درمان خانگی پوست چرب

درمان خانگی پوست چرب

داشتن یک پوست چرب به نوعی مزیت محسوب می گردد ، چرا که پوستتان دیرتر چروک می گردد.
با این حال پوست بیش از حد چرب می تواند مشکل ساز گردد، چرا که روغنی و براق به نظر خواهد آمد . احتمالاَاز پاک کردن چربی روی بینی و چانه تان خسته شده اید .
پوست چرب بافت زمخت تری دارد و منافذ بزرگ تر قابل مشاهده ای دارد که منجر به جمع شدن کثیفی در آن می گردد. پوست چرب ممکن است ناشی از تغییرات هورمونی یا ژنتیکی باشد. کسانی که پوست چرب دارند بیشتر جوش میزنند واین موضوع به مشکلات داشتن پوست چرب اضافه می کند.
بنابراین ضروری است که از چربی اضافه صورتتان راحت شوید و پوستتان را خشک نگه دارید آیا می دانستید که راه حل های مناسبی برای حل این موضوع در خانه وجود دارد؟

معالجه پوست چرب در منزل

شما می توانید به وسیله ماسک هایی که به راحتی در منزل قابل تهیه هستند از دست پوست چربتان راحت شوید . قبل از این کار ، ابتدا باید استفاده از پاک کننده های مخصوص پوست چرب، صورتتان را بشویید . حتماً از صابون های معمولی یا گیاهی استفاده کنید زیرا این صابون ها آکنه را کنترل میکنند . در این قسمت ، روش های درمان پوست چرب در منزل را معرفی می کنیم.
استفاده از روغن چوب صندل راه حلی بسیار قدیمی است . از آنجا ییکه روغن صندل دارای مواد آنتی سپتیک وآنتی باکتریال است . به درمان آکنه کمک می کند.
ماسکی که از تر کیب بلغور جوی خام ، عسل و آب لیمو ترش ، تهیه شده باشد ، یکی از بهترین درمان های پوست چرب است . می توانید از این ماسک استفاده کرده و پس از 5_10 دقیقه پوستتان را بشویید تا نتیجه بگیرید.
مخلوط خیار هم یکی از روش های موثر برای درمان پوست چرب است . می توانید خیار را بکوبید و به روی پوست بمالید و پس از مدتی صورت را بشویید.
اگر به دنبال درمان های طبیعی و ملایم تری برای پوست چربتان هستید می توانید از گل سر شوراستفاده کنید . باید گل سر شور را در آ ب خیس کنید و لایه نازکی از آن را به پوست بمالید.بگذارید کمی خشک شود و سپس با آ ب سرد بشویید. می توانید این کار را به طور مداوم تکرار کنید تا چربی صورت از بین برود.
شیر هم یکی دیگر از عناصر درمان کننده پوست چرب است . شیر را به راحتی روی پوست بمالید.کمی بسایید و سپس آنرا بشویید. برای از بین بردن چربی می توانید کمی استو قدس هم به شیر اضافه کنید.
گوجه فرنگی له شده از دیگر موادی است که برای رهایی از پوست چرب ، موثر است. گوجه فرنگی له شده را روی پوست بگذارید و بعد با آب بشویید.
روغن خالص گیاه یالانگ یالانگ ( گیاه استوایی) Ylang Ylangهم برای پوست های چرب وهم برای پوست های خشک موثر است. می توانید حتی از شیر پاک کن حاوی ylang ylangاستفاده کنید.
برای تهیه پاک کننده صورت ،2 قاشق سوپ خوری آرد بادام، یک قاشق سوپ خوری پوست لیمو ترش آسیاب شده و 4 قاشق سوپ خوری ، شیر را با هم مخلوط کنید.از این ماده برای پاک کردن صورتتان استفاده کنید تا از شّر چربی اضافه، رهایی یابید. به غیراز این راه حل های خانگی برای درمان پوست چرب ، باید برای آنکه پوستتان دائماً چرب و روغنی نشود،بعضی اقدمات را انجام دهید .
اولاً ، صورت و بازوهایتان را هر چند که می توانید درطول روزبا آب سرد بشویید.هر شب قبل از رفتن به رخت خواب هم حتماً باید صورتتان را بشویید. این کار منافذ پوستتان را هم تنگ می کند .
دوماً، باید از مر طوب کننده های مخصوص پوست های چرب استفاده کنید . بله، پوست چرب هم برای بهبود بافتش، احتیاج به مر طوب کننده دارد.عسل یکی از بهترین مر طوب کننده هاست که طبق روش های نام برده شده در بالا می توانید از آ ن استفاده کنید. روش های ذکر شده . موثر ترین راهای درمان پوست های چرب در منزل بودند.اگر هیچ یک از این روش ها مفید واقع نشد ، با پزشکتان مشورت کنید تا روش درمانی مناسب را یاد بگیرید . مراقب خودتان باشید.