عمل لیپوماتیک بازو چگونه است؟

تجمع چربی، اضافه وزن و افزایش سن دلایل شل شدن و آویزان شدن بازو ها هستند. این مشکل را نمی توان با ورزش حل کرد. اگر می خواهید پوست اضافی و چربی های زاید دور بازو را از بین ببرید بهترین روش لیپوماتیک بازو است. برای اجرای این عمل ممکن است از شما خواسته شود تا:

1-      آزمایشات کامل پزشکی انجام دهید

2-      داروهایی که مصرف می کنید را به همراه مقدار دوز آن به دکتر اطلاع دهید.

3-      سیگار کشیدن را متوقف کنید.

4-      از خوردن آسپرین و داروهای ضد التهاب خودداری کنید زیرا اینها باعث افزایش خونریزی می شوند.

عمل لیپوماتیک بازو چگونه است؟

افرادی مستعد درمان لیپوماتیک بازو هستند که در درجه اول افتادگی پوست بازو زیادی داشته باشند. همچنین افرادی که دارای وزن ثابت هستند و زیاد اضافه وزن ندارند هم می توانند این درمان را انجام دهند و نتایج مطلب بگیرند.

مراحل درمان لیپوماتیک بازو

مرحله اول، بیهوشی: برای اجرای بهتر درمان و نیز راحتی بیشتر بیمار داروهایی به منظور بی هوش کردن او استفاده می شود. توصیه می شود بیهوشی کلی صورت گیرد. با این حال استفاده از بی هوشی موضعی باید با نظر پزشک شما باشد.

مرحله دوم، ایجاد خراش: الگو و طول خراش در حین درمان به مقدار و مکان چربی که باید برداشته شود بستگی دارد. این مورد توسط پزشک متخصص صورت می گیرد. معمولا در داخل و یا پشت بازو خراش داده می شود تا لوله نازک (کانال لیپوماتیک) وارد شود. سپس با استفاده از مکش چربی های اضافی برداشته می شود. بسته به شرایط خاص مقدار خراش کم و زیاد می شود. بافت بریده شده با بخیه داخلی دوخته می شود و در نهایت پوست جدید بر روی زخم ایجاد می گردد.

مرحله سوم: بستن خراش. خراش ایجاد شده را می توان با استفاده از بخیه جذب شدنی یا بخیه ای که بتوان 3 الی 4 هفته بعد آن را کشید دوخته می شود

مرحله چهارم، نتیجه درمان: نتیجه این درمان پوستی نرم و هموارتر نسبت به قبل است و همچنین کشیدگی پوست و افتادگی آن نیز از بین می رود. با این حال پس از عمل کمی تورم و خون مردگی ایجاد می شود که طبیعی است و پس از بر طرف شدن آن می توان به نتایج درست رسید.

در دوران بازیابی پس از عمل لیپوماتیک ، باید بر روی زخم بانداز صورت گیرد و حتما پوشیده باشد، همچنین به منظور کاهش تورم ناشی از درمان بهتر از بازو با باند الاستیک یا باند فشاری بسته شود. برای کشیدن خون و مایعات اضافی زیر پوست لوله نازکی قرار داده می شود. پس از عمل توسط کادر پزشکی دستورات و داروهایی به شما داده می شود. همچنین بهتر است حین مشاوره با پزشک متخصص سوالات زیر از او پرسیده شود:

-          چه داروهایی باید قبل یا پس از عمل مصرف گردند؟

-          آیا باید پس از عمل از بانداژ خاصی استفاده گردد؟ تا چه زمانی باید از آنها استفاده کنید و چه زمانی می توانید آنها را بردارید؟

-          بخیه ها چه زمانی به صورت کامل از بین می روند؟

-          چه زمانی می توانید فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید؟

-          دوره بازیابی و مراقبت چه زمانی پایان می یابد؟

خطراتی که درمان لیپوماتیک بازو ممکن است داشته باشد عبارتند از:

  • خطرات بی هوشی
  • خونریزی
  • عفونت
  • دیر ترمیم شدن جای زخم
  • ایجاد زخم در داخل بافت بازو
  • آسیب رساندن به عضلات، رگ ها و عصب های بازو
  • از بین رفتن بافت چربی زیر پوست
  • درد
  • ممکن است بخیه جذب نشود اما پوست بر روی زخم ایجاد شود که در این صورت باعث قرمز شدن و سوزش می شود
  • احتمال درمان مجدد

در صورت مشاهده هر گونه از این علائم باید سریعا با پزشک متخصص لیپوماتیک تماس بگیرید.