جراحی زیبایی

میانگین امتیاز کاربران به این صفحه :
 |  امتیاز 5 از (از 2402 رای)

جراحی زیبایی چیست

جراحی زیبایی یا جراحی پلاستیک یکی از جراحی هایی است که از زمان های قدیم در دنیای پزشکی بوده است. جراحی زیبایی نیز همانند دیگر موارد در پزشکی، با پیشرفت علم و تکنولوژی مطمئن تر و راحت تر انجام می پذیرد. جراحی زیبایی، جراحی پلاستیک است که برای رفع عیوب و مشکلات در قسمت های مختلف بدن صورت می گیرد. معمولاً جراحی زیبایی به دست جراح پلاستیک متناسب با نوع عمل زیبایی، تخصص جراح انجام می گیرد. برای مثال جراحی زیبایی بینی را هم پزشک متخصص گوش و حلق و بینی می تواند انجام دهد و هم جراح پلاستیک. ولیکن اولین قدمی که پزشکان و متخصصان برای اینگونه جراحی ها بر می دارند، انتخاب کاندید مناسب می باشد. چرا که پس از پیدا کردن فرد مناسب، نتیجه مورد نظر بدست می آید و همچنین عوارض های احتمالی به کمترین درصد ممکن می رسد. جهت دریافت بهترین نتیجه جراحی پلاستیک می بایست به جراح و متخصص ماهر و با تجربه و متبحر مراجعه نمایید. 

جراحی زیبایی به چند دسته تقسیم می شود

  • زیبایی شکم، پهلو و پشت
  • زیبایی سینه
  • زیبایی بازو و ران ها
  • زیبایی صورت
  • زیبایی گردن و غبغب

بیشترین کاربرد جراحی پلاستیک

بسیاری از افراد جهت زیباتر دیده شدن و برای داشتن چهره ای خاص و منحصر به فرد، دست به عمل های زیبایی می زنند. ولیکن تنها استفاده از عمل های زیبایی به اینجا ختم نمی شود. جراحی زیبایی دامنه بسیار گسترده ای دارد و به چند مورد مرسوم در جامعه همانند کاشت مو، تزریق ژل و چربی و یا جراحی سینه محدود نمی شود. کسانی هستند که به صورت مادرزادی و یا به دلیل مبتلا شدن به بیماری خاصی دچار مشکلات ظاهری هستند که می توانند با رسیدن به سنی مشخص، تحت جراحی زیبایی قرار گرفته و ایرادات خود را برطرف نمایند. همچنین افرادی هستند که در سوانح و اتفاقاتی زیبایی و حالت عادی قسمتی از بدن خود را از دست داده اند که آنها نیز تحت عمل پلاستیک قرار می گیرند و مشکلات خود را برطرف می نمایند.

بهترین کاندیدا برای جراحی پلاستیک

جهت مشخص کردن کاندیدای مناسب برای عمل های زیبایی حتی برای جراحی های کوچک و پیش پا افتاده همانند تزریق بوتاکس، اولین قدمی که برداشته می شود، گذاشتن جلسات مشاوره برای متخصص و فرد علاقمند می باشد. در این جلسات پزشک متخصص با بررسی های دقیق روی عواملی همچون وضعیت روانی، وضعیت جسمانی، مقتضیات سنی، شخصیتی، موقعیت اجتماعی و خانوادگی فرد، تشخیص می دهد که وی کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی می باشد یا خیر.


نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما به این صفحه می باشد