دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها

آیا بنا بر طب سنتی رهایی از موهای زائد با استفاده از روغن مورچه امکان‌پذیر است؟

1397/06/18 | تعداد نظرات :0 |
کلینیک پوست و زیبایی رز
|
مراقبت های مو

موها نقش به سزایی در زیبایی افراد بر عهده‌دارند. اهمیت به این مسئله در میان افراد به‌ویژه آقایان تا جایی پیش رفته است که افراد زیادی به‌منظور رفع کم‌پشتی یا کچلی سر، به کلینیک‌ کاشت موی رز مراجعه می‌نمایند؛ رفع موهای زائد برای بانوان نیز به میزان کاشت مو برای آقایان اهمیت دارد ، شاید تاکنون نام روغن مورچه به‌عنوان راهکاری برای رهایی از موهای زائد به گوشتان خورده باشد.

جالب است بدانید که در کتب سنتی هم چون: تحفه حکیم مؤمن تبریزی و مخزن‌الادویه خراسانی که از قدیمی‌ترین منابع طب سنتی به شمار می‌روند،مطلبی در مورد مزایای استفاده از روغن مورچه در از بین بردن موهای زائد بیان شده است؛روش کار نیز به این صورت است که در قدیم مورچه‌ها را می‌کشتند و پس از ساییدن آن‌ها، ماده به‌دست‌آمده را بر سطح پوست می‌ مالیدند و بدین ترتیب از رشد موهای زائد جلوگیری می‌کردند.گفتنی است که این روش نیز بیشتر به افرادی که تاکنون از هیچ روشی برای از بین بردن موهای زائد خود پیروی نکرده‌اند، مناسب است.

آیا روغن مورچه صنعتی نیز در رفع مو های زائد تاثیر دارد

امروزه می‌توان روغن مورچه را به‌صورت صنعتی از عطاری‌ها تهیه نمود؛ ولی  باکمی فکر درمی‌یابیم که تهیه روغن مورچه به‌صورت صنعتی از مزایای روغن مورچه طبیعی برخوردار نیست؛ زیرا تهیه و تولید روغن مورچه در این حجم وسیع از مورچه‌های کشته‌شده، امری غیرممکن به نظر می‌رسد.اگر این‌گونه باشد، برای تولید روغن مورچه به تعداد بی‌شماری مورچه نیاز خواهد بود.بنابراین می‌توان گفت هیچ منبع موثقی دال بر مزیت استفاده از روغن مورچه صنعتی در طب سنتی به‌منظور از بین بردن موهای زائد وجود ندارد. گفتنی است برخی از عطاری‌ها به‌صورت دستی، روغن مورچه تهیه می‌کنند؛ لذا اگر به دنبال راهی برای دسترسی به روغن مورچه طبیعی می‌گردید، باید به عطاری‌های معتبر مراجعه نمایید.

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه