تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل چیست:

یکی دیگر از عمل های جراحی است و دارای کاربردهای متعددی بوده و از این رو بسیاری بدنبال اطلاع از هزینه  تزریق ژل، مراقبت های بعد از عمل و یا عوارض تزریق ژل هستند و از طرف دیگر می خواهند درباره حجم دهنده لب، چگونگی انجام این عمل و نحوه استفاده از فیلرها اطلاعاتی کسب کنند.   

زیباتر شدن بوسیله حجیم کننده های بافتی :

علائم قابل رویت پیری در طی زمان به علت اشعه خورشید، وراثت و روش زندگی ایجاد می گردد و یکی ازعلائم زودرس آن ایجاد چین و چروک و کاهش حجم پوست می باشد با تزریق فیلرها بصورت غیر جراحی، می توان کاهش حجم را جبران کرده و این خطوط را از بین برد. اگر شما تمایل دارید که ظاهر شما جوان تر گردد و خطوط چین و چروک ها از بین رود این تزریقات برای شما مناسب می باشد.

کاربرد ژل ها در پوست :

مهمترین کاربرد تزریق ژل در پوست، پرکردن چین ها و چاله های عمیق در پوست است مثلاً خطوط خنده یا خطوط عمیق در ناحیه اخم و گاهی چین های عمیق در اطراف چشم و همچنین برای گونه گذاری خصوصاً خانم هایی که دچار لاغری صورت هستند و یا اینکه صورت نسبت به بدن لاغرتر است. فیلرها همچنین برای ضخیم و حجیم کردن لب ها و بهتر کردن ظاهر زخم های فرو رفته نیز بکار می روند.

اکثر فیلرهایی که در کشورهای معتبر اروپایی خصوصاً اروپای غربی و آمریکا ساخته می شوند و مورد تایید سازمان های معتبر در دنیا بوده و برچسب وزارت بهداشت کشورمان را نیز دارند، کاملاً بدون عوارض جانبی هستند. 

همچنین قدرت پرکنندگی ژل ها به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله :

- تفکیک تزریق

- میزان چین محل : اینکه عمق چین فردی که قرار است ژل تزریق کند عمیق است یا نه

- حجم میزان داروی تزریقی

هزینه ژل تزریق شده :

هزینه تزریق اولاً به نوع ژل و دوام اثر آن و ثانیاً به حجم ژلی که در اخم یا خط خنده یا اطراف چشم نیاز دارد، بستگی دارد.

نکته مهم در مورد ایمنی و عوارض مربوط به ژل ها :

برای افراد عادی بسیار سخت و شاید غیرممکن باشد که بدانند چه فیلری دارای تاییدیه های معتبر بوده و بی عارضه است، لذا باید به پزشک خود اعتماد کنند و پزشک معالج هم نهایت صداقت را داشته باشد و نوع فیلر معروفی را به مراجعه کننده معرفی کند.

دوره نقاهت :

نتایج تزریق ژل ها بلافاصله ظاهر می گردد. بلافاصله بعد از تزریق ممکن است :

- مختصری التهاب یا کبودی وجود داشته باشد

- قرمزی و بی حسی موقت ایجاد شود

- احساس کنید بیش از حد نیاز تزریق شده است

البته جای نگرانی نیست زیرا کلیه مسائل فوق طی چند ساعت تا چند روز از بین خواهد رفت. 

نتایج و ظواهر شما :

نتایج دائمی نمی باشد حتی اگر فیلر دائمی یا غیرقابل جذب باشد. از طرفی افزایش سن و جذب فیلر در طی زمان باعث تغییرات می شود و اگر مجدداً تزریق انجام ندهید به شکل اولیه برخواهید گشت.

تاریخچه پرکننده ها (ژل و کلاژن) :

درسال 1893 : نوبوگ، نخستین عمل موفقیت آمیز برداشت چربی از بافت و پیوند و تزریق چربی در ناحیه بازو همان فرد را انجام داد.

درسال 1899: توسط گروسی، ژل پارافین در ناحیه اسکروتوم یک مرد تزریق گردید.

درسال 1910 : توسط لکسور، درناحیه آرواره یک بیمار، نخستین پیوند بافت انجام گرفت.

درسال 1911 : توسط رونینگ، نخستین تزریق چربی توسط سرنگ انجام گرفت.

درسال 1953 : توسط باروندرس، نخستین تزریق سیلیکون مایع در ناحیه صورت انجام گرفت که واکنش سلول نسبت به یک جسم خارجی را به همراه داشت و باعث بروز گرانولوم های متعدد در ناحیه تزریق شد که تکرار این اقدام غیر علمی و ایجاد گرانولوم های متعدد، نهایتا منجر به ممنوع گشتن تزریق سیلیکون توسط سازمان دارو و غذای ایالات متحده آمریکا (FDA ) در سال 1991 گردید.

درسال 1976 : توسط فیشر، پیوند و تزریق بافت چربی به بیماران و داوطلبان متعدد انجام گرفت.

درسال 1978 : توسط ایلوس، نخستین لیپوساکشن بافت چربی به شکل کنونی انجام گردید.

درسال 1981 : توسط اداره اف.دی.ا آمریکا تزریق کلاژن خوکی به انسان مورد تایید قرار گرفته و ابلاغ گردید. در این اطلاعیه استفاده از کلاژن خوکی و تزریق آن به منظور درمان و پرکردن چین و چروک ها، انجام دو تست حساسیت قبل ازانجام تزریق، الزامی اعلام گردیده بود.

بین سالهای 1990 تا 2000 :محصولات متعددی تحت نامهای "پلی اکریل آمید" ، "هیدروژل های اکریلیک" ، "الکیل ایمیدها" و "سیلیکون" به بازار عرضه گردید که جذب شان به آهستگی صورت می گرفت و دو ویژگی درآنها مشترک بود :

الف : عوارض جانبی آنها به تدریج و با تاخیر ظاهر می گردید.

ب : حساسیت به این محصولات زیاد و گرانولوم های ناشی از تزریق به کرات گزارش می گردید.

کاربردهای تزریق ژل :

اصولا״ یک ژل استاندارد باید دارای سه خاصیت زیر باشد :

الف خاصیت پرکنندگی :

 • · ژل باید بتواند چین و چروک های صورت را محو نموده و از بین ببرد.

 • · ژل باید قادرباشد شیارها ٬ گودی های کم و بیش فرورفته را محو نماید.
 • · ژل باید بتواند محل گوداسکارها و فرورفتگی های ناشی از ضربه یا جراحی را محو نماید.

ب حجم دهنده :

ژل باید بتواند مناطقی که به علل مختلف چربی بافت خودرا ازدست داده و گودی ایجاد نموده است راترمیم ومحو نماید به ویژه نزد بیماران ایدزی و مبتلا به HIV درمان شده که عضلات آنان تحلیل رفته ونشانه های آن بیشتر درناحیه ی صورت و اندام هایی که باعث تکیدگی و لاغری مفرط شده باشد.

- ژل باید بتواند فرورفتگی های نواحی دورصورت چانه و منطقه گیجگاهی را پر کند.

ج جوان سازی و لطیف نمودن پوست :

در پی تزریق ژل استاندارد به علت دارا بودن خاصیت اسفنجی و جذب آب توسط ژل، منطقه تزریق شده باید جوانتر، شاداب تر و زیباتر به نظر آید.

اسید هیالورونیک :

درسال 1996 اسیدهیالورونیک کشف وبه بازار تحت نام "هیالورون" عرضه گردید که با حضور این ترکیب جدید، مقوله ی تزریق ژل وارد حوزه ای جدید و شگرف گردید به طوریکه تا این زمان نیز همچنان شاهد معرفی محصولات مرغوب تر واستانداردتری از ژل یاد شده به بازار هستیم.

اسید هیالورونیک پلی ساکاریدی است که درسال 1995 درپی تحقیقات فراوان به دست آمد که به لحاظ اینکه منشا آن از بافت حیوانی نمی باشد، خصوصیات و ویژگی هایی برتراز دیگر پرکننده ها به دست آورده و درحال حاضر مقام نخست را به خود اختصاص داده است.

وبه علت اینکه از سلول و بافت موجود زنده به دست نیامده، بنابراین نیازی به انجام تست های جلدی قبل از تزریق نداشته و مناطق و نقاط مختلف و متعددی در بدن را می توان توسط اسید هیالورونیک درمان نمود. عوارض ثانویه حداقل و نادر می باشد.

اسید هیالورونیک، ویژگی استثنایی وزیکو الاستیسیته دارد واین قابلیت به این معنی است که آب را به خود جذب نموده (هیدروفیل) و از این رو به آن اسفنج نیز اطلاق می گردد. مدت پایداری و باقی ماندن در بافت بین 6 تا 18 ماه می باشد .
-
سلول دوست بوده وعارضه و حساسیتی برای بدن ایجاد نمی نماید و جذب و تحلیل آن در بافت نیز تدریجی و آهسته می باشد .
-
عوارض جانبی که بلافاصله نمایان شود جزئی و سریعا״ هم از بین می روند و عوارض جانبی تاخیری و دراز مدت نیز نادر می باشد.

- نتایج حاصله ازتزریق برای فرد وپزشک، هردورضایتبخش می باشد.

قبل از پرداختن به ویژگی های مارک ها و محصولات مختلف اسید هیالورونیک که توسط کمپانی های متعدد و با نام های تجاری گوناگون به بازار عرضه می گردند، ضروری است به یک اصطلاح که به کرات در روند ساخت ژل، همکاران پزشک با آن برخورد می نمایند ٬ اشاره ای گذرا بنماییم: 

رتیکولاسیون :

برای به دست آوردن محصولی که یکنواخت، همگن بوده و نیز مدت زمان بیشتری را با ایجاد کمترین واکنش حساسیت در بدن داشته باشد، باید کلیه مولکول های ژل مورد نظر در جریان رتیکولاسیون قرار گیرد. رتیکولاسیون باعث می گردد تا زنجیره های اسیدهیالورونیک توسط پل هایی با یکدیگر اتصال مستحکمی برقرار نمایند، این اتصال مانع از تخریب ژل درمقابل آنزیم های موجود در بدن شده که نهایتا باعث دوام و استمرار حضور ژل در بدن می گردد .
جریان رتیکولاسیون در حضور ماده "بوتان دیول دی گلیسیدیل اتر" (BDDE ) تحقق می یابد. این ماده همچنین باعث کاهش معنی دار و چشمگیر ایجاد حساسیت و مسمومیت ژل در بدن می گردد .
محصولات و مارک های مختلف اسید هیالورونیک در بازار :
همانگونه که قبلا״ نیز اشاره شد، محصولات متعدد و متنوعی از ژل به بازار زیبایی عرضه شده که ماده اصلی تمامی آنها "اسید هیالورونیک" می باشد.

عارضه هایی که در پی تزریق ژل ممکن است برای فرد مشکل ساز باشد :

الف عوارضی که بعلت اشتباه تکنیک و نحوه غلط تزریق، مشکلات و عوارضی برای فرد ایجاد می نماید که عبارتند از :
1-لکه های عروقی : خونی که مانند دریاچه ای مملو از مولکول های ژل یا کلاژن بوده و روی پوست، لکه  بدرنگ، چندرنگ، تیره و ناهموار خود را نشان می دهد .
2- ناجور قرار گرفتن ژل در محل تزریق
3-تزریق تکمیلی ژل یا کلاژن ممکن است در محل تزریق منطقه بد منظره، ناهموار و بدرنگی را ایجاد نماید که به راحتی می توان این ضایعه نا فرم را تشخیص داد .
4- ایجاد دانه ها و ناهمواری های پلکانی درنواحی پیرامونی و انتهایی محل تزریق .
5- تزریق خیلی سطحی در پوست (به ویژه در ناحیه ی دور چشم ها) ممکن است ناهمواری ها و عوارض مشهودی را برای فرد ایجاد نماید.

مقالات مرتبط با تزریق ژل| کلینیک رز

هر آنچه از تزریق ژل لب باید بدانید

هر آنچه از تزریق ژل لب باید بدانید

بزرگسازی لب یک عمل زیبایی است که لب‌های پرتر و بزرگتری ارائه می‌کند. امروزه، پرکننده پوستی قابل تزریق پرکاربرترین روش بزرگسازی لب می‌باشد.

انواع پرکننده‌های پوستی بسیاری وجود دارند که ممکن است در لب‌ها وپیرامون دهان شما تزریق شوند. اما امروزه رایج‌ترین پرکننده‌ها وبهترین مارک ژل برای صورت  هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی یافت شده در بدن است. این دارو به افزایش حجم در لب‌های شما کمک می‌کند.

این نوع پرکننده‌های پوستی اغلب «پرکننده‌های هیلورونیک اسید» نامیده می‌شوند.کالوژن که زمانی رایج‌ترین پرکننده پوستی بود، امروزه کمتر بکار می‌رود. انتخاب‌های جدیدتر، ایمن‌تر بوده و اثرات آنها ماندگارتر می‌باشند. تزریق و ایمپلنت‌های چربی دیگر روش‌های بزرگسازی لب‌ها می‌باشند. اما آنها امروزه خیلی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند زیرا که نتایج خیلی متغیر بوده و ریسک بیشتری از عوارض جانبی وجود دارد.

کاربردهای پرکننده‌های هیلورونیک اسید

پرکننده‌های هیلورونیک اسید می‌توانند شکل، ساختار، حجم لب ها و قسمت های فرو رفته را بهبود بخشند.

اثرات معمولاً شش ماه ماندگار می‌باشند. پس از آن، تزریق‌های بیشتری برای حفظ حجم لب‌هایتان موردنیاز است.

تزریق ژل-کلینیک کاشت مو

چندین پرکننده هیلورونیک اسید در بازار وجود دارد:

Restylane, Restylane-L, Restylane Silk،Juvederm Ultra, Juvederm Ultra Plus،Belotero،Balance،HylaForm،Elevess،Prevelle Silk،Captique

تمام این محصولات به صورت مشابهی تزریق می‌شوند و نتایج مشابهی ارائه می‌کنند. برخی دربردارنده لیدوکائین می‌باشند که یک بیهوشی موضعی می‌باشد.

 • مزایای پرکننده‌های هیلورونیک اسید و تزریق ژل

زمانی که ژل در پرکننده تزریق می‌شود، بافت‌های لب را پشتیبانی و شکل‌دهی می‌کند.

مزایای استفاده از پرکننده‌های هیلورونیک اسید کنترل روی حجم لب، میزان ماده‌ی تزریق‌شده را می‌توان کنترل کرد از این رو پزشک دارای کنترل بهتری روی میزان حجم اضافی لب می‌باشد البته علاوه بر تخصص پزشک مراقبت بعد از تزریق ژل اب از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سرعت تدریجی درمان: تزریق‌ها ممکن است به صورت تدریجی در طول جلسات مختلف ارائه شوند تا نتایج مطلوبی بدست آیند.

خون‌مردگی کمتر: خون‌مردگی و تورم کمتری در مقایسه با دیگر پرکننده‌های پوستی وجود دارد.

نتایج ماندگار معقول: نتایج به صورت معقولی ماندگار می‌باشند اما دائمی نیستند.

عدم وجود واکنش آلرژی: چون که پرکننده‌های هیلورونیک اسید از موادی مشابه با مواد یافت شده در بدن یافت می‌شوند از این رو بعید است منجر به واکنش آلرژی شوند. اما اگر شما به لیدوکائین آلرژی داشته باشید، این امر را به قبل از عمل به پزشک خود اطلاع دهید.

مواد قابل تزریق برای لب‌ها

 • کدام پرکننده را باید انتخاب کنم؟

تزریق لب: پرکننده‌های زیست‌تجزیه‌پذیر بیولوژیکی و پرکننده‌های زیست‌تجزیه‌ناپذیر

ما پرکننده‌ها برای لب‌ها را به دو مقوله تقسیم می‌کنیم: پرکننده‌های زیست‌تجزیه‌پذیر و زیست‌تجزیه‌ناپذیر

1. پرکننده‌های زیست‌تجزیه‌پذیر بیولوژیکی

با گذر زمان، این مواد به وسیله بدن تجزیه می‌شوند که بدین معناست که این اثر به تدریج ناپدید می‌شود. (بین 6 و 18 ماه).

2. پرکننده‌های زیست‌تجزیه‌ناپذیر:

اینها به وسیله بافت احاطه می‌شوند و اثر دائمی دارند.

تزریق لب با پرکننده‌های زیست‌تجزیه‌پذیر بیولوژیکی

لب‌های پرتر موقت

شناخته‌شده‌ترین و مدرن‌ترین پرکننده‌های زیست‌تجزیه‌پذیر بیولوژیکی برای لب‌های پرتر موقت، مواد قابل تزریق بر مبنای ماده طبیعی می‌باشند: هیلورون اسید.

هیلورون ماده‌ای است که به صورت طبیعی در بدن یافت می‌شود و پوست را آبدهی می‌کند. این ماده در بسیاری از کرم‌های ضدچروک (ضدپیری) بکار می‌رود.

هیلورون اسید منجر به انعطاف‌پذیرتر شدن پوست می‌شود؛ بی‌خطر است و منجر به هیچگونه آلرژی نمی‌شود.

ژل قابل تزریق هیلورون ترکیبی از آب و هیلورون اسید است. این ماده به صورت طبیعی در بدن یافت می‌شود و تحت عنوان NMF (عاملرطوبت‌سازی طبیعی) شناخته می‌شود.

برندهای مختلفی از ژل‌های هیلورون در بازار وجود دارد. شناخته‌شده‌ترین آنها رستیلان و پرلان می‌باشد.

این دو ژل هیلورون بر مبنای طبیعی می‌باشند که با استفاده از جدیدترین اصول بیوتکنولوژیکی ساخته می‌شوند. با پیوند متقاطع با ملکول، رستیلان و پرلان خیلی قوی می‌شوند که اثربخشی آنها را طولانی می‌سازد. این ماده کاملاً خالص بوده و منجر به هیچگونه واکنش آلرژی‌زا نمی‌شود.

برند رستیلان-پرلان 3 نوع ژل ارائه می‌کند که همچنین قابل ترکیب می‌باشند:

رستیلان: برای مشخص کردن کانتور لب‌ها

رستیلان لیپ: برای پرتر کردن لب‌ها

پرلان لیپ: برای پرتر کردن لب‌ها

مواد قابل تزریق برای لب‌ها

درمان برای حجم بیشتر

تزریق‌های لب را می‌توان تکرار کرد

پرکننده‌های زیست‌تجزیه‌پذیر بیولوژیکی را می‌توان در دزهای دقیقی تجویز کرد و معمولاً پس از تزریق، احساس نمی‌شوند.

برای پرسازی بهینه، گاهی اوقات درمان بایستی حداقل یکبار تکرار شود. این امر معمولاً 3 هفته بعد انجام می‌گیرد. پس از 6 الی 18 ماه، ماده‌ی تزریق به وسیله‌ی بدن جذب می‌شود. از این رو نتیجه‌ی آن به صورت موقت می‌باشد. تزریق این پرکننده‌ها را می‌توان بدون هرگونه مشکل تکرار کرد. به منظور حفظ اثرات، توصیه می‌شود که درمان‌هایی پس از دوره زمانی معینی داشت. البته شرایط پوست و سبک زندگی بیمار بر طول زمان ماندگاری اثرات اثر می‌گذارد.

پس از درمان، لب‌ها قرمز و اندکی متورم می‌شوند. گاهی اوقات، بی‌رنگی مایل به آبی پیرامون محل تزریق‌شده وجود دارد. این امر را می‌توان به سادگی به وسیله رژ لب رفع کرد و در عرض چندین روز ناپدید می‌شود. بیشتر بیماران فوراً پس از عمل به فعالیت شغلی خود باز می‌گردند.

در رابطه با تزریق‌های زیست‌تجزیه‌ناپذیر بیولوژیکی، انتخاب مواد خیلی مهم است: حتی با وجود اینکه تحقیق نشان داده است که احتمال مشکلات استفاده از پرکننده‌های زیست‌تجزیه‌ناپذیر خیلی اندک است با این حال این دیدگاه اتخاذ می‌شود که دانش کافی در مورد ریسک‌های بلندمدت وجود ندارد. 

مرور تکنیک‌های تزریق

انتخاب تکنیک تزریق ممکن است به اندازه و محل قسمتی که باید اصلاح شود، مهارت و تجربه‌ی تزریق‌کننده و نیازهای بیمار بستگی داشته باشد. تکنیک سوراخ‌سازی سریالی به خوبی جهت ارائه چندین میزان اندکی از پرکننده پوستی برای متمایزسازی قسمت‌های لب، مناسب باشد. متناوباً، تکنیک‌های بندزنی خطی ممکن است به خوبی هنگام اصلاح ظاهر قسمت فیلتری مناسب باشد. همچنین، تکنیک‌های تزریق‌سازی ممکن است در ترکیب با صلاحدید متخصص بالینی معالج بکار رود تا بازده زیبایی بهینه‌ای بدست آورد. در آزمایش بالینی تصادفی، محققین معالج از پروتکلی دنبال کردند که امکان تزریق SGP-HA برای اصلاح شکل لب و پر بودن را مقدور ساخت.

مدیریت درد

عمل‌های تزریق برای ارائه هیلورونیک اسید جهت بزرگ‌سازی لب ممکن است مرتبط با ناراحتی موضعی باشند. در مطالعه‌ای محوری از SGP-HA برای بزرگ‌سازی لب، بیشتر بیماران بیهوشی ناحیه‌ای در زمان تزریق هیلورونیک اسید دریافت کردند. بیهوشی ناحیه‌ای به شکل اینفرااوربیتال و قالب‌های عصب روانی می‌توانند به صورت موثری درد عمل را مدیریت کنند. متعاقباً بیماران ترجیح می‌دهند که عمل را تنها با بیهوشی موضعی تحمل کنند.

خلاصه

حصول بازده زیبایی بهینه برای بزرگ‌سازی لب با پرکننده‌های پوستی همانند SGP-HA نیازمند دانش آناتومی و عملکرد لب، تجربه بالینی در استفاده از تکنیک‌های تزریق مختلف و رویکرد فردی برای درمان می‌باشد. ایجاد طرح درمان فردی به ارزیابی کامل ارائه‌ی لب در زمان بازدید کلینیک اولیه علائه بر ظاهر کلی شکل لب بستگی دارد. مهمتر اینکه بحث متخصص-بیمار یک مرحله مهم در وضع انتظارات درمان است و بایستی مبنایی برای ارزیابی اثربخشی درمان ارائه کند. مدیریت موثر SGP-HA ملزم می‌دارد که متخصصین معالج، درکی از تکنیک‌های تزریق توسعه دهند تا بازده‌های زیبایی بهینه‌ای بدست آورند که برای بیمار مطلوب بوده و ریسک AEها را بحداقل رساند.

کلینیک کاشت مو متخصص در ارائه خدمات پوست، کاشت مو و لاغری بهترین خدمات را در کنار بهترین کیفیت به بیماران ارائه می دهد.

ادامه مطلب
تزریق ژل راهی برای جوانسازی صورت

تزریق ژل راهی برای جوانسازی صورت

تزریق ژل در این روزها یکی از پر طرفدار ترین راه های از بین بردن نواقص صورت به شمار می رود در این بین استفاده از بهترین مارک ژل برای تزریق صورت، بهترین مارک ژل برای خط خنده، و بهترین مارک ژل برای تزریق لب خواسته همه افراد است علاوه بر آن هزینه تزریق ژل و قیمت انواع ژل از سوالاتی است که برای هر بیماری که مطب یا کلینیک زیبایی مراجعه می کند پیش می آید. اگر شما هم در ذهنتان این سوال ها را دارید که قیمت تزریق ژل خط خنده، قیمت ژل ژوویدرم، بهترین ژل تزریقی صورت چیست حتما با مشاوران کلینیک کاشت مو تماس حاصل فرمایید. مشاوران این مرکز شما را با عوارض تزریق ژل لب، مراقبت بعد از تزریق ژل آشنا کرده و به شما خواهند گفت که آیا کاندیدای مناسبی برای تزریق هیالورونیک اسید هستید یا خیر. کلینیک کاشت مو در این مقاله سعی بر آن داشته تا اطلاعاتی را در رابطه با تزریق ژل برای جوانسازی صورت در اختیار کاربران قرار دهد.

تزریق ژل-کلینیک کاشت مو

آدمی از ابتدای خلقت همواره با پدیده پیری در جنگ و جدال بوده و در این جنگ و ستیزها به روشهای متنوعی نیز دست پیدا کرده است.
ظاهر شدن چین و چروك روی صورت یا عمیق تر شدن چین های طبیعی همیشه برای انسان به ویژه بانوان ناخوشایند بوده و هست و خواهد بود و در هر زمان روشهایی برای از بین بردن یا كم كردن آنها اعمال شده است. تزریق ژل یا چربی یکی از آخرین دستاورد علم پزشكی در جهت هر چه زیباتر كردن انسان است.
 روزانه هزاران نفر در كلینیك های زیبایی سراسر جهان با اثر سحر آمیز این فرآورده ها نه تنها رد پای پیری را از صورت خود می زدایند بلكه با گونه گذاری – تصحیح سایز لب ها و... به هر چه زیباتر كردن صورت و اندام خود می پردازند. با تزریق ماهرانه اندكی از این ژل ها می توان چین های صورت را برطرف نمود ، لبها را بزرگ نمود ، گونه را تغییر شكل داد و... بدون آنكه آثاری روی پوست باقی بماند و بدون آنكه نیازی به بیهوشی باشد و از همه مهمتر بدون آنكه اثر نامطلوب در دراز مدت داشته باشد .
این ژل ها در وافع در داخل پوست چین های صورت تزریق می شود و چین پر می گردد. تزریق بسیار سطحی بوده لذا هیچگونه خطری نظیر آسیب رسیدن به رشته های عصب و یا رگهای بزرگ را ندارد و می توان آن را برای زنان باردار نیز استفاده كرد . موارد استفاده از ژل ها عبارتند از :
•        پر كردن چینهای پوستی كنار لب ( كه حالت خنده واضح تر می گردند )
•        پر كردن و بر طرف كردن چین های پوستی ناحیه بینی و ابروها و چین هایی كه در اثر اخم كردن ظاهر می گردد .
•        برطرف كردن چین كنار لب و بینی
•        برطرف كردن چین های پیشانی ( چین هایی كه هنگام بالا بردن ابروها ظاهر می شوند )
•        برجسته كردن گونه ها، بزرگ كردن لبها، رفع ضایعات كه در اثر بیماریهای مادرزادی یا بیماری های پوستی مثل آكنه یا حوادث و تصادفات ایجاد شده باشد .
•    رفع بد شكلی های چانه ، پر كردن صورت ،‌ رفع فرورفتگی های زیر گونه و ...

 طول عمر یا به عبارتی مدت اثر ژل ها بستگی به نوع ژل، محل تزریق، سن و شیوه زندگی فرد دارد .کلینیک کاشت مو یکی از بهترین مراکز پوست و زیبایی در تهران است که شما را به جوان تر شدن دعوت می نماید.


ادامه مطلب
مناسب ترین نواحی صورت برای تزریق ژل

مناسب ترین نواحی صورت برای تزریق ژل

در مقالات قبل درباره مراقبت بعد از تزریق ژل، هزینه تزریق ژل، عوارض تزریق ژل و اینکه قیمت تزریق ژل با توجه به میزان ژلی که تزریق می شود متفاوت است صحبت کردیم.اگر شما به دنبال بهترین مارک ژل برای تزریق صورت هستید باید با پزشک خود مشورت کنید تا برای خط خنده، لب و... مئرد استفاده قرار دهید.

همان طور که در مقاله تزریق ژل راهی برای جوانسازی صورت در مورد تزریق ژل مطالبی را عنوان کردیم سعی‌مان بر این است تا در این بخش به بیان نواحی مورد تزریق ژل بپردازیم، پس با کلینیک کاشت مو همراه باشید.

ژل در درمان چروک صورت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و تقریبا می توان گفت که از سایر روش های موجود هم کم هزینه تر و هم از نظر مشکلاتی که بعد از تزریق پیش می آید کم دردسر تر می باشد.

تزریق ژل در کلینیک کاشت مو

نواحی که در صورت برای تزریق بهترین مناطق هستند و بیشترین نقش زیبایی را در صورت ایفا می کنند را در زیر برای شما معرفی کرده‌ایم:

 • چین های دور بینی
 • خطوط ماریونت که در کنار لب از طرفین به وجود می آید
 • مورد استفاده دیگر ژل در درمان چین چانه ای
 • استفاده دیگر از ژل برای حجم دهی چانه می باشد این مورد برای بعضی از افراد قابل استفاده است
 • حاشیه لب برای افرادی که سن آنها بالا رفته خیلی مورد استقبال قرار می گیرد. این چروک ها بالای لب بیشتر به وجود می آید.
 • پر کاربرد ترین نوع تزریق، تزریق ژل لب می باشد این نوع تزریق معمولا بیشتر استفاده می شود  که هر آنچه از تزریق ژل لب باید بدانید را قبلا توضیح داده ایم و با توجه به میزان نیاز لب بالا و لب پایین با توجه به نظر پزشک متخصص برای شما تزریق انجام می شود

تمام این نواحی که در بالا برای شما قرار دادیم قسمت هایی از صورت می باشد که با گذشت زمان این نواحی دارای پیری شده و کمی از حالت طبیعی خود خارج می شود و باعث تغییر در چهره شما می شود و با چند تزریق می توان به حالت عادی خود باز گردد.

کلینیک کاشت مو متخصص در پوست و زیبایی با در نظر گرفتن سلامتی بیماران بهترین راه جوانسازی صورت را با توجه به نیاز شما پیشنهاد می دهد.

ادامه مطلب
برجسته سازی چانه و زاویه دار کردن صورت

برجسته سازی چانه و زاویه دار کردن صورت

در بعضی افراد قسمت هایی از صورت هستند که با سایر نواحی چهره یکسان نیستند بزرگتر یا کوچکتر هستند. مثلا بعضی افراد چانه یا فک کوچکی دارند، زمانی که بزرگ كردن چانه و فرم دهی چانه با ورزش ، زاویه دار كردن صورت با ورزش، زاویه دار كردن فک با ورزش ، انجام ورزش زاویه دار كردن صورت با روش های مختلف کار ساز نباشد باید به فکر راه کارهای پزشکی باشیم اما قبل از فکر کردن به هزینه جراحی جنیوپلاستی به فکر یافتن یک کلینیک زیبایی خوب برای درمان کوچک بودن فک پایین، زاویه دار كردن صورت با تزریق ژل، تزریق چربی به فک، تزریق فیلر به چانه برای زیبایی چانه و بهبود مشکلات صورت باشید. هزینه تزریق چربی به چانه با هزینه عمل چانه بسیار تفاوت دارد کلینیک کاشت مو یکی از مراکز درمانی است که به شما کمک خواهد کرد تا راه صحیح رفع این مشکل را پیدا کنید.
به جز جراحی 2 راه اثر گذار برای رفع کوچکی چانه وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.
rozclinic

تزریق ژل به چانه
هنگام صحبت کردن در مورد برجسته کردن چانه با استفاده از تزریق ژل، هدف خوش‌فرم شدن و برجسته شدن خط فک است بطوری که موجب بهبود ظاهر و خصوصیات چهره شود؛ مانند هر درمان تزریقی دیگر، پزشک تلاش می‌کند تا بیمار بیشترین راحتی را داشته باشد. این امر شامل استفاده از کرم‌های بی‌حس کننده موضعی، از جمله داروی بی‌حس کننده موجود در تمام ژل‌های تزریقی و استفاده از کیسه یخ پس از درمان است.
تزریق چربی به چانه
تزریق چربی به چانه بطور بی‌خطر و موثر موجب اصلاح چانه‌ی کوچک و عقب رفته بدون نیاز به عمل جراحی برای قرار دادن پروتزهای مصنوعی و گران‌قیمت در چانه می‌شود. برجسته‌سازی چانه موجب بهبود ظاهر چهره و تعادل خصوصیات چهره می‌شود. یک چانه کوچک موجب عقب رفتن صورت می‌شود، بینی را بزرگ‌تر و مشکل فکی را واضح‌تر نشان می‌دهد.
درمان تزریق چربی زمانی که نواحی بزرگی را شامل شود تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود در حالی که در صورتی که نواحی درمان کوچک باشند، از بی‌حسی موضعی یا آرام‌بخشی داخل وریدی استفاده می‌شود. برای برداشت و تزریق مجدد چربی تنها نیاز به نواحی برش نامحسوسی می‌باشد. پس از بی‌حسی نواحی مورد نظر، چربی با مکش کند برداشته می‌شود تا درصد سلول‌های زنده افزایش یابد. 
کلینیک کاشت مو این اطمینان را به شما می دهد تا پس از جلسه مشاوره در این مرکز بهترین روش را برای از بین بردن این مسئله انتخاب کنید در درجه اول برای کادر مجرب کلینیک کاشت مو سلامتی بیماران اهمیت دارد به همین دلیل شما بهترین نتیجه را در کنار سلامتی از کلینیک کاشت مو هدیه خواهید گرفت.

ادامه مطلب