دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
کاشت مو کاشت ابرو کاشت موی طبیعی کاشت ابروی طبیعی کاشت ریش کاشت مژه ریزش مو درمان ریزش مو ترمیم مو پوست وزیبایی تزریق ژل بوتاکس تزریق چربی جوانسازی لیزر موهای زائد پاکسازی و لایه برداری پوست درمان لک،کک و مک،جای جوش لاغری و تناسب اندام لیپولیز لیزری لیپوماتیک کویتیشن RF آر اف جراحی و زیبایی جراحی بینی جراحی شکم جراحی پلک تزریق بوتاکس مزایای تزریق بوتاکس نقاط تزریق بوتاکس قیمت لیزر موهای زائد کلینیک زیبایی پوست و زیبایی لیزر موهای صورت لیزر زیر بغل لیزر ناحیه تناسلی عوارض تزریق بوتاکس کاربردهای تزریق چربی انواع کاشت مو بهترین ژل برای تزریق خطرناکترین ژل مراقبت های بعد از تزریق ژل مدت ماندگاری تزریق ژل پیکر تراشی لاغری با لیپوماتیک لاغری مدرن روش های کاشت ریش کاشت ریش به روش SUT مراقبت های بعد از کاشت ریش سن کاشت ریش قیمت تزریق چربی مزایای تزریق چربی لیپو اینجکشن لیپو لیفتینگ لیپو ساکشن دلایل ریزش مو معایب تزریق بوتاکس پیشانی مزایای کاشت ابرو پیوند مو جراحی پیوند مو روش های کاشت مو کاشت مو به روش FIT کاشت مو به روش FUT کاشت مو به روش SUT مزایای لیزر موهای زائد معایب لیزر موهای زائد منع لیزر موهای زائد نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد روش FIT برای پیوند مو روش FUT در پیوند مو نواحی تزریق بوتاکس جوانسازی پوست تزریق بوتاکس در نوجوانان موارد منع تزریق بوتاکس قیمت کاشت ابرو عوارض کاشت ابرو مراحل ترمیم ابرو عوارض تزریق چربی ویژگی های فیلر کاشت مو در خانم ها جلوگیری از ریزش مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های مو مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد درمان لک عوارض کاشت مو قیمت کاشت مو کاشت مو به روش FUE جراحی لاغری افرادی که نباید لیپوماتیک انجام دهند لیفت بازو هزینه لیپوماتیک مزایای لاغری با لیپوماتیک قیمت لیپوماتیک پیکرتراشی خطرات لیپوماتیک عوارض لیپوماتیک کاشت موی بانوان عوارض کاشت مو به روش PRP جوانسازی صورت مراقبت های پوست و زیبایی تزریق فیلر لیفت صورت جراحی زیبایی ماسک پوست لاغری تناسب اندام خدمات مو مژه جراحی پلک کاشت آفتاب سوختگی مراقبت پوست مراقبت از مو کلینیک زیبایی پوست و مو جراحی پلاستیک بیماری پوستی عمل زیبایی بینی لایه برداری پوست پاکسازی ریش ترمیم مراقبت از پوست لیفت پوست صورت پیوند ریش عمل پیوند ریش کلینیک زیبایی کاشت ریش محافظت از پوست در فصل سرما محافظت از مو در فصل سرما پوست و مو مراقبت از پوست و مو هزینه پیوند مو هزینه کاشت مو انواع روش کاشت مو کاشت و پیوند مو انواع روش کاشت مو و هزینه آن دلایل بازگشت موهای زائد بعد از لیزر دلایل بازگشت مو بعد از لیزر علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر بهترین دستگاه های لاغری لاغری با دستگاه مکانیسم اثر انواع دستگاه های لاغری روش مناسب لاغری با دستگاه تزریق ژل و تزریق چربی معایب تزریق ژل مزایای تزریق ژل معایب تزریق چربی تفاوت های تزریق چربی با تزریق ژل مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل اصلاح بعد از کاشت ابرو مزایای میکروبلدینگ انواع روش کاشت ابرو کاشت ریش و سبیل لیفت بازو یا براکیوپلاستی عمل لیفت بازو جراحی براکیوپلاستی راهکارهای کاهش وزن مزایای کاشت مژه معایب کاشت مژه کاشت مژه چیست پیوند مژه مزایای کاشت ریش معایب کاشت ریش جراحی چشم ویروس کرونا coronavirus covid19 بیماری کرونا جراحی لیزیک چشم جراحی لازک چشم عمل زیبایی پلک عمل بلفاروپلاستی عمل لیزیک چشم عمل لازک چشم زیبایی انواع خدمات پوستی انواع خدمات زیبایی انواع بوتاکس لیزر مو بلفاروپلاستی درمان با لیزر

آشنایی با انواع نژاد مو و ویژگی های آن

تیم تحقیقاتی مراکز پوست، مو و زیبایی
|
مراقبت های مو
| 1399/12/12

خصوصیات و ویژگی انواع نژاد و جنس مو 

با توجه به شرایط جغرافیایی و نژاد مردم هر منطقه از این کره خاکی شما می توانید شاهد انواع نژاد مو با ویژگی های مختلف باشید. از همین رو در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی را به صورت مختصر اما مفید در خصوص انواع نژاد مو و ویژگی های آن با شما خوانندگان عزیز و محترم به اشتراک بگذاریم؛ همراه ما باشید.

انواع نژاد موانواع نژاد مو 

ویژگی های انواع نژاد مو 

مدل موی مردم هر منطقه از این کره خاکی در سرتاسر جهان بر حسب نژاد و شرایط آب و هوایی محل زندگی خود با دیگر مناطق از لحاظ برخی ویژگی های ظاهری تفاوت های چشمگیری دارد. به عبارت دیگر، تغییر شرایط اقلیمی و جغرافیایی محیط زیست افراد نظیر شدت تابش آفتاب، رطوبت و... به شدت بر روی رنگ و جنس موی افراد تاثیر خواهد گذاشت. همچنین شناخت سبک زندگی مردم هر منطقه و آشنایی کامل با انواع نژاد مو یکی از راه های شناخت نوع ریزش مو نیز به شمار می آید. به طور مثال در مردم کشورهای غربی که نژاد اغلب آنها سفید پوست می باشد، شاهد انواع مختلفی از موها با رنگ و جنس متنوع هستیم؛ در حالی که بر حسب نژاد مردم کشورهای آفریقایی و تابش مستقیم خورشید بر این منطقه؛ موها به رنگ تیره و اغلب مجعد و فرفری می باشند.

عوامل تاثیر گذار بر شناخت انواع نژاد مو

در حالت کلی برای شناخت انواع نژاد مو باید عوامل و فاکتورهای تاثیر گذار مختلفی را مد نظر قرار دهیم؛ که در قسمت زیر ما به عنوان نمونه به چند مورد از مهمترین آن ها اشاره کرده ایم:

  • ژنتیک
  • سبک زندگی و نوع تغذیه مردم جامعه
  • میزان گرما یا سرمای منطقه زندگی افراد
  • تاثیرات آب و هوایی (خشک و یا رطوبت هوا)
  • مهاجرت و ادغام نژادهای مختلف انسانی سیاه پوست؛ سفیدپوست و زردپوست در قاره های مختلف با یکدیگر
  • تغییر الگوی تغذیه به مرور زمان؛ به طور مثال تغییر رنگ نژاد موی اسکیمو ها ناشی از مصرف زیاد گوشت قرمز و ماهی می باشد.
  • و ...

تشخیص انواع مو و نژاد مو تشخیص انواع مو و نژاد مو  

دسته بندی انواع مختلف نژاد موها

مردمی که بر روی این کره خاکی زندگی می کنند را میتوان در یک دسته بندی کلی به سه نژاد مختلف زیر تقسیم کرد که بر حسب شرایط آب و هوایی محیط زیست، سبک و عادت زندگی مردم هر منطقه، نژاد موهای آن ها نیز از خیلی جهات با یکدیگر تفاوت دارد:

- نژاد موی آسیایی

نژاد مو اغلب مردم کشورهای حوزه شرق آسیا و خاورمیانه به صورت موهایی به رنگ تیره و با حالتی صاف می باشد. همچنین بد نیست که بدانید رنگ پوست اغلب مردم این منطقه زرد یا سفید می باشد.

- نژاد موی آفریقایی

مردم این منطقه اغلب به خاطر گرمای شدید دارای موهایی به رنگ تیره و با حالت فرفری یا مجعد می باشند. همچنین بابت تابش مستقیم نور خورشید، جنس موهای مردم این منطقه خشک بوده و پیاز مو نیز به صورت نامنظم و به شکل فرد فرایند رشد خود را طی می کند. حساسیت این دسته از انواع نژاد مو در برابر مصرف مواد شیمیایی و نرم کننده بارها مورد بررسی قرار گرفته و بد نیست که بدانید رنگ پوست آنها نیز تیره و سیاه رنگ می باشد.

- نژاد موی اروپایی (قفقازی)

در دسته دیگر از انواع نژاد مو میتوان به موهای بلوند و صاف مردم کشورهای غربی و اروپایی اشاره کرد که در حالت کلی موهای آن ها به دو صورت مختلف صاف یا مجعد بوده و از مردمانی با نژاد سفید پوست جهان به شمار می آیند. به عبارت دیگر شکل و ظاهر فولیکول های مو در این نژاد به شدت تاثیر ژن و مسئله وراثت می باشد.

خصوصیات و ویژگی های انواع مختلف نژاد مو

خصوصیات و ویژگی های انواع نژاد مو را میتوان از چند جنبه نظیر جنس، رنگ، طبیعت مو و... مورد بررسی قرار داد. به طور مثال موها را از نظر ضخامت میتوان به 3 صورت مختلف موهای نازک، معمولی (نرمال) و ضخیم تقسیم بندی نمود. در حقیقت ضخامت انواع موهای نازک از حد طبیعی آن کمتر بوده و از لطافت خاصی برخوردار هستند. ضخامت انواع موهای معمولی و نرمال نیز در حد استاندارد و متوسط خود بوده و در برابر استفاده از مواد شیمیایی نظیر رنگ یا دکلره مقاوم می باشند، اگرچه ممکن است که مصرف این گونه از مواد باعث تغییر حالت موهای معمولی به صورت موهای زبر و ضخیم شود.
در تقسیم بندی دیگر از انواع نژاد مو میتوان به طبیعت مختلف آن ها نظیر موهای ظریف و کرکی در نواحی مختلف بدن برخی از افراد، موهای زبر و کوتاه در نواحی مختلف نظیر ابرو، مژه و همچنین موهای داخل بینی و گوش ها یا موهای بلند و نرم سر و زیر بغل اشاره کرد. شکل طبیعی موها نیز بر حسب نژاد و نوع فرهنگ مردم هر منطقه با یکدیگر تفاوت داشته و میتوان آن ها را از این جنبه ظاهری به صورت انواع مختلف موهای صاف، مواج،  مجعد (فرفری)، خیلی فر و وزوزی نام برد. از خصوصیات و ویژگی های انواع موهای صاف در ضخامت های مختلف میتوان به چرب شدن زود هنگام آن ها و در عین حال مراقبت و رسیدگی راحت تر به موها یاد کرد. همچنین انواع مختلف موهایی با ظاهر فرهای مواج به شکل «S» خیلی خشک یا خیلی چرب نیستند و جنس موهای این دسته اغلب چیزی مابین موهای صاف و فرفری می باشد. انواع موهای خیلی فر و وزوزی نیز با ظاهری شبیه به سیم تلفن حالتی زبر و آشفته داشته و از ترکیب دو فرم مو به شکل های «Z» و «S» به وجود آمده اند. ضخامت و میزان فر بودن این شکل از انواع نژاد مو نیز با توجه به شرایط آب و هوایی و سبک زندگی مردم هر منطقه متفاوت است. کلینیک بیوتی با ارائه بهترین خدمات در کنار شما همراهان گرامی می باشد.

انواع مو در نژاد مختلف انسان هاانواع مو در نژاد مختلف انسان ها 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیبشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه