دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
کاشت مو کاشت ابرو کاشت موی طبیعی کاشت ابروی طبیعی کاشت ریش کاشت مژه ریزش مو درمان ریزش مو ترمیم مو پوست وزیبایی تزریق ژل بوتاکس تزریق چربی جوانسازی لیزر موهای زائد پاکسازی و لایه برداری پوست درمان لک،کک و مک،جای جوش لاغری و تناسب اندام لیپولیز لیزری لیپوماتیک کویتیشن RF آر اف جراحی و زیبایی جراحی بینی جراحی شکم جراحی پلک تزریق بوتاکس مزایای تزریق بوتاکس نقاط تزریق بوتاکس قیمت لیزر موهای زائد کلینیک زیبایی پوست و زیبایی لیزر موهای صورت لیزر زیر بغل لیزر ناحیه تناسلی عوارض تزریق بوتاکس کاربردهای تزریق چربی انواع کاشت مو بهترین ژل برای تزریق خطرناکترین ژل مراقبت های بعد از تزریق ژل مدت ماندگاری تزریق ژل پیکر تراشی لاغری با لیپوماتیک لاغری مدرن روش های کاشت ریش کاشت ریش به روش SUT مراقبت های بعد از کاشت ریش سن کاشت ریش قیمت تزریق چربی مزایای تزریق چربی لیپو اینجکشن لیپو لیفتینگ لیپو ساکشن دلایل ریزش مو معایب تزریق بوتاکس پیشانی مزایای کاشت ابرو پیوند مو جراحی پیوند مو روش های کاشت مو کاشت مو به روش FIT کاشت مو به روش FUT کاشت مو به روش SUT مزایای لیزر موهای زائد معایب لیزر موهای زائد منع لیزر موهای زائد نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد روش FIT برای پیوند مو روش FUT در پیوند مو نواحی تزریق بوتاکس جوانسازی پوست تزریق بوتاکس در نوجوانان موارد منع تزریق بوتاکس قیمت کاشت ابرو عوارض کاشت ابرو مراحل ترمیم ابرو عوارض تزریق چربی ویژگی های فیلر کاشت مو در خانم ها جلوگیری از ریزش مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های مو مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد درمان لک عوارض کاشت مو قیمت کاشت مو کاشت مو به روش FUE جراحی لاغری افرادی که نباید لیپوماتیک انجام دهند لیفت بازو هزینه لیپوماتیک مزایای لاغری با لیپوماتیک قیمت لیپوماتیک پیکرتراشی خطرات لیپوماتیک عوارض لیپوماتیک کاشت موی بانوان عوارض کاشت مو به روش PRP جوانسازی صورت مراقبت های پوست و زیبایی تزریق فیلر لیفت صورت جراحی زیبایی ماسک پوست لاغری تناسب اندام خدمات مو مژه جراحی پلک کاشت آفتاب سوختگی مراقبت پوست مراقبت از مو کلینیک زیبایی پوست و مو جراحی پلاستیک بیماری پوستی عمل زیبایی بینی لایه برداری پوست پاکسازی ریش ترمیم مراقبت از پوست لیفت پوست صورت پیوند ریش عمل پیوند ریش کلینیک زیبایی کاشت ریش محافظت از پوست در فصل سرما محافظت از مو در فصل سرما پوست و مو مراقبت از پوست و مو هزینه پیوند مو هزینه کاشت مو انواع روش کاشت مو کاشت و پیوند مو انواع روش کاشت مو و هزینه آن دلایل بازگشت موهای زائد بعد از لیزر دلایل بازگشت مو بعد از لیزر علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر بهترین دستگاه های لاغری لاغری با دستگاه مکانیسم اثر انواع دستگاه های لاغری روش مناسب لاغری با دستگاه تزریق ژل و تزریق چربی معایب تزریق ژل مزایای تزریق ژل معایب تزریق چربی تفاوت های تزریق چربی با تزریق ژل مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل اصلاح بعد از کاشت ابرو مزایای میکروبلدینگ انواع روش کاشت ابرو کاشت ریش و سبیل لیفت بازو یا براکیوپلاستی عمل لیفت بازو جراحی براکیوپلاستی راهکارهای کاهش وزن مزایای کاشت مژه معایب کاشت مژه کاشت مژه چیست پیوند مژه مزایای کاشت ریش معایب کاشت ریش جراحی چشم ویروس کرونا coronavirus covid19 بیماری کرونا جراحی لیزیک چشم جراحی لازک چشم عمل زیبایی پلک عمل بلفاروپلاستی عمل لیزیک چشم عمل لازک چشم زیبایی انواع خدمات پوستی انواع خدمات زیبایی انواع بوتاکس لیزر مو بلفاروپلاستی درمان با لیزر میکرونیدلینگ خال برداری

اقدامات پس از عمل رینوپلاستی یا جراحی بینی

تیم تحقیقاتی مراکز پوست، مو و زیبایی
|
دانستنی های جراحی زیبایی
| 1399/09/24

از جمله رایج ترین انواع جراحی های پلاستیک، جراحی رینوپلاستی یا عمل بینی بوده که طرفداران زیادی دارد و افراد برای ترمیم بینی خود بعد از آسیب دیدگی یا جهت اصلاح مشکلات تنفسی و نقص هنگام تولد اقدام به این جراحی می کنند. دقت داشته باشید نکته مهمی که در خصوص جراحی بینی باید به آن توجه کنید اقدامات پس از عمل بینی است که ما سعی کرده ایم در ادامه مقاله بیشتر به آن بپردازیم.

اقدامات بعد از جراحی رینوپلاستی یا عمل بینی

جراحی بینی که امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده است جهت تغییر استخوان یا غضروف بینی انجام شده که به آن جراحی رینوپلاستی نیز گفته می شود. حال اگر شما هم قصد این جراحی را دارید در صورتی که بخواهید بهترین نتیجه را دریافت کنید لازم است به اقدامات لازم پس از عمل جراحی رینوپلاستی یا عمل بینی دقت داشته باشید. دقت کنید اگرچه جراحی برای عمل زیبایی بینی کمتر از ۲ ساعت زمان داشته اما فرد پس از عمل باید دوران نقاهت نسبتا طولانی را پشت سر بگذارد تا از عوارض بعد آن رهایی پیدا کند. معمولاً طول دوره بهبود پس از عمل بینی سه الی چهار روز بوده و طول دوره پانسمان آن با توجه به روند عمل و همچنین تشخیص پزشک جراح، بین ۶ الی ۱۰ روز می باشد و برای اینکه شما نتیجه رضایت بخش را بدست آورید باید مراقبت های لازم را در این مدت انجام دهید.

استراحت بعد از عمل بینی

یکی از مهمترین اقدامات برای بعد از جراحی رینوپلاستی یا عمل بینی استراحت کامل میباشد، به طوری که لازم است روز اول را استراحت کامل داشته و از رژیم غذایی مایعات سرد استفاده کنید. همچنین دقت داشته باشید ممکن است پس از عمل زیبایی تغییر رنگی در اطراف بینی و زیر چشم ها شکل گرفته و به دلیل عمل انجام شده نوک بینی شما تورم کند. برای این امر می توانید از کمپرس سرد تا ۴۸ ساعت اول و قبل از دراوردن تامپون ها هر دو ساعت یک بار به مدت ۲۰ دقیقه استفاده کنید و پس از آن در ۴۸ ساعت بعد باید از کمپرس گرم برای کم کردن کبودی و تورم استفاده شود. همچنین لازم است که داروهای تجویز شده توسط پزشک را به صورت مرتب مصرف کرده و از استفاده دارو های اضافی خودداری کند.

حالت استراحت شما در این زمان باید به گونه‌ای باشد که به حالت نیمه نشسته و از دو عدد بالش در زیر سر خود استفاده کرده و به هیچ عنوان سرتان را پایین نگه ندارید. همچنین از فعالیت بدنی شدید خودداری نموده و تا یک هفته استراحت نسبی داشته باشید و از ورزش کردن، بلند کردن اجسام سنگین و فعالیت ‌های جسمی زیاد خودداری نمایید.

اقدامات پس از عمل جراحی رینوپلاستیاقدامات پس از عمل جراحی رینوپلاستی

شستشوی بینی بعد از جراحی رینوپلاستی یا عمل بینی

علاوه بر آنچه گفته شد یکی دیگر از نکات مهم در جهت مراقبت از بینی پس از جراحی رینوپلاستی یا عمل بینی، شستشوی صحیح بینی می باشد به طوری که بعد از عمل و بازگشت از بیمارستان در صورت نیاز می توانید قسمتهای بیرونی را با استفاده از گوش پاک کن آغشته به آب اکسیژنه یا پنبه به آرامی تمیز کرده و بعد از اینکه پانسمان ها را از بینی خارج کردید هر روز دو مرتبه باید داخل بینی را تمیز نموده تا چربی ترشح شده پاک گردد. در صورتی که بینی شما به خوبی تمیز نشود مدت زمان بیشتری متورم خواهد بود. در این موقع باید تمیز کردن بینی به آرامی انجام گرفته و به هیچ عنوان به بینی فشار وارد نشود زیرا موجب تغییر حالت آن خواهد شد. در اینجا می توانید جهت شستشوی بینی از سرم سدیم کلراید استفاده نمایید و در صورت لازم پزشک نیز دستور استفاده از پمادهای ترمیمی را به شما خواهد داد.

آخرین مطالب تکمیلی کلینیک پوست، مو و زیبایی را در این بخش دنبال نمایید

بهترین سن برای عمل بینی

نکاتی در رابطه با جراحی براکیوپلاستی یا عمل لیفت بازو

پس از عمل لیپوماتیک از خوردن چه غذاهایی باید صرف نظر کرد؟

چسب زدن بینی بعد از جراحی رینوپلاستی

دیگر اقدام پس از جراحی رینوپلاستی یا عمل بینی استفاده از چسب بینی می باشد به طوری که می‌توان گفت این مرحله به عنوان مهمترین مراقبت بعد عمل بینی شناخته شده که در نتیجه عمل تاثیر زیادی دارد. جهت کاهش تورم و تغییر شکل بینی شما باید از چسب بینی استفاده کرده و دو هفته اول بعد از عمل این کار موجب می شود تا تورم در بینی شما کم شده و شکل دهی آن بهتر انجام گیرد. مدت زمان چسب زدن بسته به نوع پوست بیمار از دو هفته تا دو ماه متغیر است.

بهترین اقدمات بعد از جراحی بینیبهترین اقدمات بعد از جراحی بینی

خودداری از حرکات اضافی صورت و اجتناب از گرما بعد از عمل بینی

پس از جراحی رینوپلاستی یا عمل بینی حداقل به مدت دو هفته از گریه کردن و خندیدن یا دیگر حرکات اضافی صورت باید خودداری کرده و در هنگام عطسه نیز از دهان استفاده کنید. در این مدت همچنین از صحبت کردن طولانی و مکالمات تلفنی و فعالیت‌های اجتماعی زیاد نیز اجتناب نمایید. همچنین حداقل به مدت دو ماه از آفتاب، گرما، حرارت و نور های قوی اجتناب کنید زیرا این موارد موجب تورم بافت ها خواهد شد و در این مدت همچنین نباید از سونا استفاده کرده یا شنا کنید. نکته دیگر این بود که مصرف مشروبات الکلی و دخانیات و استعمال سیگار می تواند فرایند ترمیم زخم را مختل کند بنابراین ضروری بوده که حداقل ۶ هفته قبل از عمل و حداقل سه هفته بعد از آن از این موارد خودداری نمایید.

دیگر اقدامات لازم پس از جراحی رینوپلاستی

دیگر نکاتی که بعد از جراحی رینوپلاستی یا عمل بینی باید به آن دقت کنید می ‌توان به اجتناب از بالا کشیدن بینی و تنفس هوا با زور اشاره کرد. همچنین در این مدت زمان باید بینی خود را در مقابل هرگونه آسیب محافظت کرده و حداقل به مدت ۲ هفته پس از عمل از فین کردن اجتناب کنید. پس از جراحی رینوپلاستی یا عمل بینی مقاربت جنسی نیز تا ده روز بعد از عمل نیز ممنوع می باشد و در این مدت بهتر است آب فراوان بنوشید.

جراحی بینی و مراقبت های لازم

جراحی بینی و مراقبت های لازم

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه