دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
کاشت مو کاشت ابرو کاشت موی طبیعی کاشت ابروی طبیعی کاشت ریش کاشت مژه ریزش مو درمان ریزش مو ترمیم مو پوست وزیبایی تزریق ژل بوتاکس تزریق چربی جوانسازی لیزر موهای زائد پاکسازی و لایه برداری پوست درمان لک،کک و مک،جای جوش لاغری و تناسب اندام لیپولیز لیزری لیپوماتیک کویتیشن RF آر اف جراحی و زیبایی جراحی بینی جراحی شکم جراحی پلک تزریق بوتاکس مزایای تزریق بوتاکس نقاط تزریق بوتاکس قیمت لیزر موهای زائد کلینیک زیبایی پوست و زیبایی لیزر موهای صورت لیزر زیر بغل لیزر ناحیه تناسلی عوارض تزریق بوتاکس کاربردهای تزریق چربی انواع کاشت مو بهترین ژل برای تزریق خطرناکترین ژل مراقبت های بعد از تزریق ژل مدت ماندگاری تزریق ژل پیکر تراشی لاغری با لیپوماتیک لاغری مدرن روش های کاشت ریش کاشت ریش به روش SUT مراقبت های بعد از کاشت ریش سن کاشت ریش قیمت تزریق چربی مزایای تزریق چربی لیپو اینجکشن لیپو لیفتینگ لیپو ساکشن دلایل ریزش مو معایب تزریق بوتاکس پیشانی مزایای کاشت ابرو پیوند مو جراحی پیوند مو روش های کاشت مو کاشت مو به روش FIT کاشت مو به روش FUT کاشت مو به روش SUT مزایای لیزر موهای زائد معایب لیزر موهای زائد منع لیزر موهای زائد نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد روش FIT برای پیوند مو روش FUT در پیوند مو نواحی تزریق بوتاکس جوانسازی پوست تزریق بوتاکس در نوجوانان موارد منع تزریق بوتاکس قیمت کاشت ابرو عوارض کاشت ابرو مراحل ترمیم ابرو عوارض تزریق چربی ویژگی های فیلر کاشت مو در خانم ها جلوگیری از ریزش مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های مو مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد درمان لک عوارض کاشت مو قیمت کاشت مو کاشت مو به روش FUE جراحی لاغری افرادی که نباید لیپوماتیک انجام دهند لیفت بازو هزینه لیپوماتیک مزایای لاغری با لیپوماتیک قیمت لیپوماتیک پیکرتراشی خطرات لیپوماتیک عوارض لیپوماتیک کاشت موی بانوان عوارض کاشت مو به روش PRP جوانسازی صورت مراقبت های پوست و زیبایی تزریق فیلر لیفت صورت جراحی زیبایی ماسک پوست لاغری تناسب اندام خدمات مو مژه جراحی پلک کاشت آفتاب سوختگی مراقبت پوست مراقبت از مو کلینیک زیبایی پوست و مو جراحی پلاستیک بیماری پوستی عمل زیبایی بینی لایه برداری پوست پاکسازی ریش ترمیم مراقبت از پوست لیفت پوست صورت پیوند ریش عمل پیوند ریش کلینیک زیبایی کاشت ریش محافظت از پوست در فصل سرما محافظت از مو در فصل سرما پوست و مو مراقبت از پوست و مو هزینه پیوند مو هزینه کاشت مو انواع روش کاشت مو کاشت و پیوند مو انواع روش کاشت مو و هزینه آن دلایل بازگشت موهای زائد بعد از لیزر دلایل بازگشت مو بعد از لیزر علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر بهترین دستگاه های لاغری لاغری با دستگاه مکانیسم اثر انواع دستگاه های لاغری روش مناسب لاغری با دستگاه تزریق ژل و تزریق چربی معایب تزریق ژل مزایای تزریق ژل معایب تزریق چربی تفاوت های تزریق چربی با تزریق ژل مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل اصلاح بعد از کاشت ابرو مزایای میکروبلدینگ انواع روش کاشت ابرو کاشت ریش و سبیل لیفت بازو یا براکیوپلاستی عمل لیفت بازو جراحی براکیوپلاستی راهکارهای کاهش وزن مزایای کاشت مژه معایب کاشت مژه کاشت مژه چیست پیوند مژه مزایای کاشت ریش معایب کاشت ریش جراحی چشم ویروس کرونا coronavirus covid19 بیماری کرونا جراحی لیزیک چشم جراحی لازک چشم عمل زیبایی پلک عمل بلفاروپلاستی عمل لیزیک چشم عمل لازک چشم زیبایی انواع خدمات پوستی انواع خدمات زیبایی انواع بوتاکس لیزر مو بلفاروپلاستی درمان با لیزر

کاشت مو بدون تراشیدن سر

تیم تحقیقاتی مراکز پوست، مو و زیبایی
|
مراقبت های مو
| 1399/12/12

کاشت مو بدون تراشیدن سر چگونه است؟

کاشت مو بدون تراشیدن سر، یکی از روش های پرطرفدار برای رفع فقدان مو کافی در افراد است که می تواند بر روی تمامی افراد به جز دو دسته افرادی که مو غیر متراکم یا سابقه زخم کلیویایی دارند، انجام شود. در روش کاشت مو بدون تراشیدن سر، می توان مزایای بسیاری را برای این روش بیان کرد که از جمله آنها باید به کاهش عوارض کاشت مو و عدم نیاز به حذف موهای سر اشاره نمود. در این مقاله با ما همراه باشید تا راجع به این روش بیشتر صحبت کنیم.

جدید ترین روش های کاشت موجدید ترین روش های کاشت مو 

کاشت مو

امروزه، داشتن موهای پرپشت و زیبا، یکی از فاکتورهای زیبایی است که در هر دو جنس مرد و زن به آن توجه می شود. اما ممکن است بسیاری از افراد، به دلایل مختلفی اعم از شرایط ریشه مو نامناسب، موهای ضعیف، بیماری های ژنتیکی، جنس مو و....، این عضو از جسم خود را از دست داده باشند و از این حالت ناراضی باشند. برای رفع این مشکل، افراد می توانند از روش کاشت مو استفاده کنند. در واقع کاشت مو، فرآیندی است که فولیکول های مو که دچار ریزش و آسیب شده اند، ترمیم کرده و موهای مقاوم به ریزش را در سر پیوند می زنند.

روش های مختلف کاشت مو

اگر بخواهیم روش های کاشت مو را معرفی کنیم، باید گفت این روش می تواند در دو حالت کلی انجام گردد که عبارتند از:

 • کاشت نواری: مهم ترین مزیت این روش را می توان کیفیت بیشتر گرافت یا فولیکول ها دانست که با یک برش در سر استخراج شده و کاشت می شوند. این روش تهاجمی بوده و نیاز به برش و همچنین بخیه زدن دارد و از دیگر معایب آن می توان به عوارض این روش و نیازمندی به یک دوره طولانی تر استراحت بعد از عمل اشاره نمود. کاشت نواری می تواند در دو روش FUT و ترکیبی انجام شود.

 • کاشت با استخراج واحد های فولیکولی: در این روش، نیازی به برش بر روی پوست سر نبوده و استخراج فولیکول ها با سوراخ های ریزی انجام می شود. به علت عدم تهاجمی بودن این روش، به آن روش "کاشت مو بدون جراحی" نیز می گویند. لازم به ذکر است که این روش می تواند در چهار حالت FIT , SUT , Micro FIT و روش BHT انجام شود.

روش کاشت مو بدون تراشیدن سر

همانطور که گفتیم، برای کاشت مو 2 روش کلی وجود دارد که خود این ها نیز  به روش های زیر شاخه ای تقسیم می شوند. اما روشی که نیازی به تراشیدن موی سر ندارد، روش Micro FIT است که می توان آن را از جدیدترین راه های کاشت مو در کشور ایران دانست. روش کاشت مو بدون تراشیدن سر، بر پایه روش FIT انجام شده و با کمک ابزارها و وسایل بسیار دقیق که از کاشت مو با کمک ربات ها نیز ظریف تر هستند، انجام می شود.

مراحل انجام کاشت مو بدون تراشیدن سر

در رابطه با مراحل انجام کاشت مو بدون تراشیدن سر می توان گفت:

 • در ابتدا لازم است تا وضعیت موهای سر شما توسط متخصص زیبایی مورد بررسی قرار گیرد تا شرایط این عمل بررسی شود. سپس متخصص پوست و مو شما، پیش نیاز ها و نکاتی که قبل از عمل باید به آنها عمل کنید را بیان می کند و زمانی برای انجام عمل در نظر می گیرد.

 • در روز عمل، سوراخ هایی با قطر 0.6 تا 0.9 میلی متر بر روی پوست سر در نواحی که دچار کمبود مو است، ایجاد شده و فولیکول ها از بافت آن قسمت جدا می شوند. این مرحله با کمک دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری انجام شده و با کمک نیروی مکش فولیکول ها گرفته می شوند.

 • در مرحله نهایی، با آماده سازی گرافت ها که در مرحله دوم استخراج شدند، این اجزای مو با کمک دستگاه های هولد و یا انبرک ها، وارد پوست سر فرد شده و در آن قرار می گیرند.

آشنایی با جدیدترین و مدرن ترین روش های کاشت موآشنایی با جدیدترین و مدرن ترین روش های کاشت مو 

مزایای کاشت مو بدون تراشیدن سر

روش کاشت مو بدون تراشیدن سر، همانند روش های دیگر، مزایای خاص خود را دارد که از جمله آنها می توان گفت:

 • این روش عوارض جانبی بسیار کمی دارد. در واقع مشکلاتی که در این روش به وجود می آید از جمله برداشت نادرست و ناقص فولیکول ها، عدم تماس با این مواد، دفن فولیکول ها و ...، به علت استفاده از ایمپلنترهای مینیاتوری به شدت کاهش یافته اند.

 • این روش همانطور که در ابتدای معرفی آن نیز گفتیم، نیازی به تراشیدن موی سر ندارد. به همین خاطر، امروزه عده بسیاری از افراد که نمی خواهند موهای خود را به طور کامل کوتاه کنند، می توانند این روش را در نظر داشته باشند.

 • این روش با افزایش کیفیت گرافت هایی که با دستگاه مینیاتوری استخراج شده اند، همراه می باشد.

 • عمل کاشت مو در این روش بدون تراشیدن سر، در یک روز انجام می شود.

 • عدم خونریزی و نیاز به بخیه به علت سوراخ های ریزی که در این ناحیه ایجاد می شود.

 • این روش برخلاف کاشت نواری، با خونریزی همراه نبوده و به همین خاطر، فرد به مدت زمان کمتری استراحت نیاز دارد تا به فعالیت های روزانه خود برگردد.

 • امکان شرکت طیف وسیعی از افراد به جز کسانی که بانک مو ناکافی داشته و یا سابقه زخم های کلیویایی دارند.

جمع بندی

در یک جمع بندی کلی می توان گفت کاشت مو یکی از روش ها برای جبران فقدان مو است که می تواند در زیبایی عامل بسیار مهمی باشد. برای رفع این مشکل، روش های مختلفی تحت عنوان کاشت مو به کار گرفته شدند که یکی از آنها، روش کاشت مو بدون تراشیدن سر است. این روش کاشت مو بدون تراشیدن سر که از استقبال خوبی برخوردار شده است، معایب و عوارض کمتری دارد و به علت استفاده از دستگاه های دقیق مینیاتوری، می تواند سوراخ کاری های ظریف و دقیقی را انجام دهد که منجر به برش یا خونریزی نمی شود.

کاشت مو بدون تراشیدن موی سرکاشت مو بدون تراشیدن موی سر 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه