دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
کاشت مو کاشت ابرو کاشت موی طبیعی کاشت ابروی طبیعی کاشت ریش کاشت مژه ریزش مو درمان ریزش مو ترمیم مو پوست وزیبایی تزریق ژل بوتاکس تزریق چربی جوانسازی لیزر موهای زائد پاکسازی و لایه برداری پوست درمان لک،کک و مک،جای جوش لاغری و تناسب اندام لیپولیز لیزری لیپوماتیک کویتیشن RF آر اف LPG ال پی جی جراحی و زیبایی جراحی بینی جراحی شکم جراحی پلک تزریق بوتاکس مزایای تزریق بوتاکس نقاط تزریق بوتاکس قیمت لیزر موهای زائد کلینیک زیبایی پوست و زیبایی لیزر موهای صورت لیزر زیر بغل لیزر ناحیه تناسلی عوارض تزریق بوتاکس کاربردهای تزریق چربی انواع کاشت مو بهترین ژل برای تزریق خطرناکترین ژل مراقبت های بعد از تزریق ژل مدت ماندگاری تزریق ژل پیکر تراشی لاغری با لیپوماتیک لاغری مدرن روش های کاشت ریش کاشت ریش به روش SUT مراقبت های بعد از کاشت ریش سن کاشت ریش قیمت تزریق چربی مزایای تزریق چربی لیپو اینجکشن لیپو لیفتینگ لیپو ساکشن دلایل ریزش مو معایب تزریق بوتاکس پیشانی مزایای کاشت ابرو پیوند مو جراحی پیوند مو روش های کاشت مو کاشت مو به روش FIT کاشت مو به روش FUT کاشت مو به روش SUT مزایای لیزر موهای زائد معایب لیزر موهای زائد منع لیزر موهای زائد نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد روش FIT برای پیوند مو روش FUT در پیوند مو نواحی تزریق بوتاکس جوانسازی پوست تزریق بوتاکس در نوجوانان موارد منع تزریق بوتاکس قیمت کاشت ابرو عوارض کاشت ابرو مراحل ترمیم ابرو عوارض تزریق چربی ویژگی های فیلر کاشت مو در خانم ها جلوگیری از ریزش مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های مو مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد درمان لک عوارض کاشت مو قیمت کاشت مو کاشت مو به روش FUE جراحی لاغری افرادی که نباید لیپوماتیک انجام دهند لیفت بازو هزینه لیپوماتیک مزایای لاغری با لیپوماتیک قیمت لیپوماتیک پیکرتراشی خطرات لیپوماتیک عوارض لیپوماتیک کاشت موی بانوان عوارض کاشت مو به روش PRP جوانسازی صورت مراقبت های پوست و زیبایی تزریق فیلر لیفت صورت جراحی زیبایی ماسک پوست لاغری تناسب اندام خدمات مو مژه جراحی پلک کاشت آفتاب سوختگی مراقبت پوست مراقبت از مو کلینیک زیبایی پوست و مو جراحی پلاستیک بیماری پوستی عمل زیبایی بینی لایه برداری پوست پاکسازی ریش ترمیم مراقبت از پوست لیفت پوست صورت پیوند ریش عمل پیوند ریش کلینیک زیبایی کاشت ریش محافظت از پوست در فصل سرما محافظت از مو در فصل سرما پوست و مو مراقبت از پوست و مو هزینه پیوند مو هزینه کاشت مو انواع روش کاشت مو کاشت و پیوند مو انواع روش کاشت مو و هزینه آن دلایل بازگشت موهای زائد بعد از لیزر دلایل بازگشت مو بعد از لیزر علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر بهترین دستگاه های لاغری لاغری با دستگاه مکانیسم اثر انواع دستگاه های لاغری روش مناسب لاغری با دستگاه تزریق ژل و تزریق چربی معایب تزریق ژل مزایای تزریق ژل معایب تزریق چربی تفاوت های تزریق چربی با تزریق ژل مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل اصلاح بعد از کاشت ابرو مزایای میکروبلدینگ انواع روش کاشت ابرو کاشت ریش و سبیل لیفت بازو یا براکیوپلاستی عمل لیفت بازو جراحی براکیوپلاستی راهکارهای کاهش وزن مزایای کاشت مژه معایب کاشت مژه کاشت مژه چیست پیوند مژه مزایای کاشت ریش معایب کاشت ریش جراحی چشم ویروس کرونا coronavirus covid19 بیماری کرونا جراحی لیزیک چشم جراحی لازک چشم عمل زیبایی پلک عمل بلفاروپلاستی عمل لیزیک چشم عمل لازک چشم زیبایی انواع خدمات پوستی انواع خدمات زیبایی انواع بوتاکس لیزر مو بلفاروپلاستی درمان با لیزر میکرونیدلینگ خال برداری

آشنایی با برخی از مهمترین راهکارهای کاهش وزن

تیم تحقیقاتی مراکز پوست، مو و زیبایی
|
لاغری و تناسب اندام
| 1398/11/10

چند راهکار برای کاهش وزن

امروزه مشکل اضافه وزن و چاقی مشکلی است که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند و به همین علت نیز معمولا به دنبال راهکارهای کاهش وزن هستند. ما در این مطلب قصد داریم راهکارهایی را برای شما بیان کنیم که به شما کمک می کند تا بتوانید در یک بازه زمانی کوتاه وزن کم کرده و به تناسب اندام دلخواه خود دست پیدا کنید. بنابراین در صورتی که شما هم جز افرادی هستید که با مشکل چاقی و اضافه وزن رو به رو هستید به شما توصیه می کنیم حتما این مطلب را به دقت مطالعه کنید.

کاهش مصرف قند و کربوهیدرات ها

اگر در زمینه زیست و بدن انسان اطلاعاتی داشته باشید حتما می دانید که انسولین یکی از ماده هایی است که در بدن باعث می شود تا چربی ها ذخیره سازی شوند. بنابراین در صورتی که شما بتوانید میزان انسولین را در بدن خود کاهش دهید می توانید به راحتی باعث آزادسازی چربی ها در بدن خود شوید و در نتیجه بدن شما اقدام به سوزاندن این چربی ها می کند. برای کاهش انسولین در خون شما می توانید مصرف قند و کربوهیدرات ها را در بدن خود محدود کنید. این کار باعث می شود تا انسولین کمتری در بدن شما تولید شود و در نتیجه این موضوع نیز شما می توانید سریعتر وزن خود را کاهش دهید.

راهکارهایی برای کاهش وزن

قبل از غذا آب بنوشید

یکی دیگر از راهکارهای کاهش وزن که به شما کمک می کند تا بتوانید خیلی سریع وزن کم کنید نوشیدن آب قبل از غذا است. نوشیدن آب قبل از غذا باعث می شود تا یک احساس سیری به بدن شما داده شود و در نتیجه شما در زمان غذا خوردن غذای کمتری را میل می کنید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید بدن احساس تشنگی را گاهی اوقات با احساس گرسنگی اشتباه می گیرد و بنابراین شما برای این که غذای کمتری بخورید کافی است که احساس تشنگی خود را قبل از صرف غذا از بین ببرید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید امروزه نوشیدن آب یکی از مهم ترین و بهترین راهکارهای کاهش وزن به شمار می آید.

نوشیدن آب قبل از غذا برای کاهش وزن

آهسته غذا خوردن از بهترین راهکارهای کاهش وزن

آهسته غذا خوردن می تواند باعث شود تا احساس گرسنگی شما با صرف غذای کمتری برطرف شود و در نتیجه این روش به عنوان یکی از کاربردی ترین راهکارهای کاهش وزن به شمار می آید. طبق تحقیقاتی که در سال های اخیر انجام شده است محققان به این نتیجه رسیده اند که افرادی که آرام تر غذا می خورند معمولا کالری کمتری را دریافت می کنند و در نتیجه سریعتر به تناسب اندام دست پیدا می کنند. بنابراین در صورتی که شما هم جز افرادی هستید که با مشکل چاقی و اضافه وزن رو به رو می باشید به شما توصیه می کنیم حتما غذای خود را در کمال آرامش میل کنید.

آهسته غذا خوردن یکی از راهکارهای کاهش وزن

از پروتئین، سبزیجات و چربی ها در وعده های غذایی خود استفاده کنید

از دیگر راهکارهای کاهش وزن که امروزه توسط بسیاری از متخصصان در این زمینه معمولا توصیه می شود این است که حتما سعی کنید در وعده های غذایی خود از پروتئین ها، سبزیجات و چربی ها استفاده کنید تا بتوانید با استفاده از یک وعده غذایی سالم و کامل به تناسب اندام دست پیدا کنید. امروزه بسیاری از پزشک ها این وعده غذایی را به عنوان یکی از بهترین راهکارهای کاهش وزن می شناسند و به همین دلیل نیز ما به شما توصیه می کنیم حتما به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید. غذاهایی که دارای پروتئین هستند شامل گوشت قرمز و سفید، ماهی و تخم مرغ می باشند. منابع چربی شامل روغن زیتون و روغن نارگیل در نهایت منبع مناسب برای سبزیجات کم کربوهیدرات نیز شامل مواردی همچون کلم بروکلی، گل کلم و اسفناج می باشد که شما می توانید با مصرف آنها یک وعده غذایی کامل را داشته باشید.

استفاده از پروتئین، سبزیجات و چربی ها برای کاهش وزن

ورزش های قدرتی یکی از بهترین راهکارهای کاهش وزن

امروزه بسیاری از افراد توصیه می کنند که برای کم کردن وزن خود ورزش های هوازی را انجام دهید و در واقع این نوع ورزش را یکی از بهترین راهکارهای کاهش وزن می دانند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید امروزه متخصصان به این نتیجه رسیده اند که ورزش های قدرتی نیز می توانند یکی از بهترین راهکارهای کاهش وزن باشند. زمانی که شما اقدام به انجام ورزش های قدرتی می کنید در واقع باعث می شوید تا عضلات شما ساخته شوند، در زمان ورزش کردن به میزان زیادی چربی می سوزانید و در نتیجه وزن خود را کاهش می دهید ولی نکته ای که درباره ورزش های قدرتی وجود دارد این است که حتی در زمان استراحت نیز عضلات شما در حال چربی سوزی هستند و همین عامل است که باعث می شود تا امروزه بسیاری از پزشکان ورزش های قدرتی را به عنوان یکی از بهترین راهکارهای کم کردن وزن بدانند.

انجام ورزش های قدرتی برای کاهش وزن

معده های غذایی کوچک در فاصله های یکسان

آخرین موردی که می تواند به شما کمک کند تا بتوانید در یک بازه زمانی بسیار کوتاه اقدام به کاهش وزن و چربی سوزی کنید استفاده از وعده های غذایی مرتب با حجم کم است. در واقع زمانی که شما وعده های غذایی کوچکتری را میل می کنید بدن خود را وادار می کنید که تنها به میزانی که نیاز دارد انرژی ذخیره کند. در چنین شرایطی شما می توانید به راحتی هرچه تمام وزن خود را کاهش دهید چرا که هیچ انرژی اضافی در بدن شما باقی نمی ماند که بدن شما آن را ذخیره کند و در نتیجه شما کمتر چربی ذخیره می کنید و سریع تر وزن خود را کاهش می دهید. نکته دیگری که برای کم کردن وزن وجود دارد این است که حتما سعی کنید وعده غذایی شام را زودتر میل کنید.

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه