دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
کاشت مو کاشت ابرو کاشت موی طبیعی کاشت ابروی طبیعی کاشت ریش کاشت مژه ریزش مو درمان ریزش مو ترمیم مو پوست وزیبایی تزریق ژل بوتاکس تزریق چربی جوانسازی لیزر موهای زائد پاکسازی و لایه برداری پوست درمان لک،کک و مک،جای جوش لاغری و تناسب اندام لیپولیز لیزری لیپوماتیک کویتیشن RF آر اف LPG ال پی جی جراحی و زیبایی جراحی بینی جراحی شکم جراحی پلک تزریق بوتاکس مزایای تزریق بوتاکس نقاط تزریق بوتاکس قیمت لیزر موهای زائد کلینیک زیبایی پوست و زیبایی لیزر موهای صورت لیزر زیر بغل لیزر ناحیه تناسلی عوارض تزریق بوتاکس کاربردهای تزریق چربی انواع کاشت مو بهترین ژل برای تزریق خطرناکترین ژل مراقبت های بعد از تزریق ژل مدت ماندگاری تزریق ژل پیکر تراشی لاغری با لیپوماتیک لاغری مدرن روش های کاشت ریش کاشت ریش به روش SUT مراقبت های بعد از کاشت ریش سن کاشت ریش قیمت تزریق چربی مزایای تزریق چربی لیپو اینجکشن لیپو لیفتینگ لیپو ساکشن دلایل ریزش مو معایب تزریق بوتاکس پیشانی مزایای کاشت ابرو پیوند مو جراحی پیوند مو روش های کاشت مو کاشت مو به روش FIT کاشت مو به روش FUT کاشت مو به روش SUT مزایای لیزر موهای زائد معایب لیزر موهای زائد منع لیزر موهای زائد نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد روش FIT برای پیوند مو روش FUT در پیوند مو نواحی تزریق بوتاکس جوانسازی پوست تزریق بوتاکس در نوجوانان موارد منع تزریق بوتاکس قیمت کاشت ابرو عوارض کاشت ابرو مراحل ترمیم ابرو عوارض تزریق چربی ویژگی های فیلر کاشت مو در خانم ها جلوگیری از ریزش مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های مو مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد درمان لک عوارض کاشت مو قیمت کاشت مو کاشت مو به روش FUE جراحی لاغری افرادی که نباید لیپوماتیک انجام دهند لیفت بازو هزینه لیپوماتیک مزایای لاغری با لیپوماتیک قیمت لیپوماتیک پیکرتراشی خطرات لیپوماتیک عوارض لیپوماتیک کاشت موی بانوان عوارض کاشت مو به روش PRP جوانسازی صورت مراقبت های پوست و زیبایی تزریق فیلر لیفت صورت جراحی زیبایی ماسک پوست لاغری تناسب اندام خدمات مو مژه جراحی پلک کاشت آفتاب سوختگی مراقبت پوست مراقبت از مو کلینیک زیبایی پوست و مو جراحی پلاستیک بیماری پوستی عمل زیبایی بینی لایه برداری پوست پاکسازی ریش ترمیم مراقبت از پوست لیفت پوست صورت پیوند ریش عمل پیوند ریش کلینیک زیبایی کاشت ریش محافظت از پوست در فصل سرما محافظت از مو در فصل سرما پوست و مو مراقبت از پوست و مو هزینه پیوند مو هزینه کاشت مو انواع روش کاشت مو کاشت و پیوند مو انواع روش کاشت مو و هزینه آن دلایل بازگشت موهای زائد بعد از لیزر دلایل بازگشت مو بعد از لیزر علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر بهترین دستگاه های لاغری لاغری با دستگاه مکانیسم اثر انواع دستگاه های لاغری روش مناسب لاغری با دستگاه تزریق ژل و تزریق چربی معایب تزریق ژل مزایای تزریق ژل معایب تزریق چربی تفاوت های تزریق چربی با تزریق ژل مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل اصلاح بعد از کاشت ابرو مزایای میکروبلدینگ انواع روش کاشت ابرو کاشت ریش و سبیل لیفت بازو یا براکیوپلاستی عمل لیفت بازو جراحی براکیوپلاستی راهکارهای کاهش وزن مزایای کاشت مژه معایب کاشت مژه کاشت مژه چیست پیوند مژه مزایای کاشت ریش معایب کاشت ریش جراحی چشم ویروس کرونا coronavirus covid19 بیماری کرونا جراحی لیزیک چشم جراحی لازک چشم عمل زیبایی پلک عمل بلفاروپلاستی عمل لیزیک چشم عمل لازک چشم زیبایی انواع خدمات پوستی انواع خدمات زیبایی انواع بوتاکس لیزر مو بلفاروپلاستی درمان با لیزر میکرونیدلینگ خال برداری

درمان طاسی سر با سلول های بنیادی

کلینیک
|
مراقبت های مو
| 1398/04/23

کمک سلول های بنیادی به درمان طاسی سر

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد درمان طاسی سر با سلول های بنیادی بپردازیم اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان طاسی سر با سلول های بنیادی هستید در این مقاله ما را همراهی کنید. طاسی سر یکی از مشکلات شایع در جوامع بشری است و هم زنان و هم مردان را می تواند درگیر کند. با این وجود در میان مردان شایع تر است. روش های مختلفی برای درمان طاسی سر وجود دارد که در این میان درمان طاسی سر با سلول های بنیادی یک روش نوین محسوب می شود که به منظور کاربردی شدن آن مطالعات جدیدی در حال انجام است.

طاسی سر

طاسی سربه وضعیتی گفته می شود که در آن شخص در نواحی از سر که اغلب مو وجود دارد و رشد می کند مو نداشته باشد. البته اصطلاح طاسی گسترده است و تنها سر را شامل نمی شود. رایج ترین نوع طاسی که وجود دارد فرایند پیشرونده در از دست دادن مو است که در اصطلاح به آن آلوپسی آندروژنیک نیز گفته می شود که در میان انسان ها مردان را درگیر می کند البته در دیگر حیوانات نر نیز قابل مشاهده است. میزان طاسی با توجه به الگوهای ریزش مو متفاوت است و بر این اساس انواع مختلفی از طاسی را که شامل الگوهای زنانه و مردانه هست را شامل می شود. در اصطلاح به آن ها آلوپسی آندروژنتیکا، آلوپسی آندرو ژنتیک و آلوپسی آندروژنیک نیز گفته می شود. طاسی سر ممکن است که فقط در منطقهٔ خاصی از سر روی بدهد که به آن آلوپسی آره تا گفته می شود و یا ممکن است که تمامی قسمت های سر را در بر بگیرد که در این صورت آلوپسی توتالیس نامیده می شود.

درمان طاسی سر

روش های مختلفی وجود دارد که از آن ها می توان برای درمان طاسی سر بهره گرفت. در حال حاضر روش هایی که برای درمان طاسی استفاده می شود درمان های دارویی و کاشت مو می باشد. داروهایی که بکار برده می شوند بصورت موقت رشد مو را افزایش می دهند که فقط برای ریزش موی خفیف مناسب است و برای درمان طاسی چندان موثر نیست. تنها گزینه قطعی که برای درمان قطعی طاسی وجود دارد استفاده از روش کاشت موی طبیعی است اما این روش نیز در طاسی های که وسعت زیادی دارد محدودیت دارد چرا که تعداد فولیکول های مو محدود است.

درمان طاسی سر

درمان طاسی سر با سلول های بنیادی

رفع طاسی سر با سلول های بنیادی یکی از روش های جدید است که می تواند در مبارزه با طاسی سر بسیار مفید عمل کند. پژوهش های جدیدی که در مورد درمان طاسی سر با سلول های بنیادی انجام گرفته است نشان دهنده این مهم است که با استفاده از سلول های بنیادی می توان در مسیر درمان طاسی گام های مهمی را برداشت. در حال حاضر آزمایشگاه های زیادی در سرتاسر دنیا فعال هستند که به دنبال پژوهش در مورد سلول های بنیادی هستند که از طریق آن ها بتوان برای تولید اعضای مهم بدن مانند کبد و کلیه اقدام کرد.

هدفی که از درمان طاسی سر با سلول های بنیادی وجود دارد این است که سلول های زایا را از فولیکول های موی سر جدا کنند و آنها را کشت دهند تا سلول های مو در محیط کشت زیاد شود سپس این سلول ها به پوست سر تزریق شوند تا فولیکول هایی جدید ساخته شوند و یا موهای قبلی که نازک و یا بصورت پرز هستند به موهای ضخیم و درشت تبدیل شوند.

آزمایش های جدید و درمان طاسی سر با سلول های بنیادی

آزمایش های جدیدی که بر روی نمونه های حیوانی انجام شده است نشانگر این مهم است که استفاده از سلول های بنیادی اپیدرمال، فولیکولار درمال پاپیلا و سلول های غلاف ریشه در قسمت بالج مو دستیابی به فولیکول های جدید مو را امکان پذیر می کند. این آزمایش بر روی موش ها موفقیت آمیز بوده و انتظار می رود که در آینده ای نزدیک برای انسان ها نیز کاربردی شود.

درمان طاسی سر با سلول های بنیادی

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه