویت موها خدمتتان ارائه دهیم. پس مثل همیشه با ما همراه باشید.
مزوتراپی از روش‌های نوینی است که در چند سال اخیر به‌منظور درمان ریزش موها کاربرد یافته است. با استفاده از این روش می‌توانید طی چندین جلسه، موهایتان را تقویت نمایید. کاهش گردش خون در ناحیه سر، استرس، نداشتن خواب کافی، رعایت نکردن بهداشت، نرسیدن مواد مغذی کافی به بدن و از بین رفتن تعادل در عملکرد هورمون‌ها (مانند ترشح زیاد آندروژن DHT) از اصلی‌ترین دلایل ریزش مو به‌حساب می‌آیند که آسیب‌پذیری فولیکول‌های مو را در پی دارد. خوشبختانه در چند سال اخیر علم پزشکی در عرصه کاشت موی سر و تقویت آن روند رو به رشدی را طی نموده است که می‌توان با استفاده از آن، بسیاری از ضعف‌های فولیکول‌های مو را برطرف نمود. مزوتراپی ازجمله روش‌های نوظهوری می‌باشد که اثرات و نتایج مثبتی را با خود به همراه دارد. با استفاده از این روش می‌توان ضمن متوقف ساختن ریزش موها، فولیکول‌ها را برای رشد مجدد تحریک نمود.

مکانیزم به‌کاربرده شده در مزوتراپی

در مزوتراپی که یک روش غیرتهاجمی به‌حساب می‌آید، با استفاده از سوزن‌های بسیار ظریف، موادی خاص و تقویتی به لایه اپیدرم پوست تزریق می‌شود. گفتنی است که در روش‌های مزوتراپی و مزودرم هدف اصلی، تقویت لایه میانی پوست سر می‌باشد؛ از همین رو، جای سوزن‌های واردشده به سر در قسمت سطح پوست بسیار سطحی خواهند بود.

در این روش، از محرک‌های مکانیکی یا شیمیایی استفاده می‌شود که در دو حالت، میزانی از داروها، هم چون گلوله‌های دارویی به بخش‌های مشخص‌شده پوست سر تزریق می‌گردد.

 نخستین گام در مکانیزم مکانیکی، ایجاد حفره بسیار کوچکی است که توسط سوزن در سطح پوست به وجود می‌آید. در گام بعدی، پوست سر به‌منظور التیام بخشیدن به حفره ایجادشده، الاستین و کلاژن تولید می‌نماید. این دو عنصر، از ملزومات مهم تشکیل ساختمان پوست به شمار می‌روند. گفتنی است که در این روش هیچ‌گونه آسیبی به کلاژن وارد نمی‌گردد و تنها طی فرآیندی طبیعی، حفره ایجادشده توسط کلاژن سازی رفع خواهد شد.

در مکانیزم شیمیایی از مواد ویژه به‌منظور رفع مشکل موردنظر استفاده می‌گردد. به‌طور مثال اگر بیمار دچار اختلالی در دستگاه گردش خون باشد، به‌منظور رفع مشکل از مواد التیام بخشی چون کومارین استفاده خواهد شد. درصورتی‌که شخصی دچار عارضه‌های التهابی شده باشد می‌توان با استفاده از مواد ضدالتهابی چون: سیلیکون، مشکل ذکرشده را رفع نمود.

استفاده از مواد باکیفیت در درمان به روش مزوتراپی از اصلی‌ترین مواردی می‌باشد که در ایجاد روند بهبودی نقش خواهد داشت. در مزوتراپی سر، موادی از قبیل آمینواسید، انواع مواد معدنی، انواع ویتامین‌ها و اسیدهای نوکلئیک پس از ترکیب، تزریق خواهند شد.

از دیگر محاسن درمان با استفاده از مزوتراپی می‌توان به سرپایی انجام شدن آن اشاره نمود. مزوتراپی بدون انجام بی‌حسی‌های موضعی انجام می‌شود و حتی فرد بیمار احتیاجی به تعویض لباس نخواهد داشت. در این روش، پماد سر کننده بر موضع مالیده خواهد شد و پس از گذشتن 45 دقیقه، با استفاده از سوزن‌های ظریفی چون سوزن انسولین مواد درمانی در قالب قطرات به لایه اپیدرم پوست انتقال می‌یابند.

به‌منظور درمان ریزش مو به چه مدت‌زمانی احتیاج است؟

به‌منظور نمایان شدن نتایج مطلوب به یک سیکل 4 الی 5 مرتبه‌ای نیاز است. افرادی که تمایل دارند مشکل ریزش مو را به‌طور دائم رفع نمایند باید دست‌کم 6 الی 8 جلسه تحت نظارت پزشک، مزوتراپی شوند.

 

کاندیدای مناسب برای انجام مزوتراپی

کلیه افرادی که به‌نوعی دچار کم‌پشتی مو هستند می‌توانند با استفاده از این روش، به تقویت موهایشان کمک کنند. مزوتراپی تاکنون نتایج ثمربخشی در مورد بانوانی که به کم‌پشتی مو دچار بوده‌اند به همراه داشته است. گفتنی است این روش برای بانوانی که به ریزش مو پس از زایمان دچار شده‌اند، بسیار کارآمد و مفید است. خوشبختانه این روش نتایج مطلوبی نیز در آلو پسی آندروژنتیک به همراه داشته است. به‌طورکلی این روش برای کلیه افرادی که به دنبال روش‌های رز و واقع بینانه ای به‌منظور درمان ریزش مو هستند، مناسب و درخور است.

ادامه مطلب
علت‌های ریزش مو را بدانید

علت‌های ریزش مو را بدانید

ریزش مو امری است که در اکثر افراد اتفاق افتاده و بسیاری از افراد به دنبال روش های درمان آن هستند. علت ریزش مو در زنان، داروی ریزش مو، درمان خانگی ریزش مو، درمان ریزش مو با آب پیاز و... راه هایی است که برای جلوگیری از این اتفاق معمولا توصیه می شود. ریزش مو به طور کلی امری طبیعی است ولی زمانی که میزان این ریزش از حد معمول بیشتر می شود نگران کننده است بهتر است در ابتدا با توجه به سن و جنسیت به دنبال پاسخ این سوالات باشید: علل ریزش مو در زنان، علت ریزش مو در جوانان، کمبود چه ویتامینی باعث ریزش مو میشود، علل ریزش موی سر پس از رسیدن به جواب این سوالات است که می توانید راه صحیح درمان را پیدا کنید. اگر ریزش مو ارثی نباشد در بیشتر موارد قابل درمان است. کلینیک کاشت مو با توجه به فراگیر بودن این مشکل در اکثر افراد به علت های ریزش مو پرداخته تا راهنمای مناسبی برای یافتن بهترین درمان برای بیماران باشد.

علت ریزش مو

یکی از علل اصلی ریزش مو در مردان، عامل های آندوژنیک یا به بیان ساده تر تأثیر گذاری هورمون های مردانگی است. ریشه و پیاز مو که در اصطلاح پزشکی به آن فولیکل گفته می شود ، در مو های پشت سر که بانک مو است– donor – مقاوم تر  هستند .

مو های قسمت های جلویی سر به دلیل حساس بودن نسبت به این عوامل هورمونی دچار کم پشتی و در نهایت ریزش می شوند که به این حالت از ریزش مو ، androgenetic گفته می شود . فولیکل های موهای پشت سر و اطراف سر به هر ناحیه از بدن که منتقل شوند دارای همان مقاومت هستند ، به همین دلیل است که روش پیوند و کاشت موی طبیعی یک درمان قطعی برای طاسی و کچلی سر محسوب می شود . چون مو های پیوند خورده شده از بدن خود بیمار می باشد ، بدن آن فولیکل ها را به عنوان جزئی از خود بدن و نه به عنوان یک عامل خارجی می شناسد و در نتیجه در این روش درمانی نیاز به مصرف دارو و مراقبت های بعد از عمل نیست .  کادر مجرب کلینیک کاشت مو با توجه به علت ریزش مو در افراد و پس از بررسی و انجام آزمایشات بهترین راه درمان ریزش مو را برای بیماران توصیه می کند.

ادامه مطلب
برای درمان ریزش مو از طبیعت کمک بگیرید

برای درمان ریزش مو از طبیعت کمک بگیرید

ریزش مو شدید در زنان و مردان از گذشته بسیار بحث بر انگیز بوده و استفاده از داروی ریزش مو، درمان خانگی ریزش مو به صورت موقت کارساز بوده یا موجب درمان موقت مو شده است. درمان ریزش مو زنان با درمان ریزش مو مردان در مواردی با توجه به علت ریزش متفاوت است و باید با توجه به دلیل بروز این مشکل مورد درمان قرار گیرد اما درمان ریزش مو با داروهای گیاهی مطلبی است که در اکثر افراد تاثیر داشته و یا اگر موثر نبوده ضرری هم برای فرد ایجاد نمی کند

ریزش مو دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد که هر فردی اگر دلیل ریزش موهای خود را بداند می تواند از ریزش بیشتر آن جلوگیری نماید متخصصان کلینیک رز در این مقاله سعی دارند تا نگاهی تقریبا جامع به دلایل ریزش مو که فکر میکنیم میتواند تا حدود زیادی به جلوگیری از دست دادن بیشتر موهای شما کمک میکند داشته باشیم
موهای شما هم درست مثل قلبتان زنده بوده و نیازمند توجه شماست، به همین علت برای غذا دادن به مو‌ها می‌توان از آب میوه‌های گوناگون مانند آب خیار، آب هلو، آب انگور و غیره استفاده نمود. کسانی که موهای خشکی دارند و دچار ریزش مو می‌شوند، می‌توانند از مخلوط کتیرا و زرده تخم مرغ استفاده کنند. کسانی هم که موهای چرب دارند به هیچ وجه نباید از زرده تخم مرغ برای تقویت موهای  خود استفاده کنند؛ این دسته از افراد می‌توانند از نخود سبز و آب نخود استفاده کنند. 

درمان ریزش مو-کلینیک کاشت مو

تقویت مو با روغن های گیاهی را فراموش نکنید
یکی دیگر از داروهای طبیعی برای تقویت موی سر، استفاده از ماده لزج اطراف تخمه‌های خربزه، طالبی و گرمک است. برای این کار، تخمه‌ها را در دستان خود مالش دهید تا دستان‌تان چرب شود، سپس چربی به دست آمده را به سر خود بمالید و بگذارید یک ساعت بماند و خشک شود. سپس سر خود را با آب ولرم بشویید.
آب انگور 

به کسانی که از بستر بیماری تازه بلند شده‌اند و دچار ریزش موی شدید هستند، توصیه می‌کنیم که حتما در طول شبانه روز، سه لیوان آب انگور میل کنند؛ این کار علاوه بر اینکه بر سلامتی آن‌ها تاثیر مثبت و به سزایی خواهد داشت به رشد و تقویب پیاز موی آن‌ها نیز کمک خواهد کرد؛ همچنین کلسترول، باعث کمبود ویتامین «ب» در بستر سر می‌شود که این کمبود، ریزش مو را به همراه خواهد داشت؛ مصرف قرص های ب کمپلکس میتوانند تا حد زیادی مشکل کمبود ویتامین ب شما را تامین کند.

چربی خون

در اطراف پیاز مو معمولا چربی‌های خونی جمع میشوند که مانع تنفس و تغذیه پیازهای مو و خود ریشه های مو میشوند؛ بنابراین خوردن و مالیدن ویتامین ب و مواد حاوی آن از جمله سبوس گندم و جو، پوست چلتوک برنج، نان‌های پخته شده با آرد سیاه و همچنین ماء‌الشعیر، به جلوگیری از ریزش مو بسیار کمک می‌کند.

علت ریزش مو میتواند در هر فرد متفاوت باشد بهتر است پس از بررسی علت ریزش موی خود به درمان آن از طریق یکی از راه های پیشنهادی ما بپردازید

کلینیک رز با توجه به نوع نیاز بیماران مقالاتی را برای افزایش اطلاعات هرچه بیشتر درباره مراقبت های مو زیر نظر متخصصان مرکز تهیه و در وب سایت خود قرارداده است. شما می توانید پس از مطالعه این مقالات جهت رفع مشکلات خود به کلینیک رز مراجعه نمایید.

ادامه مطلب
جلوگیری از ریزش و ترمیم مو به روش گیاهی

جلوگیری از ریزش و ترمیم مو به روش گیاهی

ترمیم مو گیاهی و جلوگیری از ریزش مو با داروهای گیاهی یکی‌ از مواردی که خیلی‌ از مردم به دنبال آن هستند و برای آن‌ها مهم است که اگر دچار ریزش و کم پشت شدن مو میشنوند راهی‌ کاملا طبیعی پیدا کنند که هیچ خطری به دنبال نداشته باشد و مانند روش‌های دیگر که آسیب‌هایی‌ در پی‌ خواهد داشت کاملا بدون عوارض باشد، البته کاملا حق با شما عزیزان است که به سلامت خود اهمیت میدهید پس بهتر است با بررسی‌ کامل بین روش‌های موجود بهترین را بر گزینیم و از آن بهر ببریم.

راه های جلوگیری از ریزش مو در مردان با مصرف قرص جلوگیری از ریزش مو یا استفاده از شامپو برای جلوگیری از ریزش مو معمولا بین افراد رایج است. برای جلوگیری از ریزش مو ارثی راه های درمان خانگی ریزش مو مانند درمان ریزش مو با آب پیاز یا جلوگیری از ریزش مو با روغن زیتون کارساز نخواهد بود.

ریزش مو در تابستان یکی از معضلات اصلی خانم هاست. ریزش مو در زنان به دلیل گرما و تعریق به خصوص کسانی که در طول روز از پوشش برای موهای خود استفاده می کنند بیشتر می شود برای جلوگیری از ریزش مو در زنان در فصل های گرم سال شست و شوی مداوم بهترین راه حل است.

جلوگیری از ریزش و ترمیم مو به روش گیاهی

در بسیاری از موارد این سوال برای افراد مطرح می شود که آیا ریزش مو و خودارضایی با هم ارتباط دارند یا خیر باید بگوییم برخی از عوارض خود ارضایی شامل ضعف و کمبود انرژی، افسردگی، کاهش توان فکری و حافظه، حواس پرتی، ریزش مو، ناتوانی و مشکلات جنسی است که با به کارگیری راه های درمان ریزش مو قابل درمان است.

 درمان ریزش مو مردان یا بهتر بگوییم جلوگیری از ریزش مو در آقایان با استفاده از دارو ریزش مو بسیار سریع تر و بهتر پاسخ می دهد. اما جلوگیری از ریزش مو با طب سنتی در زمان طولانی تر و لی با عوارض کمتری برای افراد همراه است.

درمان مو به روش ترمیم مو گیاهی

گاهی کار از جلوگیری از ریزش مو و رشد مجدد موها میگذرد و باید به دنبال روشی‌ باشیم که بدون ریسک از بازده آن روش بهره مند شویم روش های زیادی برای تححقق این امر وجود دارند اما هم هزینهٔ بالایی‌ دارند و هم خطر‌هایی‌ را به دنبال دارند که ما از میان این روش‌ها در علم امروز ترمیم مو گیاهی را پیشنهاد می‌کنیم. ترمیم مو به روش گیاهی هم واژه‌ای درست و هم غلط می‌باشد ولی‌ بهتر است عمیق تر به آن نگاه کنیم تا دریابیم ترمیم مو با طب سنتی و به صورت گیاهی بی‌ خطر میباشد.

با توجه به شرایطی که هر فرد بای انجام این کار دارد ما بهترین روش را برمی گزینیم و در تمامی‌ روش‌ها از بهترین کیفیت مواد و اصولی‌ترین روش‌ها استفاده کرده و به ظریف ترین نکات کار دقت می کنیم. که موها کاملا پس از ترمیم طبیعی جلوه کند. بهتر است اگر ترمیم را جایگزین و روش مناسب تری نسبت به دیگر روش‌ها انتخاب بدانید، بعد از آن به کیفیت فرایند آن بسیار توجه کنید به این دلیل که توجه به ریزه کاری ها و ظریف کاری ها است که کلینیک کاشت مو را از سایر مراکز ترمیم مو مستثنا کرده است

ادامه مطلب
درمان ریزش مو با خیار، جو و انواع مواد طبیعی

درمان ریزش مو با خیار، جو و انواع مواد طبیعی

درمان ریزش مو از گذشته تا کنون دغدغه اصلی مردم بوده جالب است بدانید که در طب سنتی ایران زمین عشایر ایران یک روش بسیار جالب برای تقویت موی سر دارند؛ به این صورت که عشایر ایران از دیرباز یک خیار درشت و آبدار را که کامل رسیده و پوست آن زرد شده را به همراه مقداری جوی پوست‌نکنده در وسط آن برای درمان ریزش مو به کار میبرده اند. انجام این کار به گونه‌ای است که جو‌ها از آب خیار استفاده کرده و روئیده شده و جوانه میزنند، سپس خیار را با جو و جوانه آن خشک کرده و بکوبید. مقداری از آن را خورده و با باقیمانده آن را روی سر خود را قرار دهید. این جو‌ها سرشار از ویتامین ب و دیگر املاح هستند و برای تقویت موهای سر بسیار مفید هستند.
علت دیگر ریزش موی سر، کندی جریان خون در پوست کف سر است. برای جلوگیری از این نوع ریزش مو، باید از موادی استفاده نمود که تحریک کننده بوده و موجب افزایش گردش خون می‌گردد. برای استفاده از این گیاهان، باید از متخصص و پزشک کمک گرفت و تست انجام گیرد تا حساسیت داشتن و یا نداشتن به آن گیاه یا دارو مشخص گردد. در صورت عدم حساسیت، شستشوی سر با جوشانده برگ انجیر و استفاده از شیره آن بسیار مفید می‌باشد. این جوشانده به این روش تهیه می‌گردد که، یکی دو برگ انجیر را جوشانده و در شیشه‌ای می‌ریزیم. سپس کمی از آن را برداشته و فقط موی سر را با آن خیس می‌کنیم. دقت کنید که از این جوشانده روی پوست صورت و بدن شما نریزد. برس کشیدن و مالش پوست سر نیز مفید است، به شرط آنکه پوست سر ملتهب نبوده، غدد زیر پوست کمبود مواد معدنی نداشته و خراب نشده باشند.
شستشو و تمیز نگه داشتن موی سر نیز در بهبود جریان خون سر و تنفس مو، بسیار سودمند است.
روغن بذر کتان سبب تحریک فولیکول های مو می شود و با افزایش گردش خون در پوست سر، شرایط را برای رشد موها فراهم می کند. روغن این گیاه سرشار از ویتامین است که به ترمیم پوست سر هم کمک می کند.

درمان ریزش مو در کلینیک کاشت مو

تخم مرغ

زرده تخم مرغ  یکی از مواد تاثید گذار در جلوگیری از ریزش مو است. زرده تخم مرغ را از سفیده آن جدا کنید و آن را بر روی پوست سر خود بمالید. اجازه دهید زرده تخم مرغ برای مدت 20 دقیقه روی سرتان بماند. سپس سر خود را با آب سرد شستشو دهید. هرگز از آب داغ برای شستن تخم مرغ از روی سر خود استفاده نکنید، زیرا در این صورت زرده تخم مرغ بلافاصله سفت می شود. استفاده از تخم مرغ برای مو، درمانی عالی برای موهای نازک است، زیرا این مواد مغذی سریعا جذب فولیکول های مو می شود و سبب رشد موها می شود و از ریزش موها جلوگیری می کند .

سرکه سیب

نصف فنجان آب گرم را با نصف فنجان سرکه سیب ترکیب کنید و با آن موهای خود را شستشو دهید. سعی کنید پس از شامپو زدن موهای خود را با سرکه شستشو دهید. همچنین می توانید هنگام آب کشی موهای خود، از سرکه استفاده کنید. سرکه سیب سبب بازگرداندن سلامتی موها می شود و از شکنندگی موها جلوگیری می کند. همچنین با افزایش گردش خون در مویرگ ها، به رشد موها کمک می  کند.

کلینیک کاشت مو متخصص در ارائه انواع راهکار های مراقبت از مو و همچنین انواع خدمات کاشت مو، پوست و زیبایی، لاغری و تناسب اندام و لیزر موهای زائد بهترین راه ترمیم مو و درمان ریزش مو را برای موهای طبیعی و کاشته شده به بیماران خود ارائه می دهد تا در کنار سلامتی زیبایی خود را باز یابند.

ادامه مطلب
درمان ریزش موی سر با سیر

درمان ریزش موی سر با سیر

ریزش مو یکی از دغدغه های اصلی هر خانم و آقایی است. جلوگیری از ریزش مو ارثی و درمان ریزش مو ارثی کمی سخت است ولی شاید با رعایت بهترین زمان مصوف بهترین زمان مصوف قرص فیناستراید یا محلول ماینوکسیدیل بتوان تا حدی از آن جلوگیری میکند.  راههای درمان ریزش مو در زنان با راه های جلوگیری از ریزش مو در مردان متفاوت است. جلوگیری از ریزش مو با داروهای گیاهی یا مصرف شامپو برای جلوگیری از ریزش مو معمولا در مدت زمان زیادی اتفاق می افتد و زمان بر است اما مصرف مداوم آن در موارد زیادی تاثیر خود را می گذارند

راه های درمان خانگی ریزش مو مانند درمان ریزش مو با آب پیاز و... شاید به صورت موقتی برای شما اثر گذار باشند ولی راه حل قطعی نخواهند بود. در مواردی که با ریزش مو شدید مواجه شدید باید از داروهای ریزش مو استفاده کنید که حتما باید تحت نظر پزشک انجام شود.

اما اگر ریزش موی شما شدید نیست و می توانید به درمان های خانگی اکتفا کنید از سیر این کوچک پر فایده استفاده کنید تا علاوه بر جلوگیری از ریزش مو به تقویت موهایتان کمک کند.

درمان ریزش موی سر با سیر

سیر، میوه‌ای شگفت‌انگیز با فواید بسیار زیاد است که می­تواند مورد دیگری را به فهرست بلند کاربرد درمانی خانگی اضافه کنددرمان ریزش مو با استفاده سیر؛ در ادامه با کلینیک کاشت مو همراه باشید.

یک تحقیق منتشر شده که در در ژورنال هندی پوست، امراض دستگاه تناسلی و مطالعه بیماری­‌های جزامی در ۲۰۰۷ چاپ شد و پژوهشی که توسط متخصصان پوست دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ایران انجام شد، یافتند که استفاده موضعی از ژل سیر در نواحی که ریزش مو صورت گرفته منجر به رشد مجدد ناحیه­‌هایی از پوست سر که قبلاً طاس شده بود، کاهش اندازه­‌ی تکه­‌های طاس و افزایش تراکم مو و ترمیم مو می­‌شود.

سولوفور و سلنیوم موجود در سیر می­‌تواند به تقویت ساختار ساقه مو کمک کند، به این معنی که نه تنها به پرکردن مجدد جای موی ریخته شده کمک می­‌کند بلکه می­‌تواند موهای فعلی را هم تقویت کند. ویتامین­‌ها و مواد معدنی در هر حبه سیر هم می­‌تواند به طور طبیعی بر موهای‌تان در هنگام تقویت تاثیر بگذارد.

چگونگی استفاده از سیر برای جلوگیری از ریزش موی سر

اگر چه خوردن سیر در غذا به طرق مختلف برای سلامتی مفید است، شما از آب سیر یا روغن سیر به عنوان درمان موضعی به شکل مرهم استفاده خواهید کرد تا قدرت سیر را در درمان ریزش مو و ترمیم مو مهار کنید. در  ذیل به چگونگی کنترل آن اشاره شده است:

آب سیر و عسل برای رشد موها

آب سیر را از سر سیر یا حدود هشت حبه سیر بگیرید. برای این کار هر حبه را از پوست در بیاورید و با استفاده از دستگاه پرس سیر، آب هر حبه را  بگیرید. حدود یک قاشق چایخوری آب سیر به‌دست می‌ا‌ید. این آب سیر را با همان مقدار عسل مخلوط کنید ( که فواید سلامتی شگفت‌انگیزی دارد). مرهم حاصل را در پوست سر و موها بمالید و قبل از آب کشیدن به مدت ۲۰ دقیقه یا بیشتر بگذارید بماند.

این کار را می­‌توانید دو یا سه بار در هر هفته یا هر چند بار که می­‌خواهید انجام دهید.

آب سیر و روغن نارگیل برای مبارزه با ریزش مو

یک مرهم دیگر برای موها هم وجود دارد که می­‌تواند از مخلوط آب سیر و روغن نارگیل به مقدار برابر درست شود. آب سیر را از سر سیر به روشی  که در بالا گفته شد بگیرید و آن را با یک قاشق چای‌خوری روغن نارگیل مخلوط کنید ( روغن نارگیل را با قرار دادن بر روی کاسه پر از آب گرم، کمی گرم کنید) سپس مخلوط را روی پوست و موی سر ماساژ دهید و قبل از آب کشیدن به مدت ۲۰ دقیقه یا بیشتر بگذارید بماند. این کار را می‌­توانید دو یا سه بار در هر هفته یا هر چند بار که می­‌خواهید انجام دهید.

کلینیک کاشت مو متخصص در امر کاشت مو درمان ریزش مو بهترین امکانات را برای بیماران فراهم کرده تا در صورت مشاهده ریزش شدید موها به متخصصان کلینیک کاشت مو مراجعه کنند و تا با بررسی علت ریزش مو برای درمان اقدامات لازم را به عمل آورند.

ادامه مطلب