دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
کاشت مو کاشت ابرو کاشت موی طبیعی کاشت ابروی طبیعی کاشت ریش کاشت مژه ریزش مو درمان ریزش مو ترمیم مو پوست وزیبایی تزریق ژل بوتاکس تزریق چربی جوانسازی لیزر موهای زائد پاکسازی و لایه برداری پوست درمان لک،کک و مک،جای جوش لاغری و تناسب اندام لیپولیز لیزری لیپوماتیک کویتیشن RF آر اف جراحی و زیبایی جراحی بینی جراحی شکم جراحی پلک تزریق بوتاکس مزایای تزریق بوتاکس نقاط تزریق بوتاکس قیمت لیزر موهای زائد کلینیک زیبایی پوست و زیبایی لیزر موهای صورت لیزر زیر بغل لیزر ناحیه تناسلی عوارض تزریق بوتاکس کاربردهای تزریق چربی انواع کاشت مو بهترین ژل برای تزریق خطرناکترین ژل مراقبت های بعد از تزریق ژل مدت ماندگاری تزریق ژل پیکر تراشی لاغری با لیپوماتیک لاغری مدرن روش های کاشت ریش کاشت ریش به روش SUT مراقبت های بعد از کاشت ریش سن کاشت ریش قیمت تزریق چربی مزایای تزریق چربی لیپو اینجکشن لیپو لیفتینگ لیپو ساکشن دلایل ریزش مو معایب تزریق بوتاکس پیشانی مزایای کاشت ابرو پیوند مو جراحی پیوند مو روش های کاشت مو کاشت مو به روش FIT کاشت مو به روش FUT کاشت مو به روش SUT مزایای لیزر موهای زائد معایب لیزر موهای زائد منع لیزر موهای زائد نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد روش FIT برای پیوند مو روش FUT در پیوند مو نواحی تزریق بوتاکس جوانسازی پوست تزریق بوتاکس در نوجوانان موارد منع تزریق بوتاکس قیمت کاشت ابرو عوارض کاشت ابرو مراحل ترمیم ابرو عوارض تزریق چربی ویژگی های فیلر کاشت مو در خانم ها جلوگیری از ریزش مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های مو مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد درمان لک عوارض کاشت مو قیمت کاشت مو کاشت مو به روش FUE جراحی لاغری افرادی که نباید لیپوماتیک انجام دهند لیفت بازو هزینه لیپوماتیک مزایای لاغری با لیپوماتیک قیمت لیپوماتیک پیکرتراشی خطرات لیپوماتیک عوارض لیپوماتیک کاشت موی بانوان عوارض کاشت مو به روش PRP جوانسازی صورت مراقبت های پوست و زیبایی تزریق فیلر لیفت صورت جراحی زیبایی ماسک پوست لاغری تناسب اندام خدمات مو مژه جراحی پلک کاشت آفتاب سوختگی مراقبت پوست مراقبت از مو کلینیک زیبایی پوست و مو جراحی پلاستیک بیماری پوستی عمل زیبایی بینی لایه برداری پوست پاکسازی ریش ترمیم مراقبت از پوست لیفت پوست صورت پیوند ریش عمل پیوند ریش کلینیک زیبایی کاشت ریش محافظت از پوست در فصل سرما محافظت از مو در فصل سرما پوست و مو مراقبت از پوست و مو هزینه پیوند مو هزینه کاشت مو انواع روش کاشت مو کاشت و پیوند مو انواع روش کاشت مو و هزینه آن دلایل بازگشت موهای زائد بعد از لیزر دلایل بازگشت مو بعد از لیزر علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر بهترین دستگاه های لاغری لاغری با دستگاه مکانیسم اثر انواع دستگاه های لاغری روش مناسب لاغری با دستگاه تزریق ژل و تزریق چربی معایب تزریق ژل مزایای تزریق ژل معایب تزریق چربی تفاوت های تزریق چربی با تزریق ژل مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل اصلاح بعد از کاشت ابرو مزایای میکروبلدینگ انواع روش کاشت ابرو کاشت ریش و سبیل لیفت بازو یا براکیوپلاستی عمل لیفت بازو جراحی براکیوپلاستی راهکارهای کاهش وزن مزایای کاشت مژه معایب کاشت مژه کاشت مژه چیست پیوند مژه مزایای کاشت ریش معایب کاشت ریش جراحی چشم ویروس کرونا coronavirus covid19 بیماری کرونا جراحی لیزیک چشم جراحی لازک چشم عمل زیبایی پلک عمل بلفاروپلاستی عمل لیزیک چشم عمل لازک چشم زیبایی انواع خدمات پوستی انواع خدمات زیبایی انواع بوتاکس لیزر مو بلفاروپلاستی درمان با لیزر

آشنایی و آگاهی از علائم عفونت ژل لب

تیم تحقیقاتی مراکز پوست، مو و زیبایی
|
مراقبت های پوست و زیبایی
| 1399/11/29

اطلاع و آگاهی از علائم عفونت ژل لب یکی از سوالات رایج و دغدغه های همیشگی در جمعیت متقاضیان تزریق ژل لب در مراکز زیبایی است. امروزه تزریق ژل لب به عنوان یکی از روش های زیبایی در جمعیت بانوان طرفداران بسیار زیادی داشته و از محبوب ترین متدهای کم عارضه به منظور افزایش حجم لب به شمار می آید.

تزریق ژل لب چیست؟

تزریق ژل لب یکی از روش های پرطرفدار زیبایی به منظور افزایش ارتفاع، افزایش حجم و ایجاد فرم دهی در لب بالا و پایین افرادی است که حجم، حالت و برجستگی طبیعی لب ها را به دلایل مادرزادی و یا دلایل اکتسابی از دست داده اند. این روش توسط تزریق ترکیبات اسید هیالورونیک در نواحی مختلف لب انجام شده و به منظور تصحیح و مرتفع نمودن فرورفتگی های نامطلوب در ساختار لب مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

عوارض پس از تزریق ژل لب

تزریق ژل لب یکی از روش های تخصصی در مجموعه خدمات زیبایی بوده و احتیاج به مهارت بالا توسط پزشک متخصص زیبایی خواهد داشت. آگاهی و رعایت نمودن توصیه‌ ها و اقدامات اولیه و ثانویه پس از تزریق ژل لب یکی از مهمترین پارامترهای موثر در کسب نتایج مطلوب و اثربخشی این روش زیبایی در جمعیت متقاضیان بوده و از بروز بسیاری از مشکلات و عوارض احتمالی پیشگیری خواهد نمود.

عفونت های ثانویه پس از اتمام فرایند تزریق ژل لب یکی از عوارض شایع و رایج در جمعیت متقاضیان این نوع از درمان زیبایی برطرف نمودن بدشکلی ها، فرورفتگی ها و کم حجمی های لب بالا و پایین به شمار می آید. به منظور آشنایی بیشتر و بهتر با علائم عفونت ژل لب ما همراه باشید.

آشنایی با عوارض تزریق ژل لبآشنایی با عوارض تزریق ژل لب

آخرین مطالب تکمیلی کلینیک کاشت مو را در این بخش دنبال نمایید

نکات مهم در تزریق ژل لب یا فیلر لب

مزایای تزریق ژل شامل چه مواردی است

تزریق ژل برای کدام نواحی صورت اثر گذار است؟

عفونت های ثانویه پس از تزریق ژل لب

 متاسفانه یکی از رایج ترین عوارض ایجاد شده پس از تزریق ژل در لب ها، بروز عفونت های خفیف تا شدید به دلایل مختلف به ویژه عدم رعایت بهداشت و اصول آن است. متاسفانه لب ها پس از تزریق ژل یکی از محبوب ترین مکان های ورود و تجمع باکتری های عفونت زا بوده و احتیاج به مراقبت های ثانویه جدی تری خواهند داشت. از این رو توصیه می شود به منظور پیشگیری موثر از بروز عفونت های ثانویه پس از تزریق ژل، فرایند درمان را در مراکز درمانی مجوز دار، معتبر و کاملا شناخته شده انجام داده و اصول و  مراقبت ‌های بهداشتی پس از فرآیند درمان را به شکل آگاهانه اجرا نمایید.

دلایل ایجاد عفونت پس از تزریق ژل لب

 همانطور که پیشتر نیز گفته شد دلایل ایجاد و عفونت پس از تزریق ژل لب به عوامل و پارامترهای مختلفی بستگی داشته و به شکل کلی شامل موارد زیر می باشد:

 • انجام دادن عمل تزریق ژل در مراکز غیرمجاز و فاقد مجوز های وزارت بهداشت
 • مراجعه به کلینیک های نامعتبر
 • استفاده از سرسوزن های غیر استریل و آلوده
 • استفاده از ژل های ارزان قیمت و بی‌ کیفیت
 • وجود بیماری‌ های زمینه‌ای مانند دیابت و برخی از مشکلات پوستی
 • عدم استفاده از آنتی بیوتیک ها و داروهای موثر در پیشگیری از بروز عفونت
 • عدم رعایت نکات و اصول بهداشتی

دلایل ایجاد عفونت بعد از تزریق ژلدلایل ایجاد عفونت بعد از تزریق ژل

علائم عفونت ژل لب چیست؟

بروز عفونت ‌های ثانویه پس از تزریق ژل لب، یکی از مهمترین و قابل توجه ترین عوارض و مشکلات ایجاد شده پس از اتمام فرآیند این درمان زیبایی است. همانطور که پیشتر نیز اشاره شد عفونت های ثانویه به دلایل مختلف ایجاد گردیده و منجر به بروز علائم متفاوتی خواهند شد. در اصلی ترین حالت عفونت های ایجاد شده پس از  2 روز، نهایت 2 هفته بروز نموده و در صورت عدم رسیدگی و درمان به موقع، مدت ها ماندگار خواهند بود.  علائم عفونت ژل لب عبارت اند از:

 • بروز تمامی علامت های مربوط به فرآیند التهاب پس از تزریق
 • ایجاد تورم در هر دو لب به ویژه لب بالا بیش از انتظار مورد نظر
 • ایجاد سرخی بیش از حد در ناحیه تزریق ژل
 • احساس داغی و یان نبض در ناحیه تزریق ژل
 • احساس درد خفیف تا شدید در ناحیه تزریق ژل
 • بروز هرگونه تغییر رنگ و یا وجود قطعات چرک در ناحیه تزریق
 • احساس بی حسی، سنگینی و خواب رفتگی در ناحیه تزریق

 باید توجه داشت که علائم عفونت ژل لب در افراد مختلف کاملا متفاوت بروز نموده و بسته به پارامترهای مختلف از خفیف تا شدید بروز خواهد نمود. از این رو توصیه می شود در صورت مشاهده طولانی مدت( بیشتر از 3 روز) هر یک از علائم ذکر شده، به پزشک مراجعه نموده و نسبت به درمان های اولیه به منظور پیشگیری از تشدید عفونت ایجاد شده در ناحیه تزریق اقدام نمایید.

علائم عفونت ژل لبعلائم عفونت ژل لب

پیشگیری از بروز علائم عفونت ژل لب چگونه است؟

همانطور که پیشتر نیز گفته شد، پیشگیری از ایجاد و بروز عفونت های خفیف تا شدید و علائم عفونت ژل لب پس از اتمام فرایند حین درمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و مانع از روند تشدید و افزایش سرعت گسترش عفونت در موضع تزریق و سایر قسمت های صورت خواهد شد. از این رو توصیه می ‌شود نسبت به نکات ذکر شده در خصوص پیشگیری از بروز عفونت های ثانویه احتیاط نموده و تمامی موارد را با دقت مراعات نمایید.یکی از مهمترین و اصلی ترین نکات موثر در پیشگیری از بروز علائم عفونت ژل لب در جمعیت متقاضیان، مراجعه به پزشک متخصص، متبحر و باتجربه در زمینه خدمات زیبایی به ویژه تزریق ژل در لب و سایر نواحی بدن است.

متاسفانه همانطور که پیشتر نیز گفته شد یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایل بروز عفونت های پس از تزریق مراجعه به مراکز و کلینیک های ارزان قیمت، نامعتبر، غیرمجاز و آلوده است. جلسه معاینه و مشاور پیش از اقدام به تزریق ژل نیز یکی دیگر از موارد بسیار مهم به منظور پیشگیری از بروز عفونت های ثانویه بوده و به دلیل ارائه پیش آگهی از وجود بیماری ‌های زمینه ‌ای، حساسیت های دارویی مختلف و بسیاری از موارد پزشکی دیگر، از بروز عفونت های خفیف تا شدید پیشگیری خواهد نمود. رعایت نمودن نکات و اصول بهداشتی اولیه و ثانویه و اجتناب از قطع خودسرانه آنتی ‌بیوتیک‌ ها پس از تزریق، از دیگر موارد  بسیار مهم در پیشگیری از بروز علائم عفونت ژل لب به شمار می آیند.

راه های پیشگیری از عفونت بعد از تزریق ژل لبراه های پیشگیری از عفونت بعد از تزریق ژل لب

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه