دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها

رعایت چه نکاتی پس از عمل لیپوماتیک ضروری است ؟

1397/06/17 | تعداد نظرات :0 |
کلینیک کاشت مو رز
|
لاغری و تناسب اندام

نسل جدید از دستگا‌ههای ساکشن که لیپوماتیک نام دارد و با فناوری‌های پیشرفته ساخته شده و مزایای زیادی نسبت به روش‌های مشابه برای برداشت چربی دارد. . بعد از انجام لیپوماتیک باید نکات زیر را به خاطر سپرد.

دوران نقاهت بعد از عمل لیپوماتیک حدود 3 تا 7 روز طول است که در این دوره باید محافظت ویژه‌ای را از محل عمل انجام دهد.

در عمل لیپوماتیک اگر از بی حس کننده موضعی استفاده شده باشد، نیازی نیست تا فرد رژیم غذایی خاصی را دنبال کند و همان رژیم غذایی قبل از لیپوماتیک را می‌تواند ادامه دهد ولی در کل، در ماه اول درمان، باید از خوردن غذاهای چربی و نمکی پرهیز شود.

ظرف مدت 48 ساعت بعد از عمل لیپوماتیک فرد نباید به هیچ وجه از نوشیدنی الکلی استفاده نماید .

انجام ورزش‌هایی که فشار خون را بالا می‌برند ممنوع است فقط چند ساعت بعد از درمان، فرد می‌تواند به پیاده‌روی کوتاهی بپردازد.

پس از انجام لیپوماتیک در ناحیه شکم شخص نباید تا 72 ساعت بنشیند فقط باید در حالت دراز کش باشند به این دلیل که سبب چین خوردگی و بد حالتی پوست می شود .

فرد تا 7 روز باید از گن استفاده نماید و فقط در زمان استحمام مجاز به باز کردن گن از شکم می باشد .

پس از انجام لیپوماتیک به مدت 6-8 هفته ورم مختصری پابرجاست که پس از این مدت از بین می رود . مشاهده نتیجه درمان لیپوماتیک بین 3-6 ماه طول می کشد .

پس از عمل لیپوماتیک هرگز آن ناحیه را تحت کمپرس آب گرم یا سرد قرار ندهید .

ممکن است فرد بعد از برداشت گن دچار سرگیجه شود. این امر به دلیل افت فشار اتفاق می‌افتد و توصیه می‌شود بعد از درآوردن گن به مدت 10 دقیقه دراز بکشد.

استفاده از وان و استخر و سونا حداقل تا دو هفته ممنوع است اما گرفتن دوش آب ولرم بلامانع است .

بین 5-3 روز پس از درمان و زمانی که دردها رفع شده باشند می‌توان رانندگی کرد و دو هفته بعد از انجام عمل لیپوماتیک هم می‌توان به مسافرت رفت.

ممکن است در نواحی لیپوماتیک ‌شده احساس سوزن سوزن شدن وجود داشته باشد؛ دلیل این امر این است که حسِ پوستی بعد از لیپوماتیک دستخوش تغییر شده و بازگشت آن به حالت اول می‎تواند تا 6  هفته هم زمان ببرد. ماساژ دادن به صورت خیلی آهسته و ملایم می‌تواند روند بازگشت حس را تسریع ببخشد.

ماساژ دادن با استفاده از لوسیون می‌تواند از شدت ورم‌های موضعی بکاهد.

به خاطر سپردن این نکات و رعایت آنها می‌تواند اثرات درمان لیپوماتیک را دوچندان کرده و نتیجه‌ای مطلوب را حاصل کند. 


دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه