درمان خانگی پوست چرب

پوست چرب

پوست چرب گونه ای از پوست است که دارای معایبی و در برخی موارد مزایایی دارد.

درمان خانگی پوست چرب

مزیت داشتن پوست چرب

داشتن یک پوست چرب به نوعی مزیت محسوب می گردد ، چرا که پوستتان دیرتر چروک می گردد.

معایب داشتن پوست چرب

با این حال پوست بیش از حد چرب می تواند مشکل ساز گردد، چرا که روغنی و براق به نظر خواهد آمد. احتمالاَ از پاک کردن چربی روی بینی و چانه تان خسته شده اید .
پوست چرب بافت زمخت تری دارد و منافذ بزرگ تر قابل مشاهده ای دارد که منجر به جمع شدن کثیفی در آن می گردد. پوست چرب ممکن است ناشی از تغییرات هورمونی یا ژنتیکی باشد. کسانی که پوست چرب دارند بیشتر جوش میزنند واین موضوع به مشکلات داشتن پوست چرب اضافه می کند.
بنابراین ضروری است که از چربی اضافه صورت تان راحت شوید و پوستتان را خشک نگه دارید آیا می دانستید که راه حل های مناسبی برای حل این موضوع در خانه وجود دارد؟

معالجه پوست چرب در منزل

شما می توانید به وسیله ماسک هایی که به راحتی در منزل قابل تهیه هستند از دست پوست چرب تان راحت شوید . قبل از این کار ، ابتدا باید استفاده از پاک کننده های مخصوص پوست چرب، صورتتان را بشویید. حتماً از صابون های معمولی یا گیاهی استفاده کنید زیرا این صابون ها آکنه را کنترل میکنند . در این قسمت ، روش های درمان پوست چرب در منزل را معرفی می کنیم.
استفاده از روغن چوب صندل راه حلی بسیار قدیمی است . از آنجایی که روغن صندل دارای مواد آنتی سپتیک و آنتی باکتریال است . به درمان آکنه کمک می کند.
ماسکی که از ترکیب بلغور جوی خام ، عسل و آب لیمو ترش، تهیه شده باشد ، یکی از بهترین درمان های پوست چرب است . می توانید از این ماسک استفاده کرده و پس از 5_10 دقیقه پوستتان را بشویید تا نتیجه بگیرید.
مخلوط خیار هم یکی از روش های موثر برای درمان پوست چرب است . می توانید خیار را بکوبید و به روی پوست بمالید و پس از مدتی صورت را بشویید.
اگر به دنبال درمان های طبیعی و ملایم تری برای پوست چربتان هستید می توانید از گل سرشور استفاده کنید . باید گل سرشور را در آب خیس کنید و لایه نازکی از آن را به پوست بمالید.بگذارید کمی خشک شود و سپس با آب سرد بشویید. می توانید این کار را به طور مداوم تکرار کنید تا چربی صورت از بین برود.
شیر هم یکی دیگر از عناصر درمان کننده پوست چرب است . شیر را به راحتی روی پوست بمالید.کمی بسایید و سپس آن را بشویید. برای از بین بردن چربی می توانید کمی استو قدس هم به شیر اضافه کنید.
گوجه فرنگی له شده از دیگر موادی است که برای رهایی از پوست چرب ، موثر است. گوجه فرنگی له شده را روی پوست بگذارید و بعد با آب بشویید.
روغن خالص گیاه یالانگ یالانگ ( گیاه استوایی) Ylang Ylang هم برای پوست های چرب و هم برای پوست های خشک موثر است. می توانید حتی از شیر پاک کن حاوی ylang ylang استفاده کنید.
برای تهیه پاک کننده صورت ،2 قاشق سوپ خوری آرد بادام، یک قاشق سوپ خوری پوست لیمو ترش آسیاب شده و 4 قاشق سوپ خوری ، شیر را با هم مخلوط کنید.از این ماده برای پاک کردن صورتتان استفاده کنید تا از شّر چربی اضافه، رهایی یابید. به غیر از این راه حل های خانگی برای درمان پوست چرب، باید برای آنکه پوستتان دائماً چرب و روغنی نشود، بعضی اقدامات را انجام دهید .
اولاً، صورت و بازوهایتان را هر چند که می توانید در طول روز با آب سرد بشویید.هر شب قبل از رفتن به رختخواب هم حتما باید صورتتان را بشویید. این کار منافذ پوستتان را هم تنگ می کند .
دوماً، باید از مرطوب کننده های مخصوص پوست های چرب استفاده کنید. بله، پوست چرب هم برای بهبود بافتش، احتیاج به مرطوب کننده دارد.عسل یکی از بهترین مرطوب کننده هاست که طبق روش های نام برده شده در بالا می توانید از آن استفاده کنید. روش های ذکر شده . موثر ترین راهای درمان پوست های چرب در منزل بودند. اگر هیچ یک از این روش ها مفید واقع نشد ، با پزشک تان مشورت کنید تا روش درمانی مناسب را یاد بگیرید . مراقب خودتان باشید.

نظرات کاربران

به این مقاله امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
لطفا نظر خود را بنویسید