پیوند مو

پیوند موی طبیعی:

تنها راه درمان وترمیم موهای ازدست رفته استفاده از پیوند موی طبیعی است که این پیوند درنواحی مختلف بدن از جمله کاشت موی طبیعی در ناحیه سر, کاشت ریش و سبیل و کاشت ابرو و مژه به صورت طبیعی انجام می شود. عمل زیبایی پیوند موی طبیعی  یک عمل جراحی سرپایی وبسیار سبک است و با هزینه مناسب به صورت می گیرد  و برپایه برداشت سالم ریشه های موی شخص و پیوند آنها درنقاط مورد نظر استوار است. پیاز موهای موجود درنقاط مختلف سر نسبت به عوامل ارثی و هورمونی واکنش یکسانی ندارند. موهای موجود درنواحی وسط و جلو سرنسبتا حساس بوده و دچار ریزش می شوند ولی موهای موجود در پشت و دور سر نسبت به این عوامل مقاومت بسیار بالایی دارند و تقریبا فاقد ریزش می باشند.

پیوند مو

چگونگی پیوند موی طبیعی:

در روش پیوند موی طبیعی جهت جایگزین کردن موهای از دست رفته از پیازهای موی موجود در نواحی مقاوم به ریزش یعنی پشت و دور سر مورد استفاده قرار می گیرد.بنابراین  پیاز موی (فولیکول) پیوند شده, نه تنها یک موی کاملا طبیعی است بلکه تقریبا تا پایان عمر باقی مانده و نسبت به ریزش مقاوم می باشد.با توجه به اینکه پیاز موهای برداشت شده از پشت سر در تمامی نقاط بدن دارای قابلیت رشد می باشند لذا می توان به راحتی این عمل را در نواحی مختلف بدن از جمله ابرو، ریش، سبیل و مژه مورد استفاده قرار داد. خبر خوب درباره پیوند موهای جدید این است که نیازی به مراقبت دارویی و غیر دارویی ویژه نداشته و به صورت مداوم رشد خواهند کرد و این موها را می توان  مانند موهای دیگر شست و حالت داد و اصلاح کرد. در حال حاضر جهت پیوند و کاشت مو از روش های مختلفی استفاده می شود از جمله ;روش کاشت مو PRP ، کاشت مو hrt ، کاشت مو sut ، کاشت مو به روش fit و غیره. جهت اطلاعات بیشتر می توانید به بخش مقالات رجوع و یا با رز کلینیک در تماس باشید.


پیوند مو

مقالات مرتبط با پیوند مو | کلینیک رز

آنچه در مورد پیوند موی طبیعی باید بدانید

آنچه در مورد پیوند موی طبیعی باید بدانید

موی سر نماد زیبایی، شادابی، آراستگی و نشانگر خصوصیات رفتاری و اخلاقی افراد بوده و از جمله عواملی می باشد که در روابط اجتماعی بسیار مؤثر است. آیا انجام کاشت موی طبیعی دردناك است؟ پیوند موی طبیعی همیشه تحت شرایط بی حسی موضعی انجام و فرد هیچ گونه دردی در جریان كارندارد، البته تزریق آمپول های بی حسی تا حدی دردناک می باشند. بیمار می تواند پس از پایان عمل…

ادامه مطلب
کاشت مو به روش پیوند واحد فولیکولی

کاشت مو به روش پیوند واحد فولیکولی

کاشت مو قدمت چند ده ساله دارد. تاریخچه آن به دهه 50 میلادی و اجرای درمان پیوند مو توسط دکتر اورنترایک نسبت داده شده است. با گذر زمان تکنیک های مدرن تری مانند FUT (پیوند واحد فولیکولی) و FUE (استخراج واحد فولیکولی) ایجاد شدند. در روش FUT کاشت مو به صورت طبیعی صورت می گیرد. واحد های فولیکولی از پوست شخص بدست می آیند و در کاشت مو استفاده می شوند.

ادامه مطلب
کاشت مو فوق ترکیبی به چه معناست

کاشت مو فوق ترکیبی به چه معناست

طاسی و کم پشت بودن موهای سر یکی از معضلاتی است که این روزها بسیاری به آن دچارند. تلاش برای رفع این معضل گاهی با داروهای موضعی قابل درمان است اما زمانی که علت طاسی و کم پشتی موها، عوامل وراثتی باشد، تنها راه خلاصی از این مشکل، کاشت مو می‏باشد. روش‎ ها‏ی متعددی برای کاشت مو وجود دارد. یکی از آنها روش فوق ترکیبی است که در آن دو روش FUT و FIT با هم ترکیب می‏شوند و با قابلیت‎ها‏ی هر دو روش همراه است. به طوری که استفاده از این روش، می‏توان تنها در یک جلسه 15 هزار مو را در سر بیمار پیوند زد.

ادامه مطلب
کدام پیوند مو برای چه افرادی مناسب است

کدام پیوند مو برای چه افرادی مناسب است

انتخاب روش پیوند مو را باید بر عهده پزشک گذاشت. بهترین روش پیوند مو انجام FUT است که در دو جلسه به فاصله یک سال باید صورت بگیرد. در این روش در یک جلسه برداشت و کاشت FUT، موی زیادی برداشت خواهد شد و زمان عمل کمتر است و از مزیت های آن تخریب کمتر موی بیمار خواهد بود و کاشت مو طبیعی تر جلوه خواهد کرد، این گونه قادر خواهیم بود تراکم های بالاتری را در پیوند مو به دست آوریم.

ادامه مطلب
نکاتی در رابطه با جراحی پیوند مو

نکاتی در رابطه با جراحی پیوند مو

ریزش مو، کم پشت شدن آن و نهایتا کچلی، اسباب ناراحتی افراد متعددی را ایجاد کرده است که آنها را به فکر جراحی پیوند مو یعنی جابه جایی فولیکول های مو از قسمت پر تراکم تر به نواحی کم تراکم تر می اندازد. اما واقعیتی که در این مورد وجود دارد را نباید نادیده گرفت

ادامه مطلب