دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
کاشت مو کاشت ابرو کاشت موی طبیعی کاشت ابروی طبیعی کاشت ریش کاشت مژه ریزش مو درمان ریزش مو ترمیم مو پوست وزیبایی تزریق ژل بوتاکس تزریق چربی جوانسازی لیزر موهای زائد پاکسازی و لایه برداری پوست درمان لک،کک و مک،جای جوش لاغری و تناسب اندام لیپولیز لیزری لیپوماتیک کویتیشن RF آر اف LPG ال پی جی جراحی و زیبایی جراحی بینی جراحی شکم جراحی پلک تزریق بوتاکس مزایای تزریق بوتاکس نقاط تزریق بوتاکس قیمت لیزر موهای زائد کلینیک زیبایی پوست و زیبایی لیزر موهای صورت لیزر زیر بغل لیزر ناحیه تناسلی عوارض تزریق بوتاکس کاربردهای تزریق چربی انواع کاشت مو بهترین ژل برای تزریق خطرناکترین ژل مراقبت های بعد از تزریق ژل مدت ماندگاری تزریق ژل پیکر تراشی لاغری با لیپوماتیک لاغری مدرن روش های کاشت ریش کاشت ریش به روش SUT مراقبت های بعد از کاشت ریش سن کاشت ریش قیمت تزریق چربی مزایای تزریق چربی لیپو اینجکشن لیپو لیفتینگ لیپو ساکشن دلایل ریزش مو معایب تزریق بوتاکس پیشانی مزایای کاشت ابرو پیوند مو جراحی پیوند مو روش های کاشت مو کاشت مو به روش FIT کاشت مو به روش FUT کاشت مو به روش SUT مزایای لیزر موهای زائد معایب لیزر موهای زائد منع لیزر موهای زائد نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد روش FIT برای پیوند مو روش FUT در پیوند مو نواحی تزریق بوتاکس جوانسازی پوست تزریق بوتاکس در نوجوانان موارد منع تزریق بوتاکس قیمت کاشت ابرو عوارض کاشت ابرو مراحل ترمیم ابرو عوارض تزریق چربی ویژگی های فیلر کاشت مو در خانم ها جلوگیری از ریزش مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های مو مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد درمان لک عوارض کاشت مو قیمت کاشت مو کاشت مو به روش FUE جراحی لاغری افرادی که نباید لیپوماتیک انجام دهند لیفت بازو هزینه لیپوماتیک مزایای لاغری با لیپوماتیک قیمت لیپوماتیک پیکرتراشی خطرات لیپوماتیک عوارض لیپوماتیک کاشت موی بانوان عوارض کاشت مو به روش PRP جوانسازی صورت مراقبت های پوست و زیبایی تزریق فیلر لیفت صورت جراحی زیبایی ماسک پوست لاغری تناسب اندام خدمات مو مژه جراحی پلک کاشت آفتاب سوختگی مراقبت پوست مراقبت از مو کلینیک زیبایی پوست و مو جراحی پلاستیک بیماری پوستی عمل زیبایی بینی لایه برداری پوست پاکسازی ریش ترمیم مراقبت از پوست لیفت پوست صورت پیوند ریش عمل پیوند ریش کلینیک زیبایی کاشت ریش محافظت از پوست در فصل سرما محافظت از مو در فصل سرما پوست و مو مراقبت از پوست و مو هزینه پیوند مو هزینه کاشت مو انواع روش کاشت مو کاشت و پیوند مو انواع روش کاشت مو و هزینه آن دلایل بازگشت موهای زائد بعد از لیزر دلایل بازگشت مو بعد از لیزر علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر بهترین دستگاه های لاغری لاغری با دستگاه مکانیسم اثر انواع دستگاه های لاغری روش مناسب لاغری با دستگاه تزریق ژل و تزریق چربی معایب تزریق ژل مزایای تزریق ژل معایب تزریق چربی تفاوت های تزریق چربی با تزریق ژل مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل اصلاح بعد از کاشت ابرو مزایای میکروبلدینگ انواع روش کاشت ابرو کاشت ریش و سبیل لیفت بازو یا براکیوپلاستی عمل لیفت بازو جراحی براکیوپلاستی راهکارهای کاهش وزن مزایای کاشت مژه معایب کاشت مژه کاشت مژه چیست پیوند مژه مزایای کاشت ریش معایب کاشت ریش جراحی چشم ویروس کرونا coronavirus covid19 بیماری کرونا جراحی لیزیک چشم جراحی لازک چشم عمل زیبایی پلک عمل بلفاروپلاستی عمل لیزیک چشم عمل لازک چشم زیبایی انواع خدمات پوستی انواع خدمات زیبایی انواع بوتاکس لیزر مو بلفاروپلاستی درمان با لیزر میکرونیدلینگ خال برداری

تفاوت بانک مو با گرافت مو در چیست؟

مراقبت های پوست و زیبایی
|
مراقبت های مو
| 1401/07/29

آشنایی با تفاوت بانک مو با گرافت مو به شما کمک می کند تا قبل از اقدام برای انجام این عملکرد درمانی و البته زیبایی اطلاعات کاملی کسب نمایید. روزانه افراد بسیار زیادی به مراکز درمانی و کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند که از ریزش موهای خود رنج می برند. عمدتا این افراد به دنبال استفاده از یک روش جدید برای درمان خود هستند. اما برای همه آنها در هنگام مراجعه شنیدن برخی اصطلاحات سبب سوالات متفاوت می شود. در این مقاله ما سعی داریم با آنها آشنا شوی و بیشتر از تفاوت های هر یک بدانید در این صورت می توانید در طول دوره درمان بیش از پیش اطلاع داشته باشید.

تفاوت بانک مو و گرافت مو

گرافت مو چیست؟

برای آن که از تفاوت بانک مو با گرافت مو بدانید باید با هر کدام به صورت جداگانه آشنا شده و اطلاعات کاملی کسب نمایید. اگر با دقت کامل به محل رویش موهای خود و یا دیگران دقت کنید، متوجه خواهید شد که چند تار مو از یک نقطه رویش نموده است. این تارها دارای پیاز موی مشترک بوده و تشکیل دهنده گرافت مو می باشند. در هر گرافت بافت پیوندی، شبکه عروقی، غدد سباسه، عضله ارکتور پیلای و شبکه عصبی می باشد. عمدتا افراد به طور معمول در هر گرافت 2 مو دارد. و در هنگام کاشت مو گرافت ها از محل مورد نظر جدا شده و در قسمت مشخص شده پیوند زده می شود. گرافت ها تقریبا در تمام قسمت هایی از بدن که مو رشد می کنند وجود دارد اما پشت سر افراد به دلیل این که حجم بیشتری دارد یک محل مناسب برای استخراج می باشد.

بانک مو چیست؟

بانک مو چیست

حال که دانش کاملی از گرافت ها بدست آوردید برای دانستن تفاوت بانک مو با گرافت مو باید اطلاعات کامل تری کسب نمایید. لازم است بدانید که گرافت ها همه در یک منطقه جمع شده که سبب تراکم زیاد موهای سالم شده اند. به آن منطقه بانک مو می گویند. ممکن است افراد در پشت سر خود از بانک مناسبی برخوردار نباشند این گروه می توانند از قسمت های دیگری همچون؛ موهای قفسه سینه، جلوی سر، ریش و ... استفاده کنند. برای آن که بهترین بانک مو توسط پزشک برای کاشت مورد انتخاب قرار گیرد باید به تراکم، ضخامت، سرعت رشد و رنگ مو توجه بسیاری داشته باشند.

تفاوت بانک مو با گرافت مو

اکنون با بررسی جداگانه بانک مو و گرافت های مو کاملا مطلع هستید که هر کدام چه اختلاف هایی دارند. در واقع تجمع گرافت های مو سبب تشکیل بانک مو می شوند. بانک مو ها که تشکیل شده از گرافت های مو هستند شاید ضعیف و یا قوی باشند. اما اگر فردی دارای بانک مویی قوی نباشد پزشک ابدا پیشنهاد نمی دهد برای رفع طاسی و خالی بودن موها از کاشت استفاده شود. در این حالت بهتر است روش دیگر برداشتن مو bht استفاده شود. یکی دیگر از تفاوت تفاوت بانک مو با گرافت مو این است که اگر پزشک فردی نابلد باشد ممکن است با برداشت بیش از حد گرافت ها سبب تخریب بانک مو شود. به همین منظور باید فاصله مناسب برای برداشتن فولیکول های مو رعایت شده تا مانع از مردگی پوست شود.

تفاوت گرافت مو و بانک مو

چند نکته مهم از تفاوت بانک مو با گرافت مو

برای آن که بهتر متوجه تفاوت بانک مو با گرافت مو شوید بهتر است از چند نکته که در ذیل به آن پرداخته شده است توجه نمایید. همچون؛

  • برای آن که ماندگاری کاشت با نتیجه مناسبی مواجه شود و بهترین نتیجه را دریافت کنید باید در طول درمان، اپراتور به زنده نگه داشتن گرافت ها توجه بسیاری نماید.
  • اگر واحد های فولیکولی سرد نگه داشته شود سبب جلوگیری از آسیب به گرافت و بانک مو می شود.
  • اکسیژن در تمام گرافت های تشکیل دهنده مو وجود دارد. اگر به خوبی بعد از جدا شدن گرافت ها مراقبت صورت نگیرد، عملکرد موفقی نخواهد داشت.
  • یکی دیگر از تفاوت بانک مو با گرافت مو در تعداد واقعی گرافت ها مورد نیاز برای هر بیمار است. از جمله؛ کیفیت مو در ناحیه اهدا کننده، درجه ضخامت موهای فرد متقاضی، میزان وسیع بودن مناطق طاسی، نوع کاشت مو، مقدار ریزش موها و ... عوامل موثر بر تعداد گرافت مو می باشند.

آیا بانک مو ترمیم می شود؟

ممکن است فکر کنید پس از برداشتن گرافت ها، بانک مو دچار خالی شدن شده و طاسی در محل رخ بدهد. باید بدانید که این گرافت ها با توجه به آنکه از چه روشی مورد استخراج قرار بگیرند ممکن است تغییر کرده و سبب کاهش موها بشود. اما اگر یک پزشک کاربلد برای شما استخراج را انجام دهد و از روش درمانی مناسب پیروی کند ناحیه استخراج شده بهبودی پیدا کرده و مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

کاشت مو در بیوتی کلینیک

در این مقاله سعی شده به طور کامل به بررسی تفاوت بانک مو با گرافت مو توجه شود. به همین منظور شما اکنون می دانید که هر کدام چه تفاوت هایی داشته و کاملا با آن آشنایی پیدا نموده اید. بیوتی کلینیک نیز مفتخر است شما را با بهترین کلینیک تهران برای کاشت مو آشنا نموده و سبب رضایت خاطر کاملی برایتان بشود. همچنین در این مجموعه می توانید با مشاوره کارشناسان متبحر بهترین کلینیک ها را برای لاغری و تناسب اندام، پوست و زیبایی، جراحی زیبایی و ... نیز انتخاب نموده و عملکرد دلخواه خود را پیاده سازی نمایید. خرسندیم که می توانیم هم قدم با شما در کسب زیبایی بیشتر باشیم.

   
دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه