دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
کاشت مو کاشت ابرو کاشت موی طبیعی کاشت ابروی طبیعی کاشت ریش کاشت مژه ریزش مو درمان ریزش مو ترمیم مو پوست وزیبایی تزریق ژل بوتاکس تزریق چربی جوانسازی لیزر موهای زائد پاکسازی و لایه برداری پوست درمان لک،کک و مک،جای جوش لاغری و تناسب اندام لیپولیز لیزری لیپوماتیک کویتیشن RF آر اف جراحی و زیبایی جراحی بینی جراحی شکم جراحی پلک تزریق بوتاکس مزایای تزریق بوتاکس نقاط تزریق بوتاکس قیمت لیزر موهای زائد کلینیک زیبایی پوست و زیبایی لیزر موهای صورت لیزر زیر بغل لیزر ناحیه تناسلی عوارض تزریق بوتاکس کاربردهای تزریق چربی انواع کاشت مو بهترین ژل برای تزریق خطرناکترین ژل مراقبت های بعد از تزریق ژل مدت ماندگاری تزریق ژل پیکر تراشی لاغری با لیپوماتیک لاغری مدرن روش های کاشت ریش کاشت ریش به روش SUT مراقبت های بعد از کاشت ریش سن کاشت ریش قیمت تزریق چربی مزایای تزریق چربی لیپو اینجکشن لیپو لیفتینگ لیپو ساکشن دلایل ریزش مو معایب تزریق بوتاکس پیشانی مزایای کاشت ابرو پیوند مو جراحی پیوند مو روش های کاشت مو کاشت مو به روش FIT کاشت مو به روش FUT کاشت مو به روش SUT مزایای لیزر موهای زائد معایب لیزر موهای زائد منع لیزر موهای زائد نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد روش FIT برای پیوند مو روش FUT در پیوند مو نواحی تزریق بوتاکس جوانسازی پوست تزریق بوتاکس در نوجوانان موارد منع تزریق بوتاکس قیمت کاشت ابرو عوارض کاشت ابرو مراحل ترمیم ابرو عوارض تزریق چربی ویژگی های فیلر کاشت مو در خانم ها جلوگیری از ریزش مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های مو مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد درمان لک عوارض کاشت مو قیمت کاشت مو کاشت مو به روش FUE جراحی لاغری افرادی که نباید لیپوماتیک انجام دهند لیفت بازو هزینه لیپوماتیک مزایای لاغری با لیپوماتیک قیمت لیپوماتیک پیکرتراشی خطرات لیپوماتیک عوارض لیپوماتیک کاشت موی بانوان عوارض کاشت مو به روش PRP مراقبت های پوست و زیبایی تزریق فیلر لیفت صورت جراحی زیبایی ماسک پوست لاغری تناسب اندام خدمات مو مژه جراحی پلک کاشت آفتاب سوختگی مراقبت پوست مراقبت از مو کلینیک زیبایی پوست و مو جراحی پلاستیک بیماری پوستی لایه برداری پوست پاکسازی ریش ترمیم مراقبت از پوست لیفت پوست صورت پیوند ریش عمل پیوند ریش کلینیک زیبایی کاشت ریش محافظت از پوست در فصل سرما محافظت از مو در فصل سرما پوست و مو مراقبت از پوست و مو هزینه پیوند مو هزینه کاشت مو انواع روش کاشت مو کاشت و پیوند مو انواع روش کاشت مو و هزینه آن دلایل بازگشت موهای زائد بعد از لیزر دلایل بازگشت مو بعد از لیزر علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر بهترین دستگاه های لاغری لاغری با دستگاه مکانیسم اثر انواع دستگاه های لاغری روش مناسب لاغری با دستگاه تزریق ژل و تزریق چربی معایب تزریق ژل مزایای تزریق ژل معایب تزریق چربی تفاوت های تزریق چربی با تزریق ژل مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل اصلاح بعد از کاشت ابرو مزایای میکروبلدینگ انواع روش کاشت ابرو کاشت ریش و سبیل لیفت بازو یا براکیوپلاستی عمل لیفت بازو جراحی براکیوپلاستی راهکارهای کاهش وزن مزایای کاشت مژه معایب کاشت مژه کاشت مژه چیست پیوند مژه مزایای کاشت ریش معایب کاشت ریش جراحی چشم ویروس کرونا coronavirus covid19 بیماری کرونا جراحی لیزیک چشم جراحی لازک چشم عمل زیبایی پلک عمل بلفاروپلاستی عمل لیزیک چشم عمل لازک چشم زیبایی انواع خدمات پوستی انواع خدمات زیبایی

جراحی پلاستیک به سلیقه شما باشد بهتر انجام می شود یا پیشنهاد دکتر

1398/04/23 | تعداد نظرات :0 |
کلینیک
|
دانستنی های جراحی زیبایی

نظر مهم در جراحی پلاستیک را دکتر می دهد یا خودتان؟

از عمده جراحی هایی که در طی 2 دهه اخیر در سراسر دنیا مخصوصا در ایران انجام می شود، جراحی پلاستیک است. افرادی که عمدتا به پزشک برای انجام جراحی پلاستیک مراجعه می کنند صرفا برای زیبایی و داشتن صورتی متناسبتر و برخی موارد متفاوت تر می باشد. این قبیل جراحی ها باید زیر نظر متخصص متبحر و طبق نظر پزشک انجام شود؛ زیرا پزشک بیشتر با ساختار بدن و صورت آشنا می باشد و می تواند طبق آزمایش هایی که انجام می شود تصمیم نهایی را با شما به اشتراک بگذارد. در ادامه بیشتر با عمل جراحی پلاستیک آشنا خواهیم شد.

جراحی پلاستیک چیست؟

زمانی که جراحی پلاستیک در بین مردم شناخته شد تصور افراد این بود که با استفاده از مواد ساختنی و قرار دادن آن بر روی پوست این عمل انجام می شود. اما به صورت کلی می توان گفت جراحی پلاستیک به منظور بازسازی بخشی از بدن است که شامل نقص است و یا برای بهبود آن باید جراحی شود. امروزه وقتی صحبت از جراحی های پلاستیک می شود عمدتا جراحی پلاستیک صورت مخصوصا جراحی بینی در ذهن ما تداعی می شود. باید گفت جراحی پلاستیک صرفا مختص صورت نیست و هر قسمت از بدن دچار نقص و یا ضایعه ای باشد که به صورت مادرزادی یا در اثر حادثه اتفاق افتاده باشد با استفاده از این جراحی انجام می شود. جراحی های پلاستیک مربوط به صورت در صورتی صرفا برای زیبایی و تغییر ظاهر باشد باید به عمل های زیبایی شناخته می شوند که بیشتر مربوط به بینی است و در حوزه متخصصین گوش و حلق و بینی قرار دارد. بنابراین برای مشاوره باید به این متخصصین مراجعه کرد.

جراحی پلاستیک

آیا جراحی های پلاستیک انتخاب صحیحی است؟

جراحی های پلاستیک را به دو دسته میتوان تقسیم کرد: زیبایی و بازسازی. بنابراین با توجه به هدف شخص مشخص می شود که آیا جراحی را می خواهد صرفا در زمینه زیبایی انجام دهد که برای مثال جراحی پلک، یا تغییر حالت چشم و ... باشد یا برای بازسازی و برداشتن برای مثال جای زخم است. برخی از جراحی های حوزه زیبایی را می توان نوعی بازسازی برای کمک به سلامت فرد دانست. برای مثال انحراف بینی و داشتن پولیپ در بینی برخی افراد تنفس را برای او مشکل می کنند، یا در اثر سانحه ای بینی شخص می شکند و فرم طبیعی خود را از دست می دهد و بسیاری از این موارد که در ناحیه بسیار حساس صورت رخ می دهد. این قبیل جراحی ها نه تنها جنبه زیبایی برای فرد دارد بلکه جنبه بازسازی و درمانی نیز دارد.

بسیاری از افراد هم هستند که مشکل و یا بیماری خاصی گریبانگیر آنها نیست و صرفا برای زیباتر شدن و یا شبیه شدن به فردی که به آن علاقه دارند و ... اقدام به جراحی می کنند که بعضا بسیار عمل های سنگینی بوده و امکان به خطر افتادن سلامت فرد وجود دارد. با توجه به مواردی که گفته شد می توان گفت در صورتی که سلامت فرد در خطر باشد و یا نتواند به خوبی در جامعه حضور داشته باشد و فعالیت اجتماعی داشته باشد جراحی های پلاستیک مخصوصا صورت می تواند راهگشا باشد ولی اگر صرفا به منظور تقلید و یا پیروی از مد و ... باشد باید تامل کرد.

جراحی زیبایی

جراحی پلاستیک به سلیقه شما باشد بهتر انجام می شود یا پیشنهاد دکتر؟

زمانی که شما قصد دارید برای جراحی زیبایی یا ترمیمی به پزشک متخصص مراجعه کنید دلایل خود را خواهید داشت و پزشک طبق صحبت ها و خواست شما پیشنهاداتی را به شما می دهد. اما آیا پزشک صرفا طبق گفته های ما باید عمل کند؟ پزشک متخصص با توجه به شناختی که نسبت به آناتومی بدن مخصوصا صورت دارد و با توجه به آزمایش ها و عکسبرداری هایی که قبل از عمل انجام می دهد می تواند تصمیم بگیرد که آیا عملی که مدنظر شماست انجام پذیر خواهد بود یا خیر و در صورت وجود خطر و آسیبی شما را مطلع خواهد کرد. از این قبل از عمل جراحی با توجه به شبیه سازی هایی که قبل از عمل هم انجام می شود می توانید چهره شبیه سازی شده خود را بعد از عمل مشاهده کرده و تصمیم نهایی خود را بگیرید. در هر صورت باید قبل از اقدام به هرگونه جراحی زیبایی یا بازسازی با پزشک خود مشورت کرده تا در صورت احتمال بروز عوارض جانبی و خطرناک بودن آن پیشگیری شود و یا مشکل رفع شود و بعد اقدام به جراحی شود.

جراحی بینی

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه