انواع جراحی زیبایی که به زیبایی و جوانی افراد می پردازد

میانگین امتیاز کاربران به این مقاله :
 |  امتیاز 2/7 از 5 (از 2406 رای)

جراحی چاقی چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی، در عرصه پزشکی نیز تحولات شگرفی رخ داده است. در گذشته پزشکی به عنوان علمی شناخته شده بود که بیماری‏ ها‎ی مزمن را تشخیص و در جهت رفع آنها، درمانهای خود را تجویز می‏نمود. این در حالی است که امروزه پزشکی تنها در حیطه نجات جان انسانها تعریف نمی شود و وارد مباحث دیگری از جمله زیبایی و تناسب اندام نیز شده است.

در گذشته اگر کسی به چاقی دچار می‏شد، راه درمان وی، ورزش، رژیم غذایی، تحرک و ... بود و علم پزشکی به هیچ عنوان در آن دخل و تصرفی نمی‎کرد زیرا پزشکان هیچگونه تخصص و آگاهی نداشتند. اما امروزه برای امراض بشر از دردهای جسمی تا عواملی که موجب نارضایتی و کاهش اعتماد به نفس می‏شود، درمان و راه حل وجود دارد. به عبارت دیگر زمانی که انسان از ظاهر خود ناخرسند است، علم پزشکی با روشهای مختلفی به او کمک می کند. یکی از این روشها، جراحی‏ زیبایی است که به منظور تغییر اندام، سایز و ساختار بدن صورت می‏گیرد.

انواع جراحی‏ زیبایی

1.جراحی‏ ها‎یی که در صورت انجام می‏شود؛

2.جراحی‏ ها‎یی که برای اندام مورد استفاده قرار می‏گیرد.

در این متن به هر دو دسته جراحی‏ ها‎ی زیبایی مربوطه اشاره می‏کنیم:

جراحی زیبایی اندام

لیپوساکشن

لیپوساکشن به منظور حذف و برداشتن چربی‏ ها‎ی موضعی در قسمت‏ ها‎یی از بدن که با ورزش با رژیم غذایی از بین نمی روند، انجام می‏شود.  به عبارت دیگر، این روش برای نواحی که از قبیل ران، پشت بازو، شکم و ... که تراکم چربی در آنها زیاد است، قابل استفاده می‏باشد. یکی از شرایط انجام جراحی زیبایی با روش لیپوساکشن، داشتن پوست نازک و انعطاف‏پذیر است. لیپوساکشن برای افرادی که از اضافه وزن زیاد رنج می‏برند، روش مناسبی نیست. همچنین بیماران قلبی ـ عروقی و کسانی که مشکل انعقاد خون دارند، نمی توانند از این روش استفاده نمایند. 

جراحی‏ها‎ی زیبایی

لیپولیز لیزری

لیپولیز به منظور تجزیه سلول ‏ها‎ی چربی انجام می‏شود که بدون نیاز به جراحی، مقداری از چربی‏ ها‎ی اضافی خارج و بقیه چربی ها توسط بدن دفع می‏گردد. در روش لیپولیز لیزری برای افرادی که دارای ضخامت چربی زیر پوست از یک تا سه سانتیمتر هستند و نیز کسانی که به افتادگی پوست مبتلا می‏باشند و یا به دیابت و اضافه وزن زیاد دچار نیستند، روش مناسبی می‏باشد. کسانی که از اضافه وزن مفرط رنج می‏برند و به شل بودن پوست و سلولیت دچار هستند یا سابقه بیماری قلبی، ریوی و کبدی دارند، نمی‏توانند از این روش استفاده کنند.

جراحی زیبایی صورت

تزریق چربی

جوانسازی پوست و پنهان کردن چین و چروک‏ های صورت یکی از خواست‏ه ها‎ی غالب مراجعین و متقاضیان جراحی زیبایی می‏باشد. با استفاده از روش تزریق چربی می‏توان بدون هیچگونه خطر و عارضه ای، پوست را جوان نمود. در واقع متخصص چربی‏ ها‎ی اضافه بدن را استخراج و آنها را ذخیره می‏نماید. سپس چربی های خارج شده در قسمت‏ها‎ی مورد نظر از قبیل زیر چشم، گونه‏ ها‎، شقیقه‏ ها‎ و خط خنده مورد استفاده قرار می‏گیرند. این روش برای افرادی که قصد برجسته کردن گونه، پشت چشم و لب خود را دارند و یا می‏خواهند چروک و فرورفتگی‏ ها‎ی صورت خود را پر کنند، کاربرد دارد.

تزریق بوتاکس

یکی دیگر از روش‏ها‎ی جراحی چاقی، تزریق بوتاکس است که برای کاهش چین و چروک‏ها‎ استفاده می‏شود. این روش بیشتر در اطراف چشم و پشت پلک کاربرد دارد. افرادی که می‏خواهند فاصله چشم‏ها‎ و ابروها را بیشتر کنند، از طریق بوتاکس، پوست را می‏کشند. در این روش چین و چروک‏ها‎ از طریق فلج کردن عضلات از بین می‏رود.

جراحی‏ها‎ی زیبایی

استفاده از پروتز

پروتز نیز روش دیگری از جراحی ‏ها‎ی زیبایی به شمار می‏رود که برای پر کردن فرورفتگی‏ های صورت‎ مورد استفاده قرار می‏گیرد. در این روش که اغلب برای لب، گونه، چانه، باسن و سینه استفاده می‏شود، برجسته سازی هدف اصلی است. برای مثال اگر گونه‏ ها‎ کوچک یا فرو رفته باشند، با تزریق ژل می‏توان آنها را برجسته نشان داد. این روش ممکن است موجب حساسیت در فرد شود که به جراحی نیاز دارد و پوست بخیه می شود. اما جای نگرانی نیست زیرا در پایان کار، جای بخیه به مرور زمان حذف می‏شود. 

نظرات کاربران

به این مقاله امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
لطفا نظر خود را بنویسید