LPG ال پی جی

LPG ال پی جی

یکی از معضلاتی که بسیاری از آن بخصوص خانمها از آن رنج می برند، چاقی موضعی (تجمع بافت چربی به صورت موضعی) است. ال پی جی سلولیت یکی از راه های درمان این مشکل است. متاسفانه افراد زیادی امروزه علیرغم داشتن وزن طبیعی، بدنشان دچار تجمع چربی های موضعی است. این تجمع بافت چربی اصطلاحا سلولیت نامیده می شود. معمولا رژیم غذایی به همراه ورزش برای افرادی که از این نوع چاقیهای موضعی رنج می برند، توصیه می شود ولی تجربیات و مطالعات محققان ثابت کرده است که این توده های چربی با رژیم غذایی و ورزش به تنهایی ریشه کن نمی شود.
امروزه جهت درمان این معضل، علاوه بر ورزش و رژیم های غذایی مناسب روشهای مختلفی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از روش های استاندارد جهت درمان سلولیت (تجمع چربی موضعی) LPG یا اندورمولوژی است که ما هم مدتهاست از این شیوه نوین برای درمان چاقی های موضعی استفاده می کنیم. در حال حاضر، این روش تنها روشی است که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) قرار گرفته است.

سلوليت چيست؟

به تجمع بيش از اندازه چربی واقع در لايه زير پوستی در بخشی از بدن، بصورتی که همراه با جمع شدن آب در بافت هاي مجاور باشد، سلولیت می گویند همانطور که اشاره شد این عارضه بیشتر در خانمها اتفاق می افتد و معمولا از این اصطلاح جهت مشخص کردن توده های چربی در نواحی از بدن مثل ران، باسن و حتی بخش های تحتانی بدن زنان استفاده می شود.

اندرمولوژی چيست؟

امروزه از اندرمولوژی به عنوان يک روش کاملا استاندارد و کاملا سالم و موثر جهت درمان و برطرف نمودن سلوليت، چربی های موضعی و چين و چروک های پوست شناخته می شود. يک تکنیک بسیار مناسب كاملا طبيعی، بدون ضرر و موثر كه موجب بدست آمدن نتايجی عالی و کاملا ماندگاری شده است و روشی غیرتهاجمی است. زمانی که سلول هاي چربی به آسانی نمی سوزند و از بین نمی روند، این دسته از سلول ها، چربی هایی که به ورزش و رژيم غذایی مقاوم هستند را ذخيره کرده و در نتیجه سطح پوست، نماي پرتقالی شكل پيدا مي كند. اما خوشبختانه برای این مشکل چاره ای وجود دارد: سيستم رولينگ كه با استفاده از مكش تركيب شده است جهت درمان سلوليت مورد استفاده قرار می گیرد و طرز کار آن به این صورت است که اين تحريك مكانيكی متابوليسم سلول هاي چربی را مجددا فعال مي سازد و در نتیجه تجمع سلول هاي چربی شكسته شده و در نهایت این سلول ها حذف مي شوند و بدن فرم بهتری پيدا مي كند. از طرف دیگر بافت سلوليت هم صافتر شده و ناهمواری هاي پوســت به بسیار کاهش  پیدا کرده و تبادلات مايعات لنف نیز افزايش می يابد. اندرمولوژی در حدود 20 سال است که به كمك سيستم LPG در دنيا مورد استفاده قرار گرفته و بسیاری از پزشکان و جراحان زیبایی و همچنین بیماران شان در سراسر جهان از نتایج آن کاملا رضایت داشته اند. یکی از مزایای اين دستگاه هوشمند این است که با قابليت تنظيم و تطبيق با هر نوع بافتی از بدن بوده و در نواحی مختلف بدن با دو مكانيسم ليپو ماساژ و ليفت ماساژ نتايج فوق العاده ای به بار آورده است. 

حال سئوال مهمی که در ذهن بسیاری مطرح می شود این است که آيا رژيم غذايی بدون ورزش می تواند بتنهایی موجب برطرف شدن مشکل سلوليت شود؟ 
در پاسخ به این پرسش باید گفت که علیرغم اینکه رژيم غذايی مناسب می تواند نقش مهمی در رسیدن به وزن ايده ال داشته باشد و از طرف دیگر ورزش هم منافع زيادی براي كل بدن و به ویژه كنترل خون دارد اما در مجموع هيچ كدام به تنهايی و يا حتی همزمان نمی توانند بطور کامل سلوليت را از بین ببرند و توصیه می شود که جهت درمان سلوليت موضعی از روش هايی مانند اندرمولوژی استفاده شود. البته بسیاری از افراد می خواهند درباره خطرات ال پی جی و یا قیمت آن بدانند که در این زمینه ها باید گفت که در صورت رعایت کلیه نکات اساسی این عمل، مشکل خاصی بوجود نمی آید و همچنین هزینه ال پی جی نیز بیشتر وابسته به تعرفه های مشخص شده از سوی متخصص و نوع تجهیزات و دستگاه های بکار رفته جهت عمل است.


آياLPG جايگزين مناسبی برای ليپوساكشن است؟

ليپوساكشن نوعی عمل جراحی زيبايی است كه در این روش چربی هاي اضافه توسط متخصص از بدن خارج مي شود ولی قادر به درمان چربی هاي موضعی (سلولیت) و همچنین تقويت عضلات بدن و بافت های همبند نمی باشد، علاوه بر این که لیپوساکشن یک عمل جراحی تهاجمی است و همین امر موجب می شود که عوارض متعدد را داشته باشد. به همین دلیل در طی سالهای اخیر استفاده از روشهای غیر تهاجمی جایگزین بیشتر شده است. ما اندورمولوژی را بدلیل تایید شدن توسط مراکز علمی معتبر، انتخاب نموده ایم. 
نکته جالب این است که امروزه اندرمولوژی حتی به عنوان درمان كمكی قبل و بعد از عمل ليپوساكشن هم مورد استفاده قرارمی گیرد، چرا كه اين روش باعث نرم تر شدن چربی هاي موضعی و سهولت برداشت آنها شده و استفاده از اندرمولوژی پس از عمل نيز موجب همگون تر شدن و زیباتر شدن نمای بدن فرد مي شود.

مقالات مرتبط با کلینیک رز |LPG ال پی جی

پیکر تراشی

پیکر تراشی

امروزه اضافه وزن و چاقی به عنوان یک معضل، سلامت نسل بشر را تهدید می‏کند. چاقی موجب بروز بیمارهایی از جمله ناراحتی‏های قلبی، افزایش کلسترول خون، بالا رفتن قند خون، خطر ابتلا به سرطان و ... می‏شود. برای کاهش وزن راه‏های مختلفی وجود دارد. برخی تمایل دارند تا از راه‏هایی همچون ورزش، پیاده رویی، رژیم‏های غذایی و ... وزن خود را کاهش دهند. این روش‏ها اگر چه به عنوان مطمئن ترین راه‏های کاهش وزن عنوان می‏شوند اما نیازمند صرف وقت زیاد می‏باشند. به این معنا که برای کاهش وزن از طریق ورزش یا رژیم غذایی باید یک مدت طولانی انتظار کشید و در عین حال سختی‏ها و مشقت‏های طی کردن مسیر نیز به آن اضافه می‏شود. از سوی دیگر هیچ رژیم غذایی و ورزشی برای لاغری موضعی وجود ندارد.

اگر چه بهترین روش برای رسیدن به تناسب اندام، اصلاح سبک زندگی و در پیش گرفتن یک رژیم غذایی مناسب، پرهیز از خوراکی‌های پرکالری و چرب و افزایش تحرک روزانه می‏باشد اما برخی افرادی که از اضافه وزن رنج می‏برند، وقت کافی برای لاغر شدن از طریق مسیرهای طبیعی ندارند و یا از توانایی آنها خارج است. به همین دلیل به دنبال روش‏های جایگزین هستند. پیکرتراشی یکی از شیوه‏های جدید علم پزشکی است که در جهت پاسخ به نیاز این دسته از بیماران، شکل گرفته است. 

پیکر تراشی

در پیکر تراشی حذف چربی‏های اضافه ، بدون آسیب رساندن به نقاط حساس بدن از جمله ماهیچه، بافت‏های عروقی و عصب مد نظر می‏باشد از سوی دیگر کاهش سایز بدن هدف اصلی آن می‏باشد. در این شیوه لاغری ، فرد در مدت کوتاهی به وزن رز خود دست پیدا می‏کند. این روش بصورت موضعی انجام می‏شود بدین معنا که برای افرادی که از چاقی مفرط رنج می‏برند، روش مناسبی نیست چرا که تمامی نقاط بدن آنها نیازمند خارج کردن چربی بوده و این کار یک خطر برای سلامتی محسوب می‏شود . در واقع پیکرتراشی برای هر فرد در یک یا چند ناحیه استفاده می‏شوند و برای افرادی که از انباشته شدن چربی اضافی در بعضی نقاط بدن مثل غبغب و پهلوها یا ران‌ها و باسن یا شکم ناراضی‌اند ، کاربرد دارد. افراد چاق باید از روش جراحی چاقی استفاده نمایند.

اگر چه بسیاری پیکر تراشی را معادل لیپوماتیک می‏دانند، اما باید گفت تمامی روش‏های کاهش چربی‏های اضافه بدن، زیر مجموعه پیکر تراشی محسوب می‏شوند. در زیر به بررسی تمامی زیر شاخه‏ های پیکر تراشی می‏پردازیم.

لیپوماتیک

لیپوماتیک یک روش برای خارج نمودن چربی‏های اضافه می‏باشد. در روش لیپوماتیک چربی‏های اضافه از بدن خارج می‏شود بدون اینکه به بافت اصلی بدن آسیبی وارد شود. در این روش، جراح نقش اصلی را ایفا می‏کند و همچون یک مجسمه ساز، پیکرتراشی بیمار را بر عهده می‏گیرد. یکی از نکاتی که بیماران باید به آن توجه نمایند، بهبود شرایط فعلی می‏باشد. این در حالی است که انتظارات و توقعات آنها از لیپوماتیک بالا است. از این رو رعایت مواردی همچون ورزش، رژیم غذایی مناسب، خودداری از پرخوری و ... از جمله نکاتی است که پس از عمل باید مد نظر بیماران قرار بگیرد تا از برگشت به حالت قبل جلوگیری شود. 

پیکر تراشی

لیپوساکشن 

لیپوساکشن یا مکش چربی‌های مازاد بدن به سه روش دیگر دسته بندی می‏شود که عبارتند از؛ لیپوساکشن مکانیکی، لیپوساکشن اولتراسونیک و لیپولیزر.

لیپوساکشن مکانیکی یا تورکسی

در این روش ابتدا محل مورد نظر با ترکیبی از سرم نمکی و داروی بی‌حسی و نیز منقبض کننده عروق، متورم و محل مورد نظر بی‌حس می‏شود تا رگ‌های آن منقبض و باریک گردد. این کار به منظور کاهش صدمات در حین جراحی انجام می‏شود. سرم نمکی نیز موجب متورم شدن سلول‌های چربی و آزاد شدن چربی درون آنها می‏شود. این چربی‌ها توسط لوله‌های باریک تراشیده شده و همزمان به داخل دستگاه ساکشن انتقال می‏یابد. حفظ تعادل مایعات بدن یکی از نکات مهم در زمان پیکرتراشی به وسیله لیپوساکشن می‏باشد. زمانی که حجم لیپوساکشن افزایش پیدا کند، امکان به هم خوردن تعادل مایعات بدن نیز بیشتر می‏شود. 

لیپوساکشن مکانیکی

این شیوه پیکرتراشی به واسطه بی‌حسی موضعی صورت می‏گیرد و در نواحی کوچک از جمله غبغب و یا سینه آقایان که به بیهوشی نیاز ندارند، قابل استفاده می‏باشد. بعد از اتمام کار، مکانی که در آن عمل صورت گرفته، بین 12 تا 24 ساعت بی حس می‏ماند و به مسکن نیاز ندارد. اگر بیمار بیهوش نشود و در عین حال میزان 5 لیتر چربی ساکشن شود، ممکن است دچار آمبولی شود. یکی از معایب این روش امکان شل و آویزان شدن پوست و تورم محل جراحی می‏باشد. کاهش سایز بدن تا یکسال پس از جراحی ادامه دارد. در این مدت پوشیدن گن‏های مخصوص الزامی است.

لیپوساکشن اولتراسونیک

این روش به لیپوساکشن مکانیکی شباهت زیادی دارد با این تفاوت که برای تراشیدن چربی‌ها از دستگاه اولتراسوند استفاده می‌شود و هزینه آن به مراتب بیشتر است. روش کار به سهولت انجام می‏شود. همچنین در این روش به دلیل تورم، استفاده از شکم بند و گن‏های مخصوص ضرورت دارد. 

لیپوساکشن لیزری  یا لیپولیزر

در این روش برای تراشیدن چربی‌ها از نیروی لیزر استفاده می‌شود و به علت هزینه بالای دستگاه لیزر، قیمت آن نسبت به لیپوساکشن اولتراسونیک گران‌تر می‏باشد. در لیپوساکشن لیزری، تراشیدن چربی با حجم کمتر از CC500 به ساکشن نیاز ندارد و چربی‌ها از طریق کبد و کلیه‌ها دفع می‌گردد. در صورتی که حجم چربی بیشتر از CC500 باشد، باید به طور هم‌زمان ساکشن چربی‌ها نیز صورت بگیرد.

 کاهش درد و کاهش میزان آویختگی و شل بودن پوست از جمله مزایای این روش می‏باشد. همچنین میزان کبودی پوست پس از عمل تا حدی زیادی کاهش یافته می‏یابد. برش‏ها کوچک است و میزان انرژی لیزر بر اساس میزان شتاب دست جراح تنظیم می‌شود.  

کرایولیپولیز

در این روش از سرمای شدید برای شکستن سلول‏های چربی استفاده می‏شود. در کرایولیپولیز، سلول‌های چربی تا حد زیادی تخریب می‏شوند و سپس سرما موجب فریز شدن آن در مرکز بافت می‏شود. در نهایت چربی‏ها شکسته و وارد خون می‏شوند که از راه ادرار از بدن خارج می‏گردند. در این روش امکان ایجاد عارضه‌های پوستی از قبیل تاول و قرمزی وجود ندارد. در حالی که روش لیپوساکشن نمی تواند در افراد با بیمارهای قلبی ـ عروقی، کبدی و کلیوی انجام شود، این روش هیچ محدودیتی برای بیماران ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کاشت مو و کاشت ابرو به وبسایت زیر مراجعه کنید

https://www.clinichairtransplantation.com

ادامه مطلب