کاشت ابرو چالش‌آورترین عمل‌ زیبایی !

میانگین امتیاز کاربران به این مقاله :
 |  امتیاز 4 از 5 (از 2401 رای)

کاشت ابرو یکی از چالش‌آورترین عمل‌های زیبایی می‌باشد که شما برای یافتن بهتریت دکتر کاشت مو، کلینیک کاشت ابرو در تهران، کلینیک کاشت ابرو در شیراز، کاشت ابرو در مشهد، کرج و هر شهر دیگری باید تحقیق گسترده ای داشته باشید شما برای گرفتن بهترین نتیجه نباید به سمت افراد ناوارد یا مراکزی که صرفا قیمت مناسبی دارند بروید زمانی که کاشت ابرو توسط  کارشناسان انجام می‌گیرد می‌تواند با کمترین عوارض کاشت ابرو نتیجه‌ی شگفت‌آوری ارائه کند. این عمل ممکن است به دو روش FUE یا FUG انجام گیرد اما مهمتر اینکه به ساخت دقیق محل‌های گیرنده برای موهایی نیاز دارد که بتواند جهت و زاویه‌دارسازی رشد را تعیین کند و همچنین طراحی زیبایی از آنچه که بایستی ابروی طبیعی بنظر برسد و بقیه ویژگی‌های صورت بیمار را تکمیل کند، ارائه کند.

با وجود اینکه ممکن است فرد متوجه نشود که ابروی کامل و زیبا دارد با این حال خیلی ساده است تا تشخیص داد که ابروها خیلی باریک می‌باشند یا اینکه عملاً «ناموجود» هستند. زمانی که این امر رخ می‌دهد، ظاهر صورت شما منجر به کاهش اعتماد به نفس شما می‌شود. به دلیل توسعه‌ها در تکنیک‌های کاشت مو حول 10 سال گذشته، کاشت ابرو امکان‌پذیر است و زمانی که بدرستی انجام گیرد می‌تواند نتایج زیبایی ارائه کند. خواه اینکه شما دچار بی‌مویی کامل باشید یا در حال تجربه کردن فرایند بی‌مو شدن شده باشید، کاشت ابرو می‌تواند ابروهای شما را بازگرداند.

کاشت ابرو

چرا کاشت ابرو

روش‌های دیگری برای پرتر نشان دادن ابرو مثلاً تاتو یا آرایش روزانه وجود دارد اما آنها دارای موانع خاص خود می‌باشند که یکی از موانع این است که آنها راه‌حل‌های طبیعی برای مسئله‌ی شما نمی‌باشند. از آنجایی که کاشت ابرو مستقیماً از موی سر شما استفاده می‌کند با این حال موها دائمی هستند و مطابق با خواسته بیمار انجام می‌گیرند.

مزیت دیگر این روند این است که مجازاً بدون درد است و بهبودی از آن 5 تا 7 روز طول می‌کشد. این امر صحیح است خواه اینکه کل ابرو یا بخشی از ابرو احیاء شود. نرخ رشد مجدد موهای کاشت‌شده کاملاً بالا است هرچند که بیمار گاهی اوقات تصمیم می‌گیرد تا عمل مجددی داشته باشد تا تراکم بیشتری بدست آورد.

مراحل کاشت ابرو

یکی از بهترین جنبه‌های کاشت ابرو این است که روند آن خیلی مستقیم است. بسته به میزان کاری که می‌خواهید انجام دهید، خواه اینکه بخش کوچکی از احیاسازی انجام گیرد تا یک زخم را پوشاند یا اینکه بازسازی کامل برای ابروهای ضخیم داشت، این روند ممکن است شامل کاشت هر جا از 50 تا 400 پیوند به ازای هر ابرو باشد و هر پیوند شامل یک یا دو مو می‌باشد. گام نخست، طراحی ابروها است که در ارتباط با بازخورد شما انجام می‌گیرد و پزشک ما تضمین می‌کند که طراحی، یک طراحی زیبایی است و با ظاهر طبیعی است. بیشتر بیماران، مسکن مصرف می‌کنند و زمانی که ماده بیهوشی با استفاده از دستگاه Wand تزریق می‌شود، اساساً هیچگونه درد و ناراحتی وجود ندارد.

موهای دهنده معمولاً از پشت سر با استفاده از تکنیک FUG یا FUE برداشته می‌شوند. تصمیم برای انتخاب تکنیک به وسیله شما و پزشک‌تان بسته به قومیت و اهداف و نگرانی‌های‌تان تعیین می‌شود. گاهی اوقات موها از پایین‌تر از پشت سر شما برداشته می‌شوند تا بتوان موهای ریزتری برداشت. در حالی که پیوندها تحت میکروسکوپ به وسیله تیم تخصصی ما برداشته می‌شوند با این حال پزشک تمام محل‌های گیرنده را می‌سازد که بعداً جهت و زاویه‌ی رشد را تعیین خواهد کرد.

سپس پیوندها در هر بار بر روی هر محل گیرنده قرار می‌گیرند و این فرایند توسط جراح شما نظارت می‌شود و در همین حال دستیاران، کارشناسانی در انجام این مرحله می‌باشند. چند ساعت باد زمانی که بیشتر مو کاشت شد، ابروها بررسی می‌شوند تا تضمین کرد که هم بیمار و هم دکتر از شکل و تراکم آن راضی می‌باشند. این روند تکمیل نمی‌شود ت اینکه بهترین ابروهای ممکن را بتوان ایجاد کرد. بسته به اینکه چه تعداد مو کاشت شود، این روند معمولاً چهارساعت طول می‌کشد. بیماران می‌توانند مطب را ترک کنند و ناراحتی خیلی کمی در محل مورد نظر داشته باشند. پوسته‌های کوچک پیرامون هر موی کاشت شده و میزانی سرخ‌شدگی برای پنج روز اول موردانتظار است که پس از آن معمولاً این سرخی کاهش می‌یابد که با آرایش می‌توان آن را پنهان کرد. در سه روز نخست، برخی بیمار دارای کبودی و ورم زیادی پیرامون چشم‌ها خواهد بود اما اکثر بیماران تنها کبودی و ورم خیلی خفیفی را تجربه می‌کنند. در صورتی از بخیه استفاده می‌شود که در چند هفته ناپدید شود و خط زخم باریکی بجای گذارد یا اگر به وسیله تکنیک FUE انجام شود، هیچگونه زخم خطی وجود نخواهد داشت و هیچگونه بخیه‌ای نیاز نیست.

موهای کاشت‌شده در حدود دو الی سه هفته می‌ریزند و سپس این موها در عرض چهار ماه مجدداً رشد می‌کنند. در طول هفته دوم و سوم، ابروها واقعاً زیبا بنظر می‌رسند با توجه به اینکه موها هنوز ریزش نکرده‌اند. حول شش ماه بعدی، ابروها معمولاً تراکم بیشتر و بیشتری می‌یابند. چون که موهای دهنده از پوست سر می‌باشند از این رو به کوتاه‌سازی در هر 10 الی 14 روز نیاز دارند و گاهی اوقات به میزانی آرایش نیز نیاز دارند.

ریسک‌های خیلی اندکی وجود دارد اما ممکن است شامل رنگ میخکی ضعیف، رشد ضعیف موهای کاشت‌شده و عریض شدن محل دهنده‌ی مو شوند. گاهی اوقات بیمار تصمیم می‌گیرد تا روند دوم را در یک سال بعد انجام دهد تا تراکم بهتری بدست آورد.

کاندیدای کاشت ابرو

عموماً بیشتر بیماران کاندیدهای مناسبی برای کاشت ابرو می‌باشند. شرایط پزشکی خوب امری مهم برای به حداقل ‌رسانی ریسک مشکلات می‌باشد. بیمارانی که موی ابروی خود را در نتیجه‌ی ژنتیک، چینش مو بیش از حد یا ضربه از دست داده‌اند، بهترین کاندیدها می‌باشند. برخی افراد ممکن است کاندید کاشت ابرو نباشند که به دلیل ریسک رشد مجدد نامطمئن مو باشد. شرایط شما به وسیله پزشک شما تعیین می‌شود که ممکن است بافت‌برداری را توصیه کند یا اینکه جویای نظر متخصص پوست شود. انتظارات واقع‌گرایانه، مهم می‌باشند؛ هدف ما بهبود ابروها و خلق بهترین نتیجه ممکن است اما کمال همیشه واقع‌گرایانه نیست.

این روند چقدر طول می‌کشد؟

طول این روند تا حدی به تعداد موهایی که کاشت می‌شوند، بستگی دارد. اگر در طیف پایین باشد، کاشت بایستی دو تا سه ساعت طول بکشد. اگر در طیف بالا باشد، سه تا پنج ساعت محتمل است. دلیل این امر این واقعیت است که هر مو بایستی به دقت بر روی ابرو قرار گیرد.

بعد از این روند چه انتظاری داشته باشیم؟

زمان ریکاوری برای این روند معمولاً پنج تا هفت روز است. در حالی که پوسته‌های کوچکی پیرامون هر مو در هفته نخست پدیدار می‌شوند و نقاط صورتی را بعد از ریزش بجای می‌گذارند با این حال رنگ صورتی معمولاً حول چند هفته آینده ناپدید می‌شود و آن قسمت، ظاهر طبیعی خواهد داشت.

چه زمان می‌توانم مجدداً مشغول به کار شوم؟

عموماً شما می‌توانید سه روز پس از عمل به کار بازگردید. با این حال، شما ممکن است بخواهید پنج تا هفت روز منتظر بمانید تا بیشتر علائم عمل ناپدید شوند.

هزینه تقریبی کاشت ابرو                                         

در مورد قیمت کاشت ابرو هم که بسیاری علاقه مندند بدانند بر چه اساسی و اصولا چگونه تعیین می شود، می توان گفت که این امر وابسته به معیارهای مختلفی است از جمله چگونگی عمل و تکنیک های بکار رفته توسط پزشک کاشت ابرو، تجربه شخصی وی در این گونه عمل ها، هزینه های کلینیک از قبیل قیمت دستگاه ها و تجهیزات مورد استفاده، تعداد فولیکول های بکار رفته و غیره و اینکه هزینه کاشت ابرو در شهر های مختلف متفاوت است برای مثال هزینه کاشت ابرو در شیراز با قیمت کاشت ابرو در تهران با توجه به مواردی که اشاره شد متفاوت خواهد بود.

کلینیک تخصصی کاشت مو، پوست و زیبایی در فضایی آرام و مناسب پذیرای بیماران و میهمانانی است که علاقمند به مشاوره و کسب اطلاعات در زمینه روش های نوین زیبایی و بازیابی طراوت جوانی هستند. این کلینیک یکی از بهترین کلینیک های کاشت مو در تهران است

نظرات کاربران

به این مقاله امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
لطفا نظر خود را بنویسید