لیپوماتیک

لیپوماتیک (lipomatic) یا روش جراحی لیپوماتیک یک دستگاه تایید شده از سوی FDA است که امکان لیپوساکشن حجم بالای موثر و ایمن در تمام قسمت‌های بدن با دقت بالا را امکان‌پذیر می‌سازد. در روش لاغری با لیپوماتیک، سلول‌های چربی بدن ابتدا با ابزاری به نام ماسوره به وسیله حرکات ارتعاشی آن تجزیه می‌شوند و سپس چربی به آرامی از بدن جدا می‌شود و این امر توسط دستگاه لیپوماتیک منجر به کاهش وزن و لاغری میشود.

دستگاه لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روش های لاغری است که در سالهای اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته و در کل می توان گفت که این روش، روشی است موثر، بی خطر و کاملا دقیق و در تمام نواحی بدن قابل استفاده بوده و چربی های اضافه بدن را خارج می کند و جایگزین بسیار مناسبی برای لیپولیزر، لیپوساکشن و لیپولیز اولتراسونيك می باشد. طرز کاراین دستگاه نیز به این صورت است که دستگاه لیپوماتیک اینفراسونیک هوای فشرده که توسط دستگاه کمپرسور ایجاد می شود را به کانولایی که دارای انعطاف (flexible) است منتقل کرده و سه نوع حرکت گردشی را ایجاد می کند که در مجموع به آن nutation یا گردش سه بعدی گفته می شود و در هنگام عمل لیپوماتیک توسط پزشک معالج مورد استفاده قرار می گیرد .
کانولا پس از وارد شدن از طریق سوراخ کوچک 3 میلی متری وارد بافت چربی بدن می شود. این حرکات سبب ایجاد امواج اینفراسونیک می شود که بافت چربی را به صورت انتخابی مورد هدف قرار داده و امولسیفیه می کند ولی هنگام عمل هیچ آسیبی به عروق خونی، لنفی، عضلات و یا اعصاب نمی رساند در نتیجه آسیب کمتر به بافت های زیر پوست ،درد، ورم بعد از لیپوماتیک و کبودی بسیار کمتر از سایر روشهای لیپولیز لیزری و لیپوساکشن است و سپس چربی امولسیفیه شده توسط دستگاه به خارج از بدن کشیده می شود .
این دستگاه همچنین با کانولای قابل انعطاف در اندازه های مختلف داروی بی حسی را بطور یکنواخت وارد چربی زیر پوست می کند و نیاز به داروی بی حسی کمتری نسبت به سایر روشهای لیپوساکشن و لیپولیزر دارد. حرکات چرخشی و گردشی سه بعدی کانولای دارای انعطاف همچنین سبب تحریک سلولهای فیبروپلاست پوست می شود وبا تولید کلاژن بیشتر،پوست آن ناحیه طی چند هفته تا چند ماه سفت تر خواهد شد و در مقایسه با لیپولیز لیزر و لیپوساکشن جمع شدگی پوست یکنواخت تر و مناسب تری ایجاد می کند. 

پیکرتراشی با استفاده از دستگاه لیپوست روشی نوین و دقیق در از بین بردن چربی و جراحی زیبایی لاغری است.

عمل لیپوماتیک اینفراسونیک دارای سیستم ایمنی فعال می باشد که وقتی به بافت غیر چربی برخورد می کند دستگاه را متوقف می کند بنابراین خطر پارگی احشائی و یا پرفوراسیون ندارد و بدلیل عدم ایجاد حرارت در بافت چربی، خطر سوختگی پوست ،نکروز پوست و یا سوختگی محل ورود کانولا را ندارد. در افرادی که قبلا لیپوساکشن شده اند و چربی آن ناحیه فیبروتیک و سفت شده است و همچنین در نواحی سینه آقایان و یا کمر که چربی بطور طبیعی فیبروتیک است، دستگاه لیپوماتیک با تکنولوژی منحصر به فرد خود این امکان را به جراح می دهد که عمل راحت تر و با زحمت کمتری انجام پذیرد.

امروزه جراحی لیپوماتیک در کنار عمل های زیبایی دیگری مانند کاشت مو و کاشت ابروی طبیعی در سطح جهان بسیار معروف و پرطرفدار شده است. 

نتیجه لاغری با لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک

یکی از سوالاتی که از طرف بسیاری از علاقه مندان به عمل جراحی لیپوماتیک مطرح می شود مسئله قیمت یا هزینه لیپوماتیک است که چند معیار مهم در این قضیه دخیل است: اول توانایی ها و تجربه پزشک متخصص و تیم همکار او، هزینه های ثابت کلینیک، نوع دستگاه ها و تجهیزات بکار رفته در این جراحی، مقدار بافت چربی فرد بیمار و طبیعتا تعداد جلساتی که نیاز است تحت عمل قرار بگیرد. توجه داشته باشید که این هزینه پرداختی برای بهبود سلامتی شماست و این عمل با توجه به مزایای زیادی که دارد و همچنین نداشتن عوارض جانبی، برای کسانی که دارای مشکل اضافه وزن هستند، ضروری است. 

مزایای روش لیپوماتیک

در مجموع برتری های لیپوماتیک نسبت به روشهای دیگر لاغری مانند ابدومینوپلاستی، لیپولیز لیزر، لیپوساکشن اولتراسونیک عبارتند از : 

 • ایمن، موثر و ساده
 • اگر ماسوره با بافت‌های غیرچربی برخورد کند، سیستم امنیتی فعال امکان توقف فوری را امکان‌پذیر می‌سازد.
 • درد لیپوماتیک در مقایسه با روشهای دیگر اندک میباشد.
 • انقباض پوست عالی را امکان‌پذیر می‌سازد.
 • زمان عمل لیپوماتیک کوتاه‌تر
 • ریکاوری سریع پس از روش لیپوماتیک
 • ارزان‌تر (هزینه لیپوماتیک به مراتب کمتر است)
 • عدم ایجاد سوختگی در ناحیه پوست 
 • درد کمتر حین عمل و پس از آن 
 • تورم و کبودی کمتر 

انقباض بهتر و بیشتر پوست و در نتیجه جمع شدن پوست و همچنین جلوگیری از شل بودن پوست هم بهتر انجام می شود. 
درمان نواحی فیبروتیک مانند کمر ،سینه آقایان و افراد که قبلا لیپوساکشن شده اند بهتر و آسانتر از روشهای دیگر است. ریسک پارگی احشائی و آمبولی در لیپوماتیک ندارد.

چه نواحی از بدن را می توان به وسیله لیپوماتیک لاغر کرد

*لیپوماتیک شکم و پهلو

*لیپوماتیک بغل ران پا

*لیپوماتیک بازو

*لیپوماتیک صورت

*لیپوماتیک باسن

*لیپوماتیک پشت گردن

*لیپوماتیک غبغب

*لیپوماتیک گردن و گونه

عوارض لیپوماتیک یا عارضه احتمالی پس از جراحی لیپوماتیک

همانطور که میدانید در حالت کلی عمل های جراحی زیبایی کم و بیش دارای عوارضی هر چند موقت، هستند. در این میان لیپوماتیک هم مستثنی نیست و برخی معایب و عوارض احتمالی لیپوماتیک عبارتند از:  

 • کبودی و تورم در ناحیه ای که مورد عمل لیپوماتیک قرارگرفته
 • زخم ناشی از جراحی لیپوماتیک
 • خونریزی در زمان درمان با دستگاه لیپوماتیک
 • کنار گذاشتن ورزش های سنگین تا مدتی پس از عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک در مقابل لیپوساکشن فراصوت

لیپوساکشن فراصوت منسوخ و منسوخ تر می‌شود زیرا که جراحی زیبایی به سرعت رو به پیشرفت می‌باشد. بدن شما متحمل درد زیادی می‌شود زیرا که فرایند تجزیه‌ی چربی خیلی دردناک است زیرا که موج‌های فراصوت انتقال می‌یابند تا به چربی شوک وارد کنند.

این روند شامل ریسک بالای مشکلات می‌باشد زیرا که انرژی فراصوت نه تنها چربی را تجزیه می‌کند بلکه ممکن است به عصب‌ها، ماهیچه‌ها و رگ‌های خونی بدن آسیب برساند. نتیجه‌ی آن خیلی رضایت بخش نیست.

از سوی دیگر، لیپوماتیک خیلی ظریف‌تر است. از دستگاه هوای فشرده همراه با ماسوره استفاده می‌کند که به صورت خودکار 360 درجه می‌چرخد. این حرکت امکان امولسیون‌سازی خودکار و همچنین بیرون‌کشیدن چربی به صورت همزمان را مقدور می‌سازد. خیلی بی‌خطر و موثر است و ریسک‌ها خیلی پایین می‌باشند.

مدیریت این سیستم خیلی ساده است و از این رو این امکان را به جراح می‌دهد تا بر دقت در طول فرایند کانتورسازی تمرکز کند.

اگر می خواهید با جزئیات این موارد بیشتر آشنا شوید و بدانید که معایب لاغری به روش لیپوماتیک چیست ، می توانید به مقالات سایت نگاهی بیندازید و یا با پزشک مشورت نمایید. البته در نهایت اگر مراقبت درستی از فرد در زمان عمل و پس از آن صورت بگیرد، معمولا مشکلی برای وی پیش نمی آید و عوارض عمل لیپوماتیک بعد از مدتی برطرف می شوند.

مقالات مرتبط با لیپوماتیک | کلینیک رز

هر آنچه که درباره لیپوماتیک باید بدانید

هر آنچه که درباره لیپوماتیک باید بدانید

تکنیک لیپوماتیک آخرین دستاورد روش تخلیه چربی از بدن با نتیجه ای کاملا متفاوت در مقایسه با سایر روش های تخلیه چربی مثل ساکشن و یا لیپولیز لیزری است. لیپوماتیک تخلیه چربی معمولا بدون نیاز به بیهوشی بوده (ولی واجب است در اتاق عمل و در یک مرکز جراحی انجام گردد نه در مطب) و حجم زیادی از چربی فقط در یک جلسه تخلیه می شود که با کمترین ورم و کبودی، درد انجام می شود

ادامه مطلب
هزینه لیپوماتیک چگونه مشخص می شود

هزینه لیپوماتیک چگونه مشخص می شود

هزینه لیپوماتیک به عوامل مختلفی چون تخصص و مهارت پزشک، سابقه کار و تجربه، تجهیزات و مراقبت های پس از درمان، محل مورد نظر برای انجام لیپوماتیک بستگی دارد. در هر یک از کلینیک ها، قیمت‎های متغیری تعیین می‎شود.

ادامه مطلب
درمان سلولیت در افراد چاق با لیپوماتیک

درمان سلولیت در افراد چاق با لیپوماتیک

افرادی که به چاقی مفرط و یا موضعی مبتلا هستند، در برخی از نقاط پوست آنها که بیش از حد چربی جمع شده، ظاهر پوست به صورت پرتقالی، برآمده و فرورفته می‎شود به طوری که چربی های جمع شده به صورت کیسه های کوچکی در زیر بافت همبند هستند. این اتفاق عموما در قسمت هایی همچون کفل ها، ران ها، کشاله ران ها، پشت بازوها و حتی در بعضی موارد در سینه ها رخ می‎دهد که موجب می‎شود تا بافت این قسمت ها تحت فشار قرار بگیرد و پوست شکل پرتقالی پیدا کند.

ادامه مطلب
عوارض و خطرات لیپوماتیک چه مواردی را تشکیل می دهد

عوارض و خطرات لیپوماتیک چه مواردی را تشکیل می دهد

لیپوماتیک یکی از روش های مطمئن که برای از بین بردن چربی های اضافه بدن استفاده می‎شود. این دستگاه با ویبره کار می‎کند و از سال 1996 به عنوان جانشین لیپوساکشن جایگاه خود را در علم پزشکی پیدا کرده است. با وجود تمامی مزایایی که برای این دستگاه ذکر شده، اما باز هم برخی افراد با بدبینی به آن نگاه می‎کنند و تصور می‎کنند که لیپوماتیک عواقب زیانباری به دنبال دارد

ادامه مطلب
لیپوماتیک صورت و غبغب چگونه است

لیپوماتیک صورت و غبغب چگونه است

غبغب قسمتی از بدن است که در ناحیه بالایی گردن و زیر چانه قرار می گیرد. در بسیاری از افراد که به چاقی مفرط مبتلا هستند قسمت غبغب آنها آویزان می شود که که یک لایه از چربی و به صورت شل و افتاده است. این ناحیه به گونه ای دیده می شود که انگار فرد یک چانه دیگر دارد و زیبایی صورت او را تحت تاثیر قرار می دهد.

ادامه مطلب
درمان چاقی های موضعی با لیپوماتیک و اولترازد

درمان چاقی های موضعی با لیپوماتیک و اولترازد

روش های متعددی برای درمان چاقی های موضعی وجود دارد که دو نمونه از آن لیپوماتیک و اولترازد است. لیپوماتیک نیز به مانند روش اولترازد برای لاغری موضعی از حرکات ارتعاشی استفاده می‎کند. حرکات کانولا سلولهای چربی را از محل اتصالات به یکدیگر، جدا و در نتیجه بدون تخریب سلولهای چربی،  آنها را سالم از زیر پوست خارج می‎کند.

ادامه مطلب
کاهش چربی های اضافه بدن به روش پیکر تراشی

کاهش چربی های اضافه بدن به روش پیکر تراشی

در پیکر تراشی حذف چربی ‏ها‎ی اضافه ، بدون آسیب رساندن به نقاط حساس بدن از جمله ماهیچه، بافت‏ها‎ی عروقی و عصب مد نظر می‏باشد از سوی دیگر کاهش سایز بدن هدف اصلی آن می‏باشد. در این شیوه لاغری ، فرد در مدت کوتاهی به وزن رز خود دست پیدا می‏کند. این روش به صورت موضعی انجام می‏شود بدین معنا که برای افرادی که از چاقی مفرط رنج می‏برند، روش مناسبی نیست چرا که تمامی نقاط بدن آنها نیازمند خارج کردن چربی بوده و این کار یک خطر برای سلامتی محسوب می‏شود
ادامه مطلب
لیپوماتیک بهتر است یا لیپولیزر

لیپوماتیک بهتر است یا لیپولیزر

چاقی موضعی یکی از مشکلات رایج در بسیاری از افراد است. تناسب اندام و رسیدن به وزن رز، خواسته این افراد بوده که به سادگی قابل دستیابی نیست. بوسیله ورزش و رژیم غذایی می‎توان میزان زیادی از چربی های اضافه بدن را کاهش داد. اما به دلیل لاغر شدن بیش از حد صورت و یا عدم تناسب کافی میان اجزای بدن، نتیجه مورد نظر بیماران مبتلا به چاقی کسب نمی ‏شود.

ادامه مطلب
عوارض لیپوماتیک چیست

عوارض لیپوماتیک چیست

لاغری های موضعی از سوی برخی محافل و سازمانها تایید شده و بیمارانی هستند که سعی دارند تا از طریق این روش تناسب اندام خود را بازیابند. اما هنوز هم این روش مخالفان خود را دارد. به طوری که مخالفات با تمرکز بر برخی عوارض احتمالی، آن را روشی خطرناک دانسته که می تواند سیستم ایمنی بدن بیماران و همچنین سلامت بیماران را تحت تاثیر منفی خود قرار دهد.

ادامه مطلب
بهترین زمان انجام لیپوماتیک چه زمانی است

بهترین زمان انجام لیپوماتیک چه زمانی است

لیپوماتیک عملی که طی آن می توان چربی های اضافه بدن را تخریب و آنها را به صورت مایع از بدن خارج کرد. این روش درمانی به دلیل داشتن سنسورهایی که در قسمت انتهایی دستگاه (کانولا) تعبیه شده، هنگام برخورد با عروق خونی، رگ ها و ماهیچه متوقف شده و هیچ آسیبی به بدن بیمار وارد نمی کند
ادامه مطلب
بهترین روش کاهش وزن با لیپوماتیک

بهترین روش کاهش وزن با لیپوماتیک

لیپوماتیک دستگاهی مکانیکی که شباهت زیادی به دستگاه لیپوساکشن گذشته دارد. این دستگاه از دو قسمت تشکیل شده است. قسمتی از دستگاه که بدنه اصلی آن است و در کنار تخت بیمار قرار می گیرد. قسمت دوم دستگاه نیز شامل میله کشیده و با یک سر است. این قسمت کانولا نام دارد و مسئولیت حذف چربی ها را بر عهده دارد. در واقع کانولا وظیفه اصلی از بین بردن چربی را داشته و در تماس با بدن بیمار است.

ادامه مطلب
مزایای لاغری به روش لیپوماتیک چیست

مزایای لاغری به روش لیپوماتیک چیست

لیپوماتیک از جمله روش های درمانی که مزایای متعددی برای بیماران دارد. در این روش چربی ها براحتی از بدن خارج می شوند. لیپوماتیک می تواند برای تمامی نقاط بدن استفاده شود. هر چند گفته می شود در قسمت های کوچک از قبیل غبغب قابل استفاده نیست. لاغری با روش لیپوماتیک به این صورت است که بدون نیاز به جراحی و درد، تمامی چربی های اضافه خارج می شوند تا سایز بدن کمتر شود.

ادامه مطلب
هزینه لاغری با روش لیپوماتیک به چه میزان می باشد

هزینه لاغری با روش لیپوماتیک به چه میزان می باشد

در روش لیپوماتیک پزشک باید دقت، مهارت و سرعت عمل بالایی داشته باشد تا بتوانند چربی هایی که ذوب شده اند را سریع از محل خارج کند. در غیر اینصورت خطر آمبولی را به دنبال دارد. در مقایسه با سایر روش ها کم دقتی در لیپوماتیک عواقب وخیمی را به دنبال دارد.

ادامه مطلب
آیا لیپوماتیک تکنولوژی جدیدی است

آیا لیپوماتیک تکنولوژی جدیدی است

لیپوماتیک، جدیدترین تکنولوژی است که برای کاهش موفق چربی ها استفاده می شود. لیپوماتیک تنها روشی است که تاییدیه موسسه FDA (سازمان غذا و دارو آمریکا) را دارا می باشد. لیپوماتیک در مقایسه با سایر روش ها بسیار موثرتر می باشد و نتایج باورنکردنی داشته است. علاوه بر این لیپوماتیک به پزشک اجازه می دهد بدون اینکه به سایر بافت های پوست آسیب وارد کند عمل کاهش چربی را انجام دهد.

ادامه مطلب
برتری تكنولوژی ليپوماتيك نسبت به ليپوليز ليزری در چیست

برتری تكنولوژی ليپوماتيك نسبت به ليپوليز ليزری در چیست

روش لیپوماتیک از به روز ترین روش های دفع چربی در خدمات زیبایی و آرایشی می باشد. در این تکنیک از مکش هوا استفاده می شود. کانال هایی ایجاد می شوند و از طریق آنها هوا فشرده وارد می شود. لیپوماتیک یک روش بدون درد، بدون جراحی و با بی حسی موضعی است که حجم زیادی از سلول های چربی را تنها در یک جلسه دفع می کند.

ادامه مطلب
پیکر تراشی پیشرفته به روش لیپوماتیک چگونه انجام می شود

پیکر تراشی پیشرفته به روش لیپوماتیک چگونه انجام می شود

دلیل اصلی پیکرتراشی به روش لیپوماتیک (Liposculpture) کاهش وزن نیست بلکه حالت دهی دوباره به بدن است. معمولا از این روش برای نقاطی استفاده می کنند که با ورزش و رژیم لاغر نمی شوند. این نواحی در خانم ها بیشتر قسمت ران و باسن و در آقایان قسمت های شکم، کمر و پشت می باشند.

ادامه مطلب
چند نکته که قبل از درمان لیپوماتیک باید بدانید

چند نکته که قبل از درمان لیپوماتیک باید بدانید

به عنوان قاعده کلی، بیمار نباید از نیمه شب قبل از انجام درمان چیزی بخورد یا بنوشد. در برخی شرایط خاص بیمار می تواند مقداری آب چند ساعت قبل از درمان بنوشد. در مورد استعمال دخانیات نیز بهتر است هرچه زودتر قبل از درمان، مصرف آن را کنار بگذارید. استعمال دخانیات به هر نحو مشکل آفرین خواهد بود.

ادامه مطلب
چه افرادی مناسب عمل لیپوماتیک هستند

چه افرادی مناسب عمل لیپوماتیک هستند

شما اگر فردی سالم و با انتظارات معقول باشید و ریسک روشی که انتخاب کرده اید را بدانید، قطعا کاندید مناسب برای انجام درمان لیپوماتیک خواهید بود. این روش ها قادر نیستند پروسه طبیعی پیر شدن را به تعویق بیاندازند و تنها ظاهری زیبا برای شما فراهم می آورند

ادامه مطلب
چرا لیپوماتیک یکی از بهترین روشهای درمانی زیبایی است

چرا لیپوماتیک یکی از بهترین روشهای درمانی زیبایی است

لیپوماتیک در واقع نسل جدیدی از دستگاههای ساکشن است که وظیفه تخلیه چربی های موضعی از زیر پوست را به عهده دارد. لیپوماتیک، سلول‌های چربی را از محل اتصال به یکدیگر جدا می‌کند و این امکان را فراهم می‌سازد که بافت چربی به صورت سالم از زیر پوست ساکشن شود. این بافت چربی را می‌توان برای پر کردن گونه‌ها یا نقاط دیگر مورد استفاده قرار داد.

ادامه مطلب
مهم‌ترين توصيه‌ها بعد از انجام لیپوماتیک کدامند

مهم‌ترين توصيه‌ها بعد از انجام لیپوماتیک کدامند

لیپوماتیک در واقع نسل جدید از دستگا‌ههای ساکشن است که با فناوری‌های پیشرفته ساخته شده و مزایای زیادی نسبت به روش‌های مشابه برای برداشت چربی دارد. بعد از انجام لیپوماتیک، فرد سریعاً مرخص می‌شود و نیازی به بستری وی نیست اما باید نکاتی را به خاطر بسپارد.

ادامه مطلب
آیا لیپوماتیک تنها راه لاغری موضعی است

آیا لیپوماتیک تنها راه لاغری موضعی است

لیپوماتیک یا لیپوساکشن از ساده ترین روش هایی  می باشد که می توان در کوتاه ترین زمان به تناسب اندام رسید. در این روش، با استفاده از یک دستگاه هوشمند، چربی های زائد بدن بدون هیچ گونه آسیبی تخلیه خواهند شد. انجام لیپوماتیک عموما به 1 هفته دوران نقاهت نیاز خواهند داشت و پس از آن، بیمار می تواند به زندگی عادی خویش بازگردد. 

ادامه مطلب
عمل لیپوماتیک با دستگاه های با کیفیت و پزشک مجرب

عمل لیپوماتیک با دستگاه های با کیفیت و پزشک مجرب

امروزه متقاضیان درمان لیپوماتیک در کشور عزیزمان رو به افزایش است. به طوری که  هر روز بر تعداد افرادی  که تمایل به انجام این عمل زیبایی دارند افزوده می شود. نکته ای که برای طرف داران این عمل قابل توجه می باشد این است که چه عواملی بر کیفیت لیپوماتیک تاثیرگذار خواهد بود. 

ادامه مطلب
لاغری موضعی با لیپوساکشن بدون درد

لاغری موضعی با لیپوساکشن بدون درد

امروزه لیپوماتیک یا لیپوساکشن بدون درد یکی از رایج ترین روش های مدرن و سریع رسیدن به تناسب اندام در سرتاسر جهان به شمار می رود. ایمنی بالا و محافظت از بافت های غیر چربی از جمله مهمترین مزایای این روش به نسبت لیپوساکشن های قدیمی می باشد. لیپوماتیک با کمک اشعه های مادون صوت، تمامی بافت های زاید چربی بدن را از بین می برد و از بافت های غیر چربی به خوبی محافظت می نماید. از دیگر مزایای لیپوماتیک که می توان به آن اشاره نمود، جمع شدن مناسب و معقول پوست پس از انجام این عمل است. 

ادامه مطلب
لیپوماتیک بازو مناسب چه افرادی است

لیپوماتیک بازو مناسب چه افرادی است

در علم پزشکی به بیماری زنانی که به افتادگی بازو دچار هستند، لیپودیستروفی نواحی پروگزیمال بازو گفته می‌شود. این افراد علی رغم میل باطنی خود مجبورند، به منظور استتار افتادگی بازوان از لباس‌هایی که 2 الی 3 سایز از آن‌ها بزرگتر است، استفاده نمایند
ادامه مطلب
آیا لاغری به روش کرایولیپولیز اثر بخش است

آیا لاغری به روش کرایولیپولیز اثر بخش است

مطالعات نشان داده که در بین روشهای غیر تهاجمی (یعنی بجز ساکشن و لیپولیز لیزری و لیپوماتیک )، کاهش چربی موضعی درروش کرایو لیپولیز موثرتر از سایر روش ها است. کرایولیپولیز یک روش نوین و غیر تهاجمی حذف چربی های اضافی موضعی است که در آن از جراحی، لیزر و ساکشن استفاده نمی شود .این روش به تایید FDA رسیده و دایمی و موثر بودن آن به اثبات رسیده است.

ادامه مطلب
آیا لیپوماتیک در جوان سازی صورت تاثیر دارد

آیا لیپوماتیک در جوان سازی صورت تاثیر دارد

شادابی پوست رابطه مستقیم با زیبایی فرد دارد. پس پزشکان شروع به درمانهای جوان سازی پوست کردند. جوان سازی صورت یکی از درمانهای زیبایی است که هدف آن بازیابی زیبایی و جوانی به صورت انسان می باشد. می توان با استفاده از درمانهای پزشکی یا با استفاده از روش های طبیعی به جوان سازی صورت دست یافت. 

ادامه مطلب
مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک رعایت چه مواردی است

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک رعایت چه مواردی است

لیپوماتیک نیز مانند هر عمل جراحی دیگری نیازمند مراقبت صحیح است. در صورتی که از محل خروج چربی های اضافه به خوبی مراقبت نشود، ممکن است به محلی برای رشد باکتریها و نهایت عفونت تبدیل شوند. پس از اینکه لیپوماتیک به پایان رسید، پزشک توصیه های لازم را برای بیمار توضیح می دهد. به طور کلی مجموعه مراقبت های پس از لیپوماتیک را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

ادامه مطلب
معایب لاغری به روش لیپوماتیک چیست

معایب لاغری به روش لیپوماتیک چیست

هر روش پزشکی و درمانی که انجام می شود، بدون عارضه و عیب نیست. به همین دلیل است که شعار اصلی سازمان پزشکی «پیشگیری بهتر از درمان است» می باشد. متورم و کبود شدن قسمتی که چربی های آن خارج شده اند، از جمله معایب این روش می باشد. البته این تورم و کبودی مدت دار نیست و پس از چند روز برطرف می شود.بازگشت به کار در روش لیپوماتیک سریع انجام می شود.

ادامه مطلب
تاثیر عمل جراحی لیپوماتیک در زیبایی ران

تاثیر عمل جراحی لیپوماتیک در زیبایی ران

ران پا به دلیل عوامل ژنتیکی و یا نداشتن تحرک بزرگ می شود. افرادی که ساعت زیادی  از روز را در حال نشستن هستند، پس از مدتی چربی های اضافه در ناحیه ران آنها جمع می شود. براساس نظر متخصصین تغذیه، می توان با استفاده از ورزش هایی همچون دوچرخه سواری، این قسمت از بدن را لاغر نمود.

ادامه مطلب
میزان برگشت پذیری بعد از عمل لیپوماتیک چه قدر است

میزان برگشت پذیری بعد از عمل لیپوماتیک چه قدر است

به لیپوساکشن از طریق هوای فشرده، لیپوماتیک می گویند. انجام این درمان بسیار ساده است و عملا نیاز به نگهداری و مراقبت ندارد. این درمان برای بیمار بدون ریسک است. سیستم لیپوماتیک در نقاطی از بدن که درمان در آن دشوار است و یا مکان هایی که فیبروز زیادی دارند (لیپوساکشن ثانویه و یا لیپوساکشن در مردان) دقت زیادی دارد.

ادامه مطلب
عمل جراحی لیپوماتیک صورت چگونه است

عمل جراحی لیپوماتیک صورت چگونه است

در روش لیپوماتیک صورت، چربی از ناحیه اطراف صورت برداشته می شوند. عمل لیپوماتیک صورت بسیار ساده ولی موثر است و برای کمک به بیمارانی که می خواهند گونه های گرد و کامل داشته باشند و به زیبایی ظاهر خود بیافزایند طراحی شده است.  توصیه می شود حتما قبل از عمل از پزشک متخصص بخواهید تا کاملا روند درمان و مدت زمان آن و فرایندهای بازیابی را برای شما توضیح دهد و حد الامکان شبیه سازی از چهره شما پس از لیپوماتیک صورت گیرد.

ادامه مطلب
عمل لیپوماتیک بازو چگونه است

عمل لیپوماتیک بازو چگونه است

تجمع چربی، اضافه وزن و افزایش سن دلایل شل شدن و آویزان شدن بازو ها هستند. این مشکل را نمی توان با ورزش حل کرد. اگر می خواهید پوست اضافی و چربی های زاید دور بازو را از بین ببرید بهترین روش لیپوماتیک بازو است. در علم پزشکی به بیماری زنانی که به افتادگی بازو دچار هستند، لیپودیستروفی نواحی پروگزیمال بازو گفته می‌شود. این افراد علی رغم میل باطنی خود مجبورند، به منظور استتار افتادگی بازوان از لباس‌هایی که 2 الی 3 سایز از آن‌ها بزرگتر است، استفاده نمایند

ادامه مطلب
رژیم غذایی مناسب بعد از لیپوماتیک رعایت چه مواردی است

رژیم غذایی مناسب بعد از لیپوماتیک رعایت چه مواردی است

لیپوماتیک روشی برای حذف چربی های اضافه است که توسط FDA تایید شده می باشد و در قسمت هایی از بدن که از طریق ورزش و رژیم، لاغر نمی شوند کاربرد دارد. این روش دقت بسیاری دارد و مدت نتیجه دهی نسبتا پایین تری در مقایسه با سایر روش ها دارا می باشد. همچنین ریسک لیپوماتیک به مراتب کمتر از سایر روش های ساکشن مانند لیپوساکشن و لیپولیز لیزر است. با این حال همانند تمامی روش های کاهش دهنده چربی های اضافی، در این روش نیز باید اقدامات لازم پس از درمان و مخصوصا در دوران بازیابی صورت گیرد.

ادامه مطلب
لیپوماتیک برای چه کسانی ممنوع است

لیپوماتیک برای چه کسانی ممنوع است

قبل از اینکه لیپوماتیک انجام شود، ابتدا بیمار باید در جلسه مشاوره آن حضور پیدا کند. در این جلسه در مورد عوارض، خطرات احتمالی، مراقبت های پس از لیپوماتیک و نکاتی که بیمار باید به آن توجه داشته باشد، صحبت می شود. قبل از انجام لیپوماتیک، بیمار باید آزمایشاتی را که پزشک تجویز کرده است، انجام دهد. پس از اینکه پزشک نتایج آزمایشات را ملاحظه کرد، در صورتی که نتیجه را رضایت بخش ببیند، لیپوماتیک را برای بیمار انجام می دهد. در غیر اینصورت پزشک از انجام این روش صرف نظر می کند و در عین حال توصیه های لازم را نیز به بیمار برای خودداری از انجام این روش ارائه می دهد.

ادامه مطلب
بهترین دستگاه لیپوماتیک کدام است

بهترین دستگاه لیپوماتیک کدام است

از جدیدترین راه های رسیدن به تناسب اندام، لیپوماتیک یا پیکر تراشی می باشد که در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی یافته است. در این روش، چربی های مازاد بدن با استفاده از دستگاه خارج می شود. دستگاه های پیکر تراشی برای نخستین مرتبه از سوی کشور صنعتی آلمان به سراسر جهان معرفی شد.

ادامه مطلب
درباره لاغری با لیپوماتیک بیشتر بدانید

درباره لاغری با لیپوماتیک بیشتر بدانید

لاغری با لیپوماتیک یکی از روش های مدرن برای کاهش وزن می باشد. امروزه استفاده از روش لاغری با لیپوماتیک مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است

ادامه مطلب