دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
کاشت مو کاشت ابرو کاشت موی طبیعی کاشت ابروی طبیعی کاشت ریش کاشت مژه ریزش مو درمان ریزش مو ترمیم مو پوست وزیبایی تزریق ژل بوتاکس تزریق چربی جوانسازی لیزر موهای زائد پاکسازی و لایه برداری پوست درمان لک،کک و مک،جای جوش لاغری و تناسب اندام لیپولیز لیزری لیپوماتیک کویتیشن RF آر اف جراحی و زیبایی جراحی بینی جراحی شکم جراحی پلک تزریق بوتاکس مزایای تزریق بوتاکس نقاط تزریق بوتاکس قیمت لیزر موهای زائد کلینیک زیبایی پوست و زیبایی لیزر موهای صورت لیزر زیر بغل لیزر ناحیه تناسلی عوارض تزریق بوتاکس کاربردهای تزریق چربی انواع کاشت مو بهترین ژل برای تزریق خطرناکترین ژل مراقبت های بعد از تزریق ژل مدت ماندگاری تزریق ژل پیکر تراشی لاغری با لیپوماتیک لاغری مدرن روش های کاشت ریش کاشت ریش به روش SUT مراقبت های بعد از کاشت ریش سن کاشت ریش قیمت تزریق چربی مزایای تزریق چربی لیپو اینجکشن لیپو لیفتینگ لیپو ساکشن دلایل ریزش مو معایب تزریق بوتاکس پیشانی مزایای کاشت ابرو پیوند مو جراحی پیوند مو روش های کاشت مو کاشت مو به روش FIT کاشت مو به روش FUT کاشت مو به روش SUT مزایای لیزر موهای زائد معایب لیزر موهای زائد منع لیزر موهای زائد نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد روش FIT برای پیوند مو روش FUT در پیوند مو نواحی تزریق بوتاکس جوانسازی پوست تزریق بوتاکس در نوجوانان موارد منع تزریق بوتاکس قیمت کاشت ابرو عوارض کاشت ابرو مراحل ترمیم ابرو عوارض تزریق چربی ویژگی های فیلر کاشت مو در خانم ها جلوگیری از ریزش مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های مو مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد درمان لک عوارض کاشت مو قیمت کاشت مو کاشت مو به روش FUE جراحی لاغری افرادی که نباید لیپوماتیک انجام دهند لیفت بازو هزینه لیپوماتیک مزایای لاغری با لیپوماتیک قیمت لیپوماتیک پیکرتراشی خطرات لیپوماتیک عوارض لیپوماتیک کاشت موی بانوان عوارض کاشت مو به روش PRP مراقبت های پوست و زیبایی تزریق فیلر لیفت صورت جراحی زیبایی ماسک پوست لاغری تناسب اندام خدمات مو مژه جراحی پلک کاشت آفتاب سوختگی مراقبت پوست مراقبت از مو کلینیک زیبایی پوست و مو جراحی پلاستیک لایه برداری پوست پاکسازی ریش ترمیم مراقبت از پوست لیفت پوست صورت پیوند ریش عمل پیوند ریش کلینیک زیبایی کاشت ریش محافظت از پوست در فصل سرما محافظت از مو در فصل سرما پوست و مو مراقبت از پوست و مو هزینه پیوند مو هزینه کاشت مو انواع روش کاشت مو کاشت و پیوند مو انواع روش کاشت مو و هزینه آن دلایل بازگشت موهای زائد بعد از لیزر دلایل بازگشت مو بعد از لیزر علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر بهترین دستگاه های لاغری لاغری با دستگاه مکانیسم اثر انواع دستگاه های لاغری روش مناسب لاغری با دستگاه تزریق ژل و تزریق چربی معایب تزریق ژل مزایای تزریق ژل معایب تزریق چربی تفاوت های تزریق چربی با تزریق ژل مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل اصلاح بعد از کاشت ابرو مزایای میکروبلدینگ انواع روش کاشت ابرو کاشت ریش و سبیل لیفت بازو یا براکیوپلاستی عمل لیفت بازو جراحی براکیوپلاستی راهکارهای کاهش وزن مزایای کاشت مژه معایب کاشت مژه کاشت مژه چیست پیوند مژه مزایای کاشت ریش معایب کاشت ریش

چه تفاوت هایی میان میکرونیدلینگ و میکروبلدینگ وجود دارد

1398/09/25 | تعداد نظرات :0 |
تیم تحقیقاتی مراکز پوست، مو و زیبایی
|
مراقبت های مو

تفاوت های میکرونیدلینگ و میکروبلدینگ

بعضی از ابروها به دلیل رشد کم یا رشد بد نیاز به ترمیم و اصلاح دارند. گاهی در بعضی از افراد این مورد وجود دارد که به دلایل مختلف مثل بالا رفتن سن، ابروی آنها دچار ریزش می شود. در این صورت لازم است تا با مراجعه به دکتر منخصص پوست و مو و همینطور کلینیک زیبایی، اقدام به ترمیم ابروهای خود کنید.
قبل از مراجعه به کلینیک های زیبایی و انجام کاشت یا ترمیم ابرو، باید این مورد را بدانید که برای کاشت ابروی طبیعی راه های گوناگونی وجود دارد که بهتر است با هر یک از آنها آشنا شوید. در این مقاله به معرفی کاشت ابرو به هر یک از روش های میکرونیدلینگ و همینطور میکروبلدینگ خواهیم پرداخت که ممکن است هر یک از این دو روش را با هم اشتباه بگیرید. پس به معرفی تفاوت های هر یک خواهیم پرداخت.

میکروبلدینگچیست؟

همانطور که در مقاله قبلی "میکروبلدینگ یا کاشت ابرو" گفتیم، میکروبلدینگ یکی از روش های کاشت ابرو بوده که به صورت دائمی انجام می شود و کار آن اصلاح حالت و فرم ابروها و همینطور رفع نازکی آنها می باشد. میکروبلدینگ با ابزاری به نام بلید انجام می شود و کار آن به این صورت بوده که هاشورهای کرکی در بین ابروها ایجاد می کند. 
میکروبلدینگ یک روش آرایشی دائمی بوده و از آن می توان برای آرایش دائم چشم و صورت نیز استفاده شود که هریک از شیوه های آرایش دائمی در بین خانم ها می باشد.با کاشت ابرو به روش میکروبلدینگ می توانید شکل، رنگ، اندازه و فرم دلخواه را برای ابروهای خود ایجاد کرده و ظاهری طبیعی را ایجاد کنید.

میکروبلدینگ و تفاوت آن با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ یک روش کاملا متفاوت با میکروبلدینگ است. در واقع میکرونیدلینگ برای اصلاح بافت های آسیب دیده پوست می باشد و به صورت تحریکی بدون عارضه انجام میشود. برای انجام میکرونیدلینگ پزشکان سوزن های ریزی که از صدها میکروکانال تشکیل شده استفاده می کنند. این سوزن ها با عمق و شدتی که کنترل شده باشد در لایه های اپیدرم پوست فرو رفته و سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند. این کار باعث می شود تا انتشار فاکتورهای رشد و تولید رشته های کلاژن و الاستین افزایش پیدا کند.

سوزن هایی که برای انجام میکرونیدلینگ استفاده می شود، باید سوزن های خاص و یکبار مصرف استریل شده باشد و توسط دستگاه هایی که با کیفیت و دارای استاندارد پزشکی بوده انجام شود.
در بیانی واضح تر باید بگوییم که میکرونیدلینگ برای جوانسازی و رفع اسکار بیشترین کاربرد را دارد. فرض کنید بافت ابرو شما دچار مشکل شده است؛ برای اینکه از ریزش آن جلوگیری کرده و آن را ترمیم کنید باید از روش میکرونیدلینگ استفاده کنید. این روش باعث خون رسانی به بافت ابرو، مواد مغذی بیشتری به ریشه های ابرو می رساند و در نهایت موهای ابرو و همینطور ضخامت آن بیشتر خواهد شد.

میکرونیدلینگ و تفاوت آن با میکروبلدینگ

در چه صورت نباید از میکرونیدلینگ استفاده کرد؟

انجام روش میکرونیدلینگ برای برخی از افراد ضرر دارد:

  • افرادی که سرطان پوست دارند
  • افراد دیابتی
  • بیماران صرعی
  • عفونت حاد یا تبخال
  • افرادی که در محل میکرونیدلینگ خود دارای خال های بزرگ و زگیل هستند
  • افرادی که به تازگی در محل میکرونیدلینگ لیزر یا لایه برداری کردند
  • خانم های باردار و شیرده
  • اختلال های خونی و انعقادی

سخن پایانی

با مطالعه این مقاله متوجه شدید که میکرونیدلینگ نه تنها هیچگونه معایبی برای صورت و ابرو ندارد، بلکه موجب ترمیم بافت ها و همینطور شادابی صورت نیز می شود. باید بدانید که روش میکرونیدلینگ ابتدا باید با مشورت پزشک و همینطور توسط افراد متخصص انجام شود. میزان و عمق نفوذ سوزن ها باید توسط تشخیص پزشک متخصص تنظیم شود که این تصمیم نیز با توجه به نوع پوست بیمار گرفته خواهد شد. میکروبلدینگ نیز یک نوع روش کاشت ابرو می باشد که کاشتی طبیعی و همینطور طبیعی را به وجود خواهد آورد.

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه