LPG ال پی جی

میانگین امتیاز کاربران به این صفحه :
 |  امتیاز 3/4 از 5 (از 2407 رای)

LPG ال پی جی

یکی از معضلاتی که بسیاری از آن بخصوص خانمها از آن رنج می برند، چاقی موضعی (تجمع بافت چربی به صورت موضعی) است. ال پی جی سلولیت یکی از راه های درمان این مشکل است. متاسفانه افراد زیادی امروزه علیرغم داشتن وزن طبیعی، بدنشان دچار تجمع چربی های موضعی است. این تجمع بافت چربی اصطلاحا سلولیت نامیده می شود. معمولا رژیم غذایی به همراه ورزش برای افرادی که از این نوع چاقیهای موضعی رنج می برند، توصیه می شود ولی تجربیات و مطالعات محققان ثابت کرده است که این توده های چربی با رژیم غذایی و ورزش به تنهایی ریشه کن نمی شود.
امروزه جهت درمان این معضل، علاوه بر ورزش و رژیم های غذایی مناسب روشهای مختلفی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از روش های استاندارد جهت درمان سلولیت (تجمع چربی موضعی) LPG یا اندرومولوژی است که ما هم مدتهاست از این شیوه نوین برای درمان چاقی های موضعی استفاده می کنیم. در حال حاضر، این روش تنها روشی است که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) قرار گرفته است.

سلولیت چیست؟

به تجمع بیش از اندازه چربی واقع در لایه زیر پوستی در بخشی از بدن، بصورتی که همراه با جمع شدن آب در بافت های مجاور باشد، سلولیت می گویند همانطور که اشاره شد این عارضه بیشتر در خانمها اتفاق می افتد و معمولا از این اصطلاح جهت مشخص کردن توده های چربی در نواحی از بدن مثل ران، باسن و حتی بخش های تحتانی بدن زنان استفاده می شود.

اندرمولوژی چیست؟

امروزه از اندرمولوژی به عنوان یک روش کاملا استاندارد و کاملا سالم و موثر جهت درمان و برطرف نمودن سلولیت، چربی های موضعی و چین و چروک های پوست شناخته می شود. یک تکنیک بسیار مناسب کاملا طبیعی، بدون ضرر و موثر که موجب بدست آمدن نتایجی عالی و کاملا ماندگاری شده است و روشی غیر تهاجمی است. زمانی که سلول های چربی به آسانی نمی سوزند و از بین نمی روند، این دسته از سلول ها، چربی هایی که به ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند را ذخیره کرده و در نتیجه سطح پوست، نمای پرتقالی شکل پیدا می کند. اما خوشبختانه برای این مشکل چاره ای وجود دارد: سیستم رولینگ که با استفاده از مکش ترکیب شده است جهت درمان سلولیت مورد استفاده قرار می گیرد و طرز کار آن به این صورت است که این تحریک مکانیکی متابولیسم سلول های چربی را مجددا فعال می سازد و در نتیجه تجمع سلول های چربی شکسته شده و در نهایت این سلول ها حذف می شوند و بدن فرم بهتری پیدا می کند. از طرف دیگر بافت سلولیت هم صافتر شده و ناهمواری های پوست به بسیار کاهش  پیدا کرده و تبادلات مایعات لنف نیز افزایش می یابد. اندرمولوژی در حدود 20 سال است که به کمک سیستم LPG در دنیا مورد استفاده قرار گرفته و بسیاری از پزشکان و جراحان زیبایی و همچنین بیماران شان در سراسر جهان از نتایج آن کاملا رضایت داشته اند. یکی از مزایای این دستگاه هوشمند این است که با قابلیت تنظیم و تطبیق با هر نوع بافتی از بدن بوده و در نواحی مختلف بدن با دو مکانیسم لیپو ماساژ و لیفت ماساژ نتایج فوق العاده ای به بار آورده است. 

حال سوال مهمی که در ذهن بسیاری مطرح می شود این است که آیا رژیم غذایی بدون ورزش می تواند به تنهایی موجب برطرف شدن مشکل سلولیت شود؟ 
در پاسخ به این پرسش باید گفت که علیرغم اینکه رژیم غذایی مناسب می تواند نقش مهمی در رسیدن به وزن ایده ال داشته باشد و از طرف دیگر ورزش هم منافع زیادی برای کل بدن و به ویژه کنترل خون دارد اما در مجموع هیچ کدام به تنهایی و یا حتی همزمان نمی توانند بطور کامل سلولیت را از بین ببرند و توصیه می شود که جهت درمان سلولیت موضعی از روش هایی مانند اندرمولوژی استفاده شود. البته بسیاری از افراد می خواهند درباره خطرات ال پی جی و یا قیمت آن بدانند که در این زمینه ها باید گفت که در صورت رعایت کلیه نکات اساسی این عمل، مشکل خاصی بوجود نمی آید و همچنین هزینه ال پی جی نیز بیشتر وابسته به تعرفه های مشخص شده از سوی متخصص و نوع تجهیزات و دستگاه های بکار رفته جهت عمل است.


آیا LPG جایگزین مناسبی برای لیپوساکشن است؟

لیپوساکشن نوعی عمل جراحی زیبایی است که در این روش چربی های اضافه توسط متخصص از بدن خارج می شود ولی قادر به درمان چربی های موضعی (سلولیت) و همچنین تقویت عضلات بدن و بافت های همبند نمی باشد، علاوه بر این که لیپوساکشن یک عمل جراحی تهاجمی است و همین امر موجب می شود که عوارض متعدد را داشته باشد. به همین دلیل در طی سالهای اخیر استفاده از روشهای غیر تهاجمی جایگزین بیشتر شده است. ما اندرومولوژی را بدلیل تایید شدن توسط مراکز علمی معتبر، انتخاب نموده ایم. نکته جالب این است که امروزه اندرمولوژی حتی به عنوان درمان کمکی قبل و بعد از عمل لیپوساکشن هم مورد استفاده قرار می گیرد، چرا که این روش باعث نرم تر شدن چربی های موضعی و سهولت برداشت آنها شده و استفاده از اندرمولوژی پس از عمل نیز موجب همگون تر شدن و زیباتر شدن نمای بدن فرد می شود.

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما به این صفحه می باشد