دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
کاشت مو کاشت ابرو کاشت موی طبیعی کاشت ابروی طبیعی کاشت ریش کاشت مژه ریزش مو درمان ریزش مو ترمیم مو پوست وزیبایی تزریق ژل بوتاکس تزریق چربی جوانسازی لیزر موهای زائد پاکسازی و لایه برداری پوست درمان لک،کک و مک،جای جوش لاغری و تناسب اندام لیپولیز لیزری لیپوماتیک کویتیشن RF آر اف LPG ال پی جی جراحی و زیبایی جراحی بینی جراحی شکم جراحی پلک تزریق بوتاکس مزایای تزریق بوتاکس نقاط تزریق بوتاکس قیمت لیزر موهای زائد کلینیک زیبایی پوست و زیبایی لیزر موهای صورت لیزر زیر بغل لیزر ناحیه تناسلی عوارض تزریق بوتاکس کاربردهای تزریق چربی انواع کاشت مو بهترین ژل برای تزریق خطرناکترین ژل مراقبت های بعد از تزریق ژل مدت ماندگاری تزریق ژل پیکر تراشی لاغری با لیپوماتیک لاغری مدرن روش های کاشت ریش کاشت ریش به روش SUT مراقبت های بعد از کاشت ریش سن کاشت ریش قیمت تزریق چربی مزایای تزریق چربی لیپو اینجکشن لیپو لیفتینگ لیپو ساکشن دلایل ریزش مو معایب تزریق بوتاکس پیشانی مزایای کاشت ابرو پیوند مو جراحی پیوند مو روش های کاشت مو کاشت مو به روش FIT کاشت مو به روش FUT کاشت مو به روش SUT مزایای لیزر موهای زائد معایب لیزر موهای زائد منع لیزر موهای زائد نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد روش FIT برای پیوند مو روش FUT در پیوند مو نواحی تزریق بوتاکس جوانسازی پوست تزریق بوتاکس در نوجوانان موارد منع تزریق بوتاکس قیمت کاشت ابرو عوارض کاشت ابرو مراحل ترمیم ابرو عوارض تزریق چربی ویژگی های فیلر کاشت مو در خانم ها جلوگیری از ریزش مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های مو مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد درمان لک عوارض کاشت مو قیمت کاشت مو کاشت مو به روش FUE جراحی لاغری افرادی که نباید لیپوماتیک انجام دهند لیفت بازو هزینه لیپوماتیک مزایای لاغری با لیپوماتیک قیمت لیپوماتیک پیکرتراشی خطرات لیپوماتیک عوارض لیپوماتیک کاشت موی بانوان عوارض کاشت مو به روش PRP جوانسازی صورت مراقبت های پوست و زیبایی تزریق فیلر لیفت صورت جراحی زیبایی ماسک پوست لاغری تناسب اندام خدمات مو مژه جراحی پلک کاشت آفتاب سوختگی مراقبت پوست مراقبت از مو کلینیک زیبایی پوست و مو جراحی پلاستیک بیماری پوستی عمل زیبایی بینی لایه برداری پوست پاکسازی ریش ترمیم مراقبت از پوست لیفت پوست صورت پیوند ریش عمل پیوند ریش کلینیک زیبایی کاشت ریش محافظت از پوست در فصل سرما محافظت از مو در فصل سرما پوست و مو مراقبت از پوست و مو هزینه پیوند مو هزینه کاشت مو انواع روش کاشت مو کاشت و پیوند مو انواع روش کاشت مو و هزینه آن دلایل بازگشت موهای زائد بعد از لیزر دلایل بازگشت مو بعد از لیزر علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر بهترین دستگاه های لاغری لاغری با دستگاه مکانیسم اثر انواع دستگاه های لاغری روش مناسب لاغری با دستگاه تزریق ژل و تزریق چربی معایب تزریق ژل مزایای تزریق ژل معایب تزریق چربی تفاوت های تزریق چربی با تزریق ژل مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل اصلاح بعد از کاشت ابرو مزایای میکروبلدینگ انواع روش کاشت ابرو کاشت ریش و سبیل لیفت بازو یا براکیوپلاستی عمل لیفت بازو جراحی براکیوپلاستی راهکارهای کاهش وزن مزایای کاشت مژه معایب کاشت مژه کاشت مژه چیست پیوند مژه مزایای کاشت ریش معایب کاشت ریش جراحی چشم ویروس کرونا coronavirus covid19 بیماری کرونا جراحی لیزیک چشم جراحی لازک چشم عمل زیبایی پلک عمل بلفاروپلاستی عمل لیزیک چشم عمل لازک چشم زیبایی انواع خدمات پوستی انواع خدمات زیبایی انواع بوتاکس لیزر مو بلفاروپلاستی درمان با لیزر میکرونیدلینگ خال برداری

زمان مناسب انجام prp بعد از کاشت مو

تیم تحقیقاتی مراکز پوست، مو و زیبایی
|
مراقبت های مو
| 1400/06/09

در مورد زمان مناسب انجام prp بعد از کاشت مو  نمی توان به طور قطع صحبت کرد چرا که لازم است تا متخصص کاشت مو به طور حضوری فرد را تحت معاینه قرار دهد تا بتواند زمان مناسب انجام prp بعد از کاشت مو را مشخص کند. در ادامه با ما در کلینیک کاشت مو همراه باشید تا به طور مختصر و کاربردی با پلاکت درمانی یا همان پی آر پی آشنا شوید.

پی آر پی (PRP) چیست؟

پی آر پی مخفف عبارت (Platelet-Rich Plasma) و به معنای پلاسمای غنی از پلاکت است. برای اینکه بفهمید پی آر پی چیست لازم است تا ابتدا توضیح کوتاهی درباره پلاسما و پلاکت داده شود. خون به دو بخش تقسیم می شود:

 • هماتوکریت: بخشی که از گلبول‌ های سفید، قرمز و پلاکت‌ تشکیل شده است.
 • پلاسما: بخشی که شامل مایع خون است. این بخش از آب و مواد محلول در آن به وجود می آید. ​

نحوه فرایند پی آر پی به این صورت است که ابتدا، مقداری حدودا 10 تا 20 میلی لیتر خون از بازو یا جای دیگر از بدن گرفته می شود، سپس مقدار خون گرفته شده را درون سانفیوژ قرار داده و با چرخش سریع، اجزای مختلف خون از یکدیگر جدا می شود. بعد از جداسازی و آماده سازی اجزای مختلف خون، پلاکت جدا شده را به ناحیه مورد نظر تزریق می کنند. با تزریق پلاکت، سه تغییر در ناحیه تزریق شده به وجود می آید، این تغییر به صورت زیر می باشد:

 • تحریک تشکیل کلاژن خون
 • تشکیل عروق خونی
 •  ساماندهی و تقسیم‌ سلول‌ ها

پی آر پی چیستپی آر پی چیست

مزایای در نظر داشتن زمان مناسب انجام prp بعد از کاشت مو

روش تزریق پلاکت خون مانند سایر روش های درمانی، دارای معایب و مزایا می باشد، از مهمترین مزایای روش prp می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به زمان کمی نیاز دارد.
 • به عمل جراحی نیاز ندارد.
 • ساده و بهداشتی بودن تزریق.
 • زیبا و طبیعی بودن نتیجه به دست آمده.
 • روند بهبودی خیلی سریع صورت می گیرد.

دیگر مطالب تکمیلی را در این بخش دنبال نمایید

کاشت مو به روش safer

اشتباهات رایج در زمان کاشت مو چیست؟

آیا امکان کاشت مو با بانک موی دیگران وجود دارد؟

معایب در نظر داشتن زمان مناسب انجام prp بعد از کاشت مو

به دلیل اینکه پلاکت های تزریق شده، از خون خود فرد است شاهد بیماری های واگیر دار در فرد نخواهیم بود اما ممکن است فرد در موارد نادر دچار عوارض زیر شود:

 • درد و خونریزی ناحیه تزریق شده پلاکت
 • آسیب دیدن عروق خونی مغز و اعصاب
 • کلسیفیکاسیون در نواحی تزریق شده پلاکت
 • تورم و عفونت شدید

مزایا و معایب پی آر پی بعد از کاشت مومزایا و معایب پی آر پی بعد از کاشت مو

تکرار و تعداد جلسات پی آر پی

علت درمان و مقدار مورد نیاز پلاکت خون، از عوامل تاثیرگذار، بر تکرار و تعداد جلسات پی آر پی می باشد. به طور معمول، ناحیه تحت درمان به دو یا سه دوز پلاکت در فاصله زمانی 6 هفته برای تکمیل ناحیه تحت درمان نیاز دارد. اما ممکن است این نیاز تا 5 بار نیز افزایش یابد. روند درمان سه گانه پلاکت خون به ترتیب به صورت زیر می باشد:

 • دو هفته بعد از مرحله اول: خونرسانی به فولیکول های ناحیه تحت درمان افزایش می یابد. بعد از کاشت مو، به مدت دو هفته، بیشتر فولیکول های کاشته شده دچار ریزش می شود اما بعد از دو هفته دوباره رشد می کند. در صورتی که پلاکت خون در این زمان تزریق شود دیگر شاهد ریزش بخش قابل توجهی از فولیکول های کاشته شده نخواهیم بود.
 • بعد از گذشت 2 الی 6 ماه پس از کاشت مو: باید اقدام به تزریق دوباره پلاکت خون کرد، به دلیل اینکه در این مدت زمان فولیکول های کاشته شده به خواب رفته و در صوتی که زمان خواب فولیکول ها بیش از اندازه شود، ریزش مو بسیار افزایش می یابد، که این مشکل نیز با در نظر داشتن زمان مناسب انجام prp بعد از کاشت مو حل می شود.
 • بعد از گذشت 2 الی 3 سال پس از کاشت مو: دوباره نیاز است تا اقدام به تزریق پلاکت خون کرد. تا با تقویت مو های کاشته شده که اکنون رفتاری مشابه موی شما دارد بتوان جلوی ظریف و شکننده شدن آنها را گرفت. با در نظر داشتن زمان مناسب انجام prp بعد از کاشت مو، می توان ار دوباره از دست دادن موهایی که زیبایی را به صورت شما بازگردانده است جلوگیری کرد، پس خیلی مهم است تا با تزریق به موقع پلاکت خون از مو های کاشته شده سر خود محافظت کنیم.

تعداد جلسات انجام پی آر پیتعداد جلسات انجام پی آر پی

زمان مناسب انجام prp بعد از کاشت مو

متخصص کاشت بسته به شرایط، زمان مناسب انجام prp بعد از کاشت مو را تعیین می کند. به صورتی که برخی از متخصصین کاشت مو زمان مناسب انجام prp بعد از کاشت مو را 2 یا 3 ماه پس از کاشت مو می دانند در حالی که برخی دیگر از متخصصین، کوتاه بودن فاصله زمانی بین کاشت مو و تزریق پلاکت خون را زمان مناسب انجام prp بعد از کاشت مو می دانند.

هر جلسه تزریق پلاکت خون 2 ساعت طول می کشد و فردی که پلاکت خون دریافت کرده است می تواند بدون داشتن هیچ مشکل خاصی به صورت عادی به ادامه زندگی خود بپردازد. یکی از مزیت هایی که prp با آن شناخته می شود این است که روند درمان بسیار سریع نتیجه می دهد.

هزینه کاشت مو به روش prp

تعداد جلسات تزریق پلاکت خون بسته به شرایط فرد، 3 تا 5 جلسه می باشد و قیمت هر تزریق و جلسه به طور میانگین 8 میلیون تومان در سال 1400 است که البته این مقدار هزینه به صورت حدودی بوده و برای کسب اطلاع دقیق از هزینه پرداختی باید به مراکزی که این خدمات را ارائه می دهند، مراجعه کرد. به غیر از اینها از جمله مهمترین مواردی که بر روی قیمت prp تاثیرگذار است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مواد مغذی تزریق شده
 • کیفیت تجهیزات مورد استفاده 
 • مرکزی که درمان در آنجا صورت گرفته

هزینه کاشت مو به روش پی آر پیهزینه کاشت مو به روش پی آر پی

  دیدگاه ها
  1
  ثبت دیدگاه