لیپوماتیک

میانگین امتیاز کاربران به این صفحه :
 |  امتیاز 4/7 از 5 (از 2403 رای)

لیپوماتیک (lipomatic) یا روش جراحی لیپوماتیک یک دستگاه تایید شده از سوی FDA است که امکان لیپوساکشن حجم بالای موثر و ایمن در تمام قسمت‌های بدن با دقت بالا را امکان‌پذیر می‌سازد. در روش لاغری با لیپوماتیک، سلول‌های چربی بدن ابتدا با ابزاری به نام ماسوره به وسیله حرکات ارتعاشی آن تجزیه می‌شوند و سپس چربی به آرامی از بدن جدا می‌شود و این امر توسط دستگاه لیپوماتیک منجر به کاهش وزن و لاغری میشود.

دستگاه لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روش های لاغری است که در سالهای اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته و در کل می توان گفت که این روش، روشی است موثر، بی خطر و کاملا دقیق و در تمام نواحی بدن قابل استفاده بوده و چربی های اضافه بدن را خارج می کند و جایگزین بسیار مناسبی برای لیپولیزر، لیپوساکشن و لیپولیز اولتراسونيك می باشد. طرز کاراین دستگاه نیز به این صورت است که دستگاه لیپوماتیک اینفراسونیک هوای فشرده که توسط دستگاه کمپرسور ایجاد می شود را به کانولایی که دارای انعطاف (flexible) است منتقل کرده و سه نوع حرکت گردشی را ایجاد می کند که در مجموع به آن nutation یا گردش سه بعدی گفته می شود و در هنگام عمل لیپوماتیک توسط پزشک معالج مورد استفاده قرار می گیرد .
کانولا پس از وارد شدن از طریق سوراخ کوچک 3 میلی متری وارد بافت چربی بدن می شود. این حرکات سبب ایجاد امواج اینفراسونیک می شود که بافت چربی را به صورت انتخابی مورد هدف قرار داده و امولسیفیه می کند ولی هنگام عمل هیچ آسیبی به عروق خونی، لنفی، عضلات و یا اعصاب نمی رساند در نتیجه آسیب کمتر به بافت های زیر پوست ،درد، ورم بعد از لیپوماتیک و کبودی بسیار کمتر از سایر روشهای لیپولیز لیزری و لیپوساکشن است و سپس چربی امولسیفیه شده توسط دستگاه به خارج از بدن کشیده می شود .
این دستگاه همچنین با کانولای قابل انعطاف در اندازه های مختلف داروی بی حسی را بطور یکنواخت وارد چربی زیر پوست می کند و نیاز به داروی بی حسی کمتری نسبت به سایر روشهای لیپوساکشن و لیپولیزر دارد. حرکات چرخشی و گردشی سه بعدی کانولای دارای انعطاف همچنین سبب تحریک سلولهای فیبروپلاست پوست می شود وبا تولید کلاژن بیشتر،پوست آن ناحیه طی چند هفته تا چند ماه سفت تر خواهد شد و در مقایسه با لیپولیز لیزر و لیپوساکشن جمع شدگی پوست یکنواخت تر و مناسب تری ایجاد می کند. 

پیکرتراشی با استفاده از دستگاه لیپوست روشی نوین و دقیق در از بین بردن چربی و جراحی زیبایی لاغری است.

عمل لیپوماتیک اینفراسونیک دارای سیستم ایمنی فعال می باشد که وقتی به بافت غیر چربی برخورد می کند دستگاه را متوقف می کند بنابراین خطر پارگی احشائی و یا پرفوراسیون ندارد و بدلیل عدم ایجاد حرارت در بافت چربی، خطر سوختگی پوست ،نکروز پوست و یا سوختگی محل ورود کانولا را ندارد. در افرادی که قبلا لیپوساکشن شده اند و چربی آن ناحیه فیبروتیک و سفت شده است و همچنین در نواحی سینه آقایان و یا کمر که چربی بطور طبیعی فیبروتیک است، دستگاه لیپوماتیک با تکنولوژی منحصر به فرد خود این امکان را به جراح می دهد که عمل راحت تر و با زحمت کمتری انجام پذیرد.

امروزه جراحی لیپوماتیک در کنار عمل های زیبایی دیگری مانند کاشت مو و کاشت ابروی طبیعی در سطح جهان بسیار معروف و پرطرفدار شده است. 

نتیجه لاغری با لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک

یکی از سوالاتی که از طرف بسیاری از علاقه مندان به عمل جراحی لیپوماتیک مطرح می شود مسئله قیمت یا هزینه لیپوماتیک است که چند معیار مهم در این قضیه دخیل است: اول توانایی ها و تجربه پزشک متخصص و تیم همکار او، هزینه های ثابت کلینیک، نوع دستگاه ها و تجهیزات بکار رفته در این جراحی، مقدار بافت چربی فرد بیمار و طبیعتا تعداد جلساتی که نیاز است تحت عمل قرار بگیرد. توجه داشته باشید که این هزینه پرداختی برای بهبود سلامتی شماست و این عمل با توجه به مزایای زیادی که دارد و همچنین نداشتن عوارض جانبی، برای کسانی که دارای مشکل اضافه وزن هستند، ضروری است. 

مزایای روش لیپوماتیک

در مجموع برتری های لیپوماتیک نسبت به روشهای دیگر لاغری مانند ابدومینوپلاستی، لیپولیز لیزر، لیپوساکشن اولتراسونیک عبارتند از : 

 • ایمن، موثر و ساده
 • اگر ماسوره با بافت‌های غیرچربی برخورد کند، سیستم امنیتی فعال امکان توقف فوری را امکان‌پذیر می‌سازد.
 • درد لیپوماتیک در مقایسه با روشهای دیگر اندک میباشد.
 • انقباض پوست عالی را امکان‌پذیر می‌سازد.
 • زمان عمل لیپوماتیک کوتاه‌تر
 • ریکاوری سریع پس از روش لیپوماتیک
 • ارزان‌تر (هزینه لیپوماتیک به مراتب کمتر است)
 • عدم ایجاد سوختگی در ناحیه پوست 
 • درد کمتر حین عمل و پس از آن 
 • تورم و کبودی کمتر 

انقباض بهتر و بیشتر پوست و در نتیجه جمع شدن پوست و همچنین جلوگیری از شل بودن پوست هم بهتر انجام می شود. 
درمان نواحی فیبروتیک مانند کمر ،سینه آقایان و افراد که قبلا لیپوساکشن شده اند بهتر و آسانتر از روشهای دیگر است. ریسک پارگی احشائی و آمبولی در لیپوماتیک ندارد.

چه نواحی از بدن را می توان به وسیله لیپوماتیک لاغر کرد

*لیپوماتیک شکم و پهلو

*لیپوماتیک بغل ران پا

*لیپوماتیک بازو

*لیپوماتیک صورت

*لیپوماتیک باسن

*لیپوماتیک پشت گردن

*لیپوماتیک غبغب

*لیپوماتیک گردن و گونه

عوارض لیپوماتیک یا عارضه احتمالی پس از جراحی لیپوماتیک

همانطور که میدانید در حالت کلی عمل های جراحی زیبایی کم و بیش دارای عوارضی هر چند موقت، هستند. در این میان لیپوماتیک هم مستثنی نیست و برخی معایب و عوارض احتمالی لیپوماتیک عبارتند از:  

 • کبودی و تورم در ناحیه ای که مورد عمل لیپوماتیک قرارگرفته
 • زخم ناشی از جراحی لیپوماتیک
 • خونریزی در زمان درمان با دستگاه لیپوماتیک
 • کنار گذاشتن ورزش های سنگین تا مدتی پس از عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک در مقابل لیپوساکشن فراصوت

لیپوساکشن فراصوت منسوخ و منسوخ تر می‌شود زیرا که جراحی زیبایی به سرعت رو به پیشرفت می‌باشد. بدن شما متحمل درد زیادی می‌شود زیرا که فرایند تجزیه‌ی چربی خیلی دردناک است زیرا که موج‌های فراصوت انتقال می‌یابند تا به چربی شوک وارد کنند.

این روند شامل ریسک بالای مشکلات می‌باشد زیرا که انرژی فراصوت نه تنها چربی را تجزیه می‌کند بلکه ممکن است به عصب‌ها، ماهیچه‌ها و رگ‌های خونی بدن آسیب برساند. نتیجه‌ی آن خیلی رضایت بخش نیست.

از سوی دیگر، لیپوماتیک خیلی ظریف‌تر است. از دستگاه هوای فشرده همراه با ماسوره استفاده می‌کند که به صورت خودکار 360 درجه می‌چرخد. این حرکت امکان امولسیون‌سازی خودکار و همچنین بیرون‌کشیدن چربی به صورت همزمان را مقدور می‌سازد. خیلی بی‌خطر و موثر است و ریسک‌ها خیلی پایین می‌باشند.

مدیریت این سیستم خیلی ساده است و از این رو این امکان را به جراح می‌دهد تا بر دقت در طول فرایند کانتورسازی تمرکز کند.

اگر می خواهید با جزئیات این موارد بیشتر آشنا شوید و بدانید که معایب لاغری به روش لیپوماتیک چیست ، می توانید به مقالات سایت نگاهی بیندازید و یا با پزشک مشورت نمایید. البته در نهایت اگر مراقبت درستی از فرد در زمان عمل و پس از آن صورت بگیرد، معمولا مشکلی برای وی پیش نمی آید و عوارض عمل لیپوماتیک بعد از مدتی برطرف می شوند.

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما به این صفحه می باشد