دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
کاشت مو کاشت ابرو کاشت موی طبیعی کاشت ابروی طبیعی کاشت ریش کاشت مژه ریزش مو درمان ریزش مو ترمیم مو پوست وزیبایی تزریق ژل بوتاکس تزریق چربی جوانسازی لیزر موهای زائد پاکسازی و لایه برداری پوست درمان لک،کک و مک،جای جوش لاغری و تناسب اندام لیپولیز لیزری لیپوماتیک کویتیشن RF آر اف LPG ال پی جی جراحی و زیبایی جراحی بینی جراحی شکم جراحی پلک تزریق بوتاکس مزایای تزریق بوتاکس نقاط تزریق بوتاکس قیمت لیزر موهای زائد کلینیک زیبایی پوست و زیبایی لیزر موهای صورت لیزر زیر بغل لیزر ناحیه تناسلی عوارض تزریق بوتاکس کاربردهای تزریق چربی انواع کاشت مو بهترین ژل برای تزریق خطرناکترین ژل مراقبت های بعد از تزریق ژل مدت ماندگاری تزریق ژل پیکر تراشی لاغری با لیپوماتیک لاغری مدرن روش های کاشت ریش کاشت ریش به روش SUT مراقبت های بعد از کاشت ریش سن کاشت ریش قیمت تزریق چربی مزایای تزریق چربی لیپو اینجکشن لیپو لیفتینگ لیپو ساکشن دلایل ریزش مو معایب تزریق بوتاکس پیشانی مزایای کاشت ابرو پیوند مو جراحی پیوند مو روش های کاشت مو کاشت مو به روش FIT کاشت مو به روش FUT کاشت مو به روش SUT مزایای لیزر موهای زائد معایب لیزر موهای زائد منع لیزر موهای زائد نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد روش FIT برای پیوند مو روش FUT در پیوند مو نواحی تزریق بوتاکس جوانسازی پوست تزریق بوتاکس در نوجوانان موارد منع تزریق بوتاکس قیمت کاشت ابرو عوارض کاشت ابرو مراحل ترمیم ابرو عوارض تزریق چربی ویژگی های فیلر کاشت مو در خانم ها جلوگیری از ریزش مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های مو مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد درمان لک عوارض کاشت مو قیمت کاشت مو کاشت مو به روش FUE جراحی لاغری افرادی که نباید لیپوماتیک انجام دهند لیفت بازو هزینه لیپوماتیک مزایای لاغری با لیپوماتیک قیمت لیپوماتیک پیکرتراشی خطرات لیپوماتیک عوارض لیپوماتیک کاشت موی بانوان عوارض کاشت مو به روش PRP جوانسازی صورت مراقبت های پوست و زیبایی تزریق فیلر لیفت صورت جراحی زیبایی ماسک پوست لاغری تناسب اندام خدمات مو مژه جراحی پلک کاشت آفتاب سوختگی مراقبت پوست مراقبت از مو کلینیک زیبایی پوست و مو جراحی پلاستیک بیماری پوستی عمل زیبایی بینی لایه برداری پوست پاکسازی ریش ترمیم مراقبت از پوست لیفت پوست صورت پیوند ریش عمل پیوند ریش کلینیک زیبایی کاشت ریش محافظت از پوست در فصل سرما محافظت از مو در فصل سرما پوست و مو مراقبت از پوست و مو هزینه پیوند مو هزینه کاشت مو انواع روش کاشت مو کاشت و پیوند مو انواع روش کاشت مو و هزینه آن دلایل بازگشت موهای زائد بعد از لیزر دلایل بازگشت مو بعد از لیزر علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر بهترین دستگاه های لاغری لاغری با دستگاه مکانیسم اثر انواع دستگاه های لاغری روش مناسب لاغری با دستگاه تزریق ژل و تزریق چربی معایب تزریق ژل مزایای تزریق ژل معایب تزریق چربی تفاوت های تزریق چربی با تزریق ژل مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل اصلاح بعد از کاشت ابرو مزایای میکروبلدینگ انواع روش کاشت ابرو کاشت ریش و سبیل لیفت بازو یا براکیوپلاستی عمل لیفت بازو جراحی براکیوپلاستی راهکارهای کاهش وزن مزایای کاشت مژه معایب کاشت مژه کاشت مژه چیست پیوند مژه مزایای کاشت ریش معایب کاشت ریش جراحی چشم ویروس کرونا coronavirus covid19 بیماری کرونا جراحی لیزیک چشم جراحی لازک چشم عمل زیبایی پلک عمل بلفاروپلاستی عمل لیزیک چشم عمل لازک چشم زیبایی انواع خدمات پوستی انواع خدمات زیبایی انواع بوتاکس لیزر مو بلفاروپلاستی درمان با لیزر میکرونیدلینگ خال برداری

اشتباهات رایج در زمان کاشت مو چیست

تیم تحقیقاتی مراکز پوست، مو و زیبایی
|
مراقبت های مو
| 1400/05/04

آگاهی از اشتباهات رایج در زمان کاشت مو اهمیت بسیار زیادی داشته و از دلایل کسب نتایج مطلوب به شمار می آید. این روش درمانی به دلیل اثرات رضایت بخش و نسبتاً قطعی بودن فرآیند درمان، دارای طرفداران زیادی بوده و توسط بسیاری از مراکز  کاشت مو و کلینیک های زیبایی انجام خواهد شد. به منظور آشنایی بیشتر با فرایند درمان و اشتباهات رایج در زمان کاشت مو با ما همراه باشید.

ریزش مو و دلایل اصلی آن

پیش از هر چیزی باید توجه داشت که ریزش مو در میانسالی و دوران پیری، یک فرآیند فیزیولوژیک بوده و به شکل کاملاً طبیعی به ویژه در آقایان اتفاق خواهد افتاد. آنچه که امروزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد، ریزش مو در سنین جوانی است که به عنوان یک فرآیند غیر طبیعی شناخته می شود. این عارضه به دلایل متفاوتی اتفاق افتاده و تاثیرات بسیار نامطلوبی در زیبایی ظاهری، اعتماد به نفس و وضعیت روحی روانی افراد  به ویژه جوانان خواهد داشت.

بیماری های ژنتیکی، مصرف برخی از داروهای هورمونی و استروئیدی، اعتیاد به مواد مخدر و الکل، رژیم غذایی ناسالم، کمبود ویتامین ها، مواد معدنی و ریز مغذی ها و از همه مهمتر استرس، فشار روحی و مشکلات عصبی از اصلی ترین دلایل ایجاد کننده ریزش مو در جمعیت جوانان به شمار می‌آیند.

کاشت مو چیست؟

کاشت و یا همان پیوند مو یکی از قطعی ترین درمان های ریزش مو در جمعیت آقایان در سنین جوانی است. در این روش درمانی، موهای نواحی مقاوم به ریزش، نواحی دیگر انتقال یافته و از گسترش ریزش مو در تمامی نواحی سر پیشگیری خواهد نمود. خوشبختانه امروزه این روش به دلیل موفقیت آمیز بودن نتایج حاصل از درمان طرفداران بسیار زیادی داشته و یکی از درمان های نهایی به منظور مبارزه با گسترش ریزش مو در سنین جوانی به شمار می آید.

کاشت موکاشت مو

اشتباهات رایج در زمان کاشت مو چیست؟

آگاهی از اشتباهات رایج در زمان کاشت مو و اجتناب از آن ها به منظور کسب نتایج بهتر و رضایت بیشتر متقاضیان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و مانع از بی نتیجه بودن فرآیند درمان در افراد مبتلا به ریزش مو خواهد شد. از این رو به منظور آشنایی و اطلاع از اشتباهات رایج در زمان کاشت مو با ما همراه باشید. متاسفانه اشتباهات رایج کاشت مو به دو شکل اشتباهات انجام شده از جانب بیمار و اشتباهات انجام شده از جانب پزشک به شرح زیر خواهند بود.

مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش از وب سایت بهترین کلینیک کاشت مو دنبال نمایید

کاشت مو بدون تراشیدن سر

آیا امکان کاشت مو با بانک موی دیگران وجود دارد؟

هر آنچه باید از روش های رفع خط بخیه در کاشت مو بدانید

اشتباهات رایج در زمان کاشت مو از طرف پزشکان

انتخاب ناصحیح فولیکول های مو

متاسفانه یکی از اشتباهات رایج کاشت مو در جمعیت پزشکان انتخاب فولیکول های نامناسب به منظور پیوند ریشه مو در نواحی مورد نظر است. انتخاب فولیکول های نامناسب به دلیل سرعت روند تحلیل، منجر به بروز نتایج نامطلوب در انتهای درمان شده و یکی از مشکلات بسیار مهم به شمار می آید.

آسیب های مکانیکی مو

اعمال فشار بیش از حد، کشیدگی مو و تکان دادن های مکرر آن، منجر به بروز آسیب و یا اصطلاحاً ترومای مکانیکی فولیکول های مو شده و یکی از دلایل اصلی کاشت موی ناموفق به شمار می آید.

شرایط نگهداری فولیکول ها

توجه به شرایط نگهداری فولیکول های مو به منظور پیوند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و یکی از مهمترین و اصلی ترین شروط اکتساب نتایج مطلوب به شمار می آید. دمای محفظه نگهداری فولیکول از مهمترین پارامترهای ذخیره سازی مناسب  توسط پزشک متخصص محسوب می شود.

هوازدگی فولیکول‌های مو

 یکی دیگر از اشتباهات رایج در زمان کاشت مو توسط پزشکان، هوازدگی بیش از حد فولیکول مو است. این فرآیند منجر به خشکی زودرس فولیکول های مو شده و تاثیرات نامطلوبی در روند درمان ایجاد خواهد نمود.

اشتباهات راجی در زمان کاشت مواشتباهات راجی در زمان کاشت مو

اشتباهات رایج کاشت مو از طرف بیمار

عدم آگاهی از زمان مناسب کاشت مو

متاسفانه یکی از اشتباهات رایج و آسیب ‌رسان در فرآیند کاشت مو از جانب بیماران و متقاضیان، تعجیل در انجام جراحی و یا پیوند فولیکول های مو است. معمولاً این اشتباه آسیب زننده به فرایند درمان به دنبال انتخاب کلینیک و مراکز نامعتبر اتفاق افتاده و در جمعیت جوانان بیشتر مشاهده می شود.

بی توجهی به جدول زمانی رشد مو

یکی دیگر از اشتباهات رایج در زمان کاشت مو در جمعیت متقاضیان، بی توجهی به جدول زمانی رشد مو و مدت زمان مورد نیاز ترمیم فولیکول های پیوند شده است. متاسفانه جمعیت کثیری از متقاضیان به دلیل مقایسه های پی در پی خود با دیگر افراد، دچار آشفتگی و درماندگی شده و فرایند درمان را ناتمام خواهند گذاشت.

 باید توجه داشت که به شکل کلی مدت زمان رویش موهای پیوند شده در فرآیند کاشت مو بسته به پارامترهای متفاوتی مختلف بوده و از 3 الی 18 ماه در جمعیت متقاضیان متغیر می باشد

سایر اشتباهات رایج پیوند مو

  • اقدام به انجام این روش درمانی در دوره نوجوانی، بلوغ و اوایل جوانی یکی از اشتباهات رایج در زمان کاشت مو است. متاسفانه در این دوران ریزش موها از تثبیت دائمی برخوردار نبوده و درمان انجام شده نتایج مطلوبی نخواهد داشت.
  • نادیده گرفتن ضعف بانک مو توسط پزشک متخصص و یا متقاضی از دیگر اشتباهات رایج در این فرآیند به شمار می‌آید.
  • تکرار های بی مورد جلسات کاشت از دیگر اشتباهات رایج در زمان کاشت مو بوده که منجر به افزایش سرعت روند ریزش مو در نواحی دیگر سر خواهد شد.
  • انتخاب و مراجعه به مراکز و کلینیک های نامعتبر و غیر حرفه‌ای از دیگر اشتباهات آسیب زننده در طی فرایند درمان بوده و منجر به بروز مشکلات جدی، غیر قابل جبران و کسب نتایج نامطلوب از فرآیند درمان خواهد شد. پیشنهاد می شود به منظور انجام کاشت و یا پیوند مو به شکل حرفه‌ای با نتایج مطلوب، حتماً به پزشک متخصص و مراکز معتبر، ثبت نام و دارای مجوز های وزارت بهداشت در این زمینه مراجعه نموده و از خدمات این مراکز بهره مند شوید.

اشتباهات رایج در زمان کاشت مواشتباهات رایج در زمان کاشت مو

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه