تزريق بوتاكس برای جوان سازی پوست

انسان از بدو خلقت با روند پیر شدن مواجه بوده و هست و خواهد بود و به ذات طبیعی در همه انسان ها میل به زیبایی وجود دارد و همواره بشر را به دنبال راهی برای پیدا کردن و دسترسی به اکسیر جوانی هدایت کرده است. تزريق بوتاكس برای بر طرف کردن عوارض پیری انجام می شود .پيري با بروز چين و چروك صورت كه غالباً آزار دهنده هستند همراه است.

اين چروک ها که به دلايل مختلف روی پوست افراد پا به سن گذاشته به وجود مي آيند که عبارتند از: افزايش سن، اشعه خورشید، اثر جاذبه زمين، اثر انقباض عضلات صورت؛ چروک هاي بين ابرو، چروک هاي اطراف دهان و چروک هاي پيشاني چروک هايي هستند كه بسيار مورد توجه بيماران هستند. اين چین و چروک ها عمدتاً در اثر انقباض عضلات سطحي صورت به وجود مي آيند و با تزريق بوتاكس قابل درمان هستند.

با تزريق بوتاكس مي توان چين و چروک هاي اطراف چشم و باندهاي گردن را نيز درمان کرد  ولی در ذهن همه کسانی که برای اولین بار اقدام به تزریق این دارو می کنند سوالاتی مانند قیمت بوتاکس، مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس، بهترین مارک بوتاکس، عوارض بوتاکس چیست، راههای از بین بردن اثر بوتاکس، افتادگی پلک در اثر بوتاکس، شستن صورت بعد از بوتاکس، افتادگی پلک بعد از بوتاکس، خوابیدن بعد از بوتاکس، هزینه بوتاکس، ورزش بعد از بوتاکس، بهترین نوع بوتاکس، اثر بوتاکس بعد از چند روز پدیدار می شود و ... پیش می آید که همکاران ما در کلینیک کاشت مو با صبر و بردباری به همه سوالات شما پاسخگو خواهند بود.

تزریق بوتاکس

حال بیایید به این سوال که بوتاكس چيست و چگونه عمل مي كند پاسخ دهیم:
بوتاکس در واقع نوعی سم از خانواده باسیل کلستریدیوم بوتولینوم است که جهت استفاده پزشکی تغییر یافته و خالص شده است؛ اين سم از طريق بي حس كردن عضلات، جلوي انقباض آنها را مي گيرد تا ديگر چين و چروك ايجاد نشود و موجب جوانسازی پوست می شود.
در اعمال بوتاکس پزشکان و متخصصان این رشته با سوزن هاي بسيار ظريف و سطحي این سم را زیر پوست نواحی مورد نظر تزريق میکنند. زمان تزريق بوتاكس معمولا در حدود ده تا پانزده دقيقه به طول می‌انجامد ولي اثر آن دو تا سه روز پس از تزریق  ظاهر مي شود. به همین دلیل است که گفته می‌شود نباید روي محل تزريق را با انگشت فشار داد يا اين كه تا چهار ساعت پس از تزريق خوابید چرا كه اين حرکات موجب پخش شدن بوتاكس به نواحي ديگر شده و اثرات نامطلوبی را بوجود می آورد.

توصیه اکثر پزشکان و همچنین کادر مجرب کلینیک کاشت مو بر این است كه پس از تزريق ، عضلات محل تزريق را تا حد امكان منقبض كنيم تا جذب آن بيشتر و تاثیرپذیری آن مطلوب تر گردد. اثر بوتاكس همیشگی و دايمي نمیباشد و بسياري از بيماران بايد هر چند ماه يكبار تزريق بوتاكس را تجديد كنند چرا كه در اثر تزريق مكرر عضلات فرا می گیرند كه منقبض نشده و به اين ترتيب پس از مدتي فاصله تزريق ها بيشتر خواهد شد و به مرور زمان ديگر لازم به تزریق نخواهد بود تزريق بوتاكس بی ضرر بوده اما در عین حال ممكن است در اثر اين تزريق پلك کمی پايين بيفتد كه این موضوع موقتي است و نهایتاً دو تا سه هفته طول می كشد.