جراحی بلفاروپلاستی یا زیبایی افتادگی پلک، هزینه و اقدامات قبل و بعد از آن

میانگین امتیاز کاربران به این مقاله :
 |  امتیاز 1 از 5 (از 2401 رای)

اجزای صورت هر کدام زیبایی خاص خود را دارند اما چشم ها از نظر زیبایی شناسی مهمترین جز صورت هستند. اگر از جنبه زیبایی شناسی بخواهیم به قضیه نگاه کنیم، چشم ها مهم ترین قسمت صورت می باشند. چشم ها در اکثر موارد سن فرد و انعکاسی از حالت های هیجانی هستند. از طرفی هم این چشم ها و پلک ها هستند که زودتر از بقیه قسمت های بدن نشانه های پیری را منعکس می کنند که می تواند ناشی از بالارفتن سن، کم کاری تیروئید و یا پرکاری تیروئید باشد. به همین دلیل حساسیت افراد برای جوان سازی صورت بالاتر رفته و درخواست افراد برای جراحی پلک بالاتر افزایش می یابد. برای آشنایی با یکی بهترین و مرسوم ترین روش های جوان سازی صورت در ادامه با ما همراه باشید.

بلفاروپلاستی یا عمل پلک چیست؟

بلفاروپلاستی که در اصطلاح به عمل زیبایی جراحی پلک معروف است، به منظور برداشتن پف پلک ها، افتادگی پلک و همچنین برداشتن پوست اضافی آنها استفاده می شود جراحی پلک بین پلک بالا و پلک پایین کمی متفاوت است. در جراحی پلک بالا معمولا می تواند به دلیل افزایش تدریجی مقدار پوست پلک، خود را نشان دهد و تا حدی مقدار پوست پلک افزایش پیدا می کند که میدان دید افراد را محدود می کند. پلک بالا در اکثر نژادها دارای عرض زیادی است اما نژادی مثل نژاد زرد، این چین وجود ندارد و یک پلک اضافه روی پلک اصلی آنها را گرفته است. در این حالت بهترین گزینه عمل بلفاروپلاستی یا زیبایی پلک می توان پلک این افراد را اصلاح کرد و چین طبیعی پلک را برای آنها ایجاد کرد.

نحوه انجام عمل جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک که  شامل جراحی زیبایی پلک بالا، جراحی زیبایی پلک پایین و جراحی پلک افتاده می باشد و هر کدام شامل هزینه های متفاوتی می باشد. در عمل جراحی زیبایی پلک چشم بالا برش درست بر روی چین طبیعی پلک داده می شود، احتمال اینکه بعد از جراحی زیبایی پلک بلفاروپلاستی چشم اثری از برش بر روی پلک ها بماند کم است، در این نوع عمل بعد از برداشتن پوست در صورتی که کیسه های چربی زیر آن وجود داشته باشد و محل برش با نخ بسیار نازک دوخته می شود و یا جراحی پلک با لیزر انجام می شود.

در عمل جراحی پلک چشم پایین در صورتی که میزان پف پلک پایین و میزان بیرون زدگی چربی های آن زیاد باشد محل برش را دقیقا زیر خط مژه ها خواهد بود. در این حالت علاوه بر اینکه چربی ها خارج می شود و پوست اضافی پلک چیده میشود اما اگر میزان چربی ایجاد شده در پلک پایین کمتر باشد و میزان پوست پلک معمولی باشد می توان چربی های ایجاد شده را از طریق برشی که در سطح داخلی پلک ایجاد می شود خارج کرد. از مزایای این نوع جراحی می توان به این مرور اشاره کرد که بر روی پوست هیچ برشی داده نمی شود و ضمنا ترمیم و بهبودی آن سریعتر انجام می شود.

عمل بلفاروپلاستی یا جراحی پلک چیست

انواع جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

این امکان وجود دارد در عمل افتادگی پلک در جراحی بلفاروپلاستی برای دو پلک بالا، پایین و یا در یک جراحی برای هر چهار پلک انجام شود. این جراحی به اصلاح بلفاروپلاستی پلک تحتانی، بلفاروپلاستی پلک فوقانی و بلفاروپلاستی پلک توام فوقانی و تحتانی نام دارد و هر کدام تکنیک های متعدد و پیچیده مخصوص به خود را دارد. این نوع تکنیک می تواند مبنایی بر تقسیم بندی انواع جراحی های پلک باشد. بلفاروپلاستی پلک تحتانی به دو نوع با برش و بدون برش پوستی تقسیم می شود.

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی چه عوارضی دارد

بعد از عمل بلفاروپلاستی احتمال اینکه اطراف چشم متورم و کبود شود زیاد است. همچنین این امکان وجود دارد که بعد از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی خشکی چشم به وجود بیاید که این می تواند معمولی باشد اما تورم و کبودی که در اول جراحی بلفاروپلاستی ایجاد می شود تا یکی دو هفته طول می کشد تا به تدریج کمرنگ شود. اما گاهی اوقات این کبودی می تواند تا یکسال طول بکشد.

اقداماتی که قبل و بعد از عمل جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی باید انجام دهیم

  • به مدت دو هفته قبل از عمل جراحی پلک باید از داروهایی مانند آسپرین، بروفن، پیروکسیکام، ایندومتاسین و مفنامیک اسید استفاده نشود .
  • اقدامات لازم بعد از عمل جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی
  • بعد از عمل جراحی بلفاروپلاستی هیچ گونه پانسمانی بر روی چشمان بیمار گذاشته نخواهد شد و چشمان باز هستند.
  • پزشک در اکثر مواقع پماد چشمی آنتی بیوتیک جهت مالیدن روی بخیه ها تجویز می کند.
  • پس از جراحی زیبایی پلک به مدت 3 روز باید از قطره اشک مصنوعی استفاده شود.
  • روز اول بعد از جراحی زیبایی پلک به منظور شستشوی پلک ها باید از سرم فیزیولوژیک استفاده شود اما پس از آن می توان از آب جوشیده سرد شده نیز استفاده کرد.
  • به مدت 5 تا 7 روز باید از آنتی بیوتیک که دکتر چشم پزشک مربوطه تجویز میکند باید به صورت مرتب استفاده شود.
  • پس از عمل جراحی پلک بهتر است که کمتر دراز بکشید و در هنگام دراز کشیدن نیز بهتر است که زیر سر شما کمی بلندتر باشد تا از کبودی و تورم شما جلوگیری کرده و آن را به حداقل برساند.
  • در صورتی که به مدت یکی دو روز بعد از عمل جراحی پلک با افت بینایی و یا چشم درد مواجه شدید باید به سرعت با پزشک جراح تماس بگیرید.

عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی با توجه به حساسیت بالای چشم و همچنین کاهش عوارض ناشی از بلفاروپلاستی این نوع جراحی باید توسط پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک پلک صورت پذیرد.

اقدامات قبل و بعد از جراحی بلفاروپلاستی

هزینه جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

قیمت عمل افتادگی پلک یا بلفاروپلاستی با توجه به نوع و پیچیدگی فرآیند عمل مورد استفاده بستگی دارد. در ایران هزینه عمل بلفاروپلاستی جزو هزینه های عمل زیبایی می باشد و تحت پوشش بیمه نمی باشد. با این حال هزینه عمل جراحی بلفاروپلاستی با لیزر در تمام متخصصان یکسان نیست و هزینه ی جراحی بیماران نیز با توجه به کاری که باید برای آنها انجام شود نیز متفاوت است. همچنین عوامل بسیاری در قیمت جراحی پلک نیز موثر است. عواملی چون موقعیت قرارگیری کلینیک، دستمزد جراح، هزینه های اتاق عمل، گستردگی جراحی و همچنین هزینه های جانبی چون هزینه آزمایش، دارو ویزیت های پس از عمل بر قیمت جراحی پلاستیک پلک نیز موثر است.

اگر می خواهید در خصوص عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی، اطلاعات کامل تری مانند نحوه جراحی و مراقبت های لازم قبل و بعد از این جراحی به دست آورید. به سایت دکتر پورمازار به نشانی www.binaii.com مراجعه کنید. همچنین می توانید برای انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی با مطب دکتر پورمازار به شماره 26760892-021 تماس بگیرید.

نظرات کاربران

به این مقاله امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
لطفا نظر خود را بنویسید