لاغری و تناسب اندام

با گذشت زمان به دلیل کاهش جریان خون و کاهش کلاژن‌ سازی پوست٬ لطافت و استحکام خود را از دست داده و در مناطقی مثل صورت و گردن شل و افتاده و در مناطقی مثل پهلوها و باسن و رانها دچار سفتی می شود که سلولیت نام دارد. شما می توانید با مشاوره در کلینیک رز بهترین روش برای لاغری و تناسب اندام خود را انتخاب نمایید.

اندرمولوژی  (‌LPG )

با این روش درمانی با افزایش جریان خون زیر پوستی افزایش تخلیه لنفاوی و حرکت دادن چربی زیر پوستی باعث سیال شدن چربی ها شده و سوخت و ساز را در موضع افزایش می دهد.

موارد استفاده:

رفع چاقی های موضعی
رفع سلولیت (نا صافی های پوست )
لیفتینگ و رفع افتادگی های صورت و سینه به روش غیر تهاجمی
ایجاد تناسب اندام و کاهش سایز نواحی باسن، بازو ها و رانها
کاهش چین و چروکهای صورت و گردن
رفع افتادگی شکم بعد از حاملگی


لیپولیز

به معنی تخریب (lysis) بافت چربی (lipo) است. به عنوان مثال لیزرلیپولیز یعنی: تخریب چربی با لیزر
لیپولیز تهاجمی: به روشهایی گفته می شود که از طریق ایجاد برش یا سوراخ کردن پوست و تماس مستقیم با بافت چربی، سلولهای چربی را تخریب میکنند. لیپوساکشن، لیزرلیپولیز (تخریب سلول چربی با استفاده از لیزر)، لیپولیزاینفراسونیک یا لیپوماتیک لیپولیزواترجت (تخریب بافت چربی با استفاده از فشار آب) دراین گروه قرار می گیرند.
لیپولیز غیر تهاجمی: روشهایی که بدون ایجاد آسیب به سایر بافت ها، سلولهای چربی را به صورت کاملا" اختصاصی هدف قرارداده و تخریب می کند، شامل: آر اف (RF)، امواج فراصوت یا اولتراسوند ( کویتیشن) ، کرایولیپولیز

مقالات مرتبط با کلینیک رز|لاغری و تناسب اندام

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای درمان زیبایی پایین تنه هستند؟

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای درمان زیبایی پایین تنه هستند؟

 

درمان زیبایی پایین تنه برای افرادی که پس از لاغری به شلی و افتادگی پوست دچار شده اند بسیار مناسب است. شل شدن پوست پس از لاغری یکی از عوارضی است که پس از رژیم های سنگین به وجود می آید. افرادی که در نواحی مختلفی هم چون: شکم، زیر شکم، ران ها و یا باسن حس افتادگی  و شل بودن دارند، می توانند با مراجعه به کلینیک های زیبایی این مشکل را رفع نمایند. افرادی که  وزن کم کرده اند و از شل شدن پوست خود نگران هستند، نیز می توانند به منظور رفع این مشکل به متخصصین مراجعه نمایند. کوچک کردن سایز اندام های پایین تنه و فرم بخشی به آن ها از دیگر اهدافیست که بیماران به منظور انجام آن به پزشک متخصص مراجعه می نمایند. درمان آبدومینوپلاستی ضمن تامین زیبایی اندام ها، سلامت و بهداشت شخص را نیز افزایش خواهد داد. افرادی که تمایل به انجام این عمل دارند، باید به این نکته توجه نمایند که ثابت ماندن وزن بدن در یک بازه ی 6 ماهه از اصلی ترین لازمه های انجام این عمل می باشد. پرهیز از استعمال دخانیات خصوصا سیگار از دیگر عواملی است که باید از آن پیروی نمود. استعمال سیگار زمان التیام یافتن زخم ها را به  تعویق خواهد انداخت. لذا توصیه ی پزشکان به چنین افرادی این است که پس از ترک سیگار (به مدت 4 هفته) برای درمان آبدومینوپلاستی اقدام نمایند. به طور کلی می توان گفت آبدومینوپلاستی باید طی  سلامت کامل بدن  انجام گیرد.

چه افرادی می توانند برای انجام عمل زیبایی پایین تنه اقدام نمایند؟

افرادی که پس از کاهش میزان قابل توجهی از وزنشان دچار افتادگی در ناحیه ی شکم و زیر شکم شده اند، بهترین گزینه خواهند بود. طی این عمل پوست شکم کشیده و صاف خواهد شد. برطرف کردن خطوط استریا از دیگر اموریست که برای این دسته از افراد انجام می شود.

شل شدن نواحی خارجی ران ها نیز از جمله مشکلاتی است  که برخی از افراد با آن مواجه هستند. در آبدومینوپلاستی لیفت ران ها صورت می گیرد و می توان این عارضه را به کلی رفع نمود.

برطرف کردن اشکالات باسن از نظر زیبایی شناختی، لیفت آن و برطرف کردن  افتادگی نیز در آبدومینوپلاستی انجام می پذیرد.

برخی از افراد از وجود چربی در ناحیه ی پهلوها و کمر رنج می برند. این عارضه نیز به وسیله ی آبدومینوپلاستی قابل درمان خواهد بود. انجام این عمل به 6 ساعت زمان احتیاج دارد. دوران نقاهت پس از عمل 1 هفته خواهد بود و پس از آن بیمار به زندگی عادی خود باز می گردد. لازم به ذکر است که بیمار پس از انجام عمل باید 1 شب در بیمارستان بستری شود. به طور کلی می توان گفت با استفاده از آبدومینوپلاستی می توان فرم زیباتری به پایین تنه بخشید.

 

لیپوماتیک نیز از دیگر روش های فرم دهی به پایین تنه می باشد. برخی از افراد به صورت ژنتیکی و موروثی دچار عدم توازن میان قسمت بالا و پایین تنه هستند. در این دسته از افراد، پایین تنه به نسبت بالا تنه از حجم بیشتری برخوردار است. متاسفانه رژیم و ورزش در برطرف شدن این عدم توازن راهبردی نخواهد بود. لیپوماتیک برای این دسته از افراد بسیار مناسب است. با استفاده از این روش می توان به بدن توازن بخشید. افرادیکه تمایل به انجام این درمان دارند باید بدانند که این درمان در یک بازه ی 2 الی 3 ساعته انجام می شود و بیمار می تواند پس از عمل به خانه باز گردد. التهاب، کبودی، آمبولی، آسیب دیدگی عضلات، آسیب دیدگی احشاء، کوفتگی و ایجاد زخم از اصلی ترین عوارض ناشی از عمل به شمار می رود. در صورتی که این درمان تحت نظارت پزشکی متخصص انجام شود، با کمترین میزان عوارض همراه خواهد بود.

این درمان را می توان در کلینیک و با بی هوشی موضعی انجام داد؛ بدین ترتیب بیمار درمعرض خطرات ناشی از بی هوشی کامل قرار نخواهد گرفت.  

ادامه مطلب
کوچک کردن سینه در مردان (ژینکو ماستی)

کوچک کردن سینه در مردان (ژینکو ماستی)

 

کوچک کردن سینه در مردان  که در علم پزشکی "ژنیکوماستی" و یا " ماموپلاستی کاهنده" خوانده می شود، از سوی متخصصین، به منظور کاهش پستان در مردان صورت می گیرد. وجود چربی های زائد در قفسه ی سینه ی مردان در برخی مواقع قابل کنترل است که می توان با پیروی از اصولی ساده، این عارضه را تا حدودی کنترل نمود. اولین قدم به منظور رهایی از چربی های زائد قفسه ی سینه، حذف کردن مواد خوراکی چرب و پرکالری از برنامه غذایی روزانه می باشد؛ موادی که حاوی چری بالا، سدیم و یا شکر هستند، بیشترین ضرر را برای سلامت و زیبایی بدن به همراه دارند. مواد خوراکی دیگری هم چون: فست فودها، موادخوراکی منجمد و یخ زده و انواع کنسرو ها نیز اثرات سوئی برای بدن به همراه دارند. با حذف نمودن این دسته از مواد خوراکی می توان به میزان قابل توجهی بافت های چربی بدن را کاهش داد. قدم بعدی در کنترل تناسب اندام ، انجام حرکات ورزشی می باشد. با پیروی از یک سری حرکات ورزشی موثر، می توانید چاقی قفسه سینه را به میزان قابل توجهی کنترل نمایید. حرکت هایی هم چون: پرس سینه و شنا از موثرترین حرکاتی هستند که می توان با استفاده از آن ها عضلات سینه را فرم بخشید. سعی کنید این حرکات را روزانه  و در 5 مرحله ی 25 تایی تکرار نمایید. شاید بتوان  بدن سازی را مناسب ترین ورزش برای کنترل چربی های زائد قفسه ی سینه دانست؛ اما پیروی از  ورزش های هوازی، اسکی و یا قایق رانی نیز با نتایج بسیار خوبی برای بدن به همراه خواهد بود. 

در صورتی که پس از پیروی از قواعد ذکر شده، بهبودی حاصل نشد؛ می توانید با یک جراح حاذق به منظور انجام عمل ژنیکو ماستی مشاوره نمایید.

 ژنیکو ماستی به چه صورت انجام می شود؟

این عمل جراحی به صورت سرپایی و در مطب پزشک، کلینیک و یا بیمارستان ها قابل انجام می باشد. مدت زمان لازم برای انجام این عمل، 1 الی  30/1 ساعت می باشد و پس از آن، شخص بیمار بدون نیاز به بستری شدن، مرخص خواهد شد. پزشک معالج در  نخستین گام  به منظور انجام این عمل، مواد بیهوشی  و مسکن های درخور با میزان درد را تجویز خواهد نمود. عمل ژینکوماستی با  بی هوشی عمومی و بی هوشی موضعی قابل انجام می باشد که هر یک از این دو مورد بسته به نوع بدن بیمار و تحت نظارت پزشک معالج تعیین می گردد.  در مواردی که تجمع بافت چربی در محدوده ی قفسه ی سینه، تنها علت انجام عمل ژینکو ماستی باشد، می توان با لیپوماتیک و بهره گیری از یک کانولا، چربی های زائد را تخلیه نمود. اکسزیون  از دیگر تکنیک های تصحیح زیبایی قفسه سینه می باشد که در مواقعی که نیاز به برداشتن بافت های غددی سینه باشد، انجام می گیرد. در انجام عمل ژنیکوماستی در مردان، تغییر سایز هاله و نوک سینه با استفاده از تکنیک های اکسزیون  صورت می پذیرد.

 

عوارض های احتمالی ناشی از ژنیکو ماستی

 - ممکن است هر عمل زیبایی علاوه بر مزایا، معایبی نیز به همراه داشته باشد. در ادامه برخی از عوارض احتمالی عمل ژنیکوماستی به اختصار بیان شده است.

 - جوش خوردن نامناسب زخم

 - عفونت موضع

 - از بین رفتن حس نوک سینه که در برخی مواقع موقت و گاهی دائمی خواهد بود.

 - بروز هماتوم

 - ایجاد لخته های خونی

 - بروز مشکلاتی هم چون: ناصافی نوک سینه، نمایان ماندن جای بخیه و یا چین خوردگی پوست

 - ایجاد التهاب و کبودی

 - آسیب دیدن عروق خونی، شریان ها، رگ های عصبی، عضلات و بافت ها

 - ظهور عارضه ی عدم قرینگی سینه ها

 - خطر ترومبوز ورید عمقی که بیماری های قلبی عروقی را در پی خواهد داشت.

 - احساس درد (که در برخی مواقع به طور دائمی با بیمار  همراه خواهد بود.)

 - نکروز چربی  یا نابود شدن بافت چربی عمقی بدن که در اصطلاح به آن گفته می شود.

 - انجام  مجدد عمل ژینکو ماستی ( در صورتی که نتایج مطلوب حاصل نگردد.)

- دوران نقاهت پس از ژینکوماستی

پس از انجام عمل، بانداژی بر سطح برش ها قرار خواهد گرفت. در برخی از کلینیک ها ی زیبایی و یا بیمارستان ها الاستیک هایی به منظور کاهش تورم ها به شخص بیمار داده خواهد شد. قرار دادن لوله ای باریک در زیر پوست، از دیگر اموری است که پس از عمل انجام خواهد شد. هدف از این کار جذب و تخلیه ی خون و مایع های تجمع یافته می باشد.

ادامه مطلب
آنچه قبل از عمل جراحی و بعد از عمل جراحی باید بدانیم

آنچه قبل از عمل جراحی و بعد از عمل جراحی باید بدانیم

  • تعاریف: جراحی یک تکنولوژی متشکل از معالجه فیزیکی بر روی بافت‌ها می‌باشد. 

به عنوان یک اصل کلی، عمل زمانی به عنوان یک جراحی در نظر گرفته می‌شود که شامل برش بافت‌های بیمار یا انسداد زخم قبلاً پایدار می‌باشد. عمل‌های دیگر که ضرورتاً تحت این مقوله قرار نمی‌گیرند (همانند آنژوسکپی یا اندوسکپی) ممکن در صورتی بعنوان جراحی در نظر گرفته شوند که شامل عمل جراحی «عمومی» همانند استفاده از محیط استریل، بی‌هوشی، شرایط بیهوشی، ابزارهای جراحی عادی و غیره باشند. تمام شکل‌های جراحی به عنوان عمل‌های تهاجمی درنظرگرفته می‌شوند؛ «جراحی غیرتهاجمی» معمولاً به عنوان برشی درنظر گرفته می‌شود که به ساختار برش‌یافته، نفوذ نمی‌کند.

جراحی-کلینیک کاشت مو

  • انواع جراحی

عمل‌های جراحی عموماً به وسیله فوریت، نوع عمل، سیستم بدن، درجه تهاجم‌گری و ابزارآلات ویژه مقوله‌بندی می‌شوند.

بر مبنای زمان‌بندی: جراحی گزینشی به منظور اصلاح وضعیت غیرتهدیدکننده‌ی جان انجام می‌گیرد و با درخواست بیمار انجام می‌گیرد. جراحی نیمه‌گزینشی یک جراحی است که بایستی انجام گیرد تا از معلولیت دائمی یا مرگ اجتناب کرد اما ممکن است برای مدت زمان کوتاهی به تاخیر افتد. جراحی فوریت یک جراحی است که بایستی سریعاً انجام گیرد تا جان، اندام یا عملکرد بدن را نجات داد.

بر مبنای هدف: جراحی اکتشافی به منظور کمک یا تایید به تشخیص انجام می‌گیرد. جراحی درمانی منجر به درمان وضعیت قبلاً تشخیص‌داده شده انجام می‌گیرد. جراحی زیبایی به منظور بهبود ظاهر ساختار نرمال انجام می‌گیرد.

بر مبنای نوع عمل: قطع عضو شامل برش عضو بدن می‌باشد؛ اخته کردن نیز یک مثال می‌باشد. قطع شامل حذف تمام یا بخشی از ارگان داخلی یا عضو بدن می‌باشد. پیوند شامل اتصال مجدد عضو بدن می‌باشد. جراحی بازسازی شامل بازسازی عضو آسیب‌دیده یا بدریخت‌شده‌ی بدن می‌باشد. جراحی پیوند، جایگزینی اندام بدن به وسیله قرارگذاری عضو انسان دیگر به بیمار می‌باشد. حذف اندام از فرد زنده برای استفاده در پیوند نیز نوعی جراحی است.

بر مبنای عضو بدن: زمانی که جراحی بر روی یک سیستم یا ساختار اندام انجام می‌گیرد ممکن است به وسیله‌ی ارگان، سیستم ارگان یا بافت موجود دسته‌بندی شود. مثال‌ها شامل جراحی قلبی، جراحی معدی‌روده‌ای و جراحی ارتوپدی باشند.

بر مبنای درجه‌ی عمل‌های جراحی: جراحی با کمترین تهاجم‌گری شامل برش بیرونی‌تر به منظور قرارگذاری ابزارهای ریز در درون حفره یا ساختار بدن یا به صورت جراحی لاپراسکوپی یا آنژیوپلاستی می‌باشد. در مقابل، عمل جراحی باز همانند لاپروتومی نیازمند برش بزرگ برای دسترسی به قسمت موردنظر است.

بر مبنای تجهیزات بکاررفته: جراحی لیزر شامل استفاده از لیزر برای برش بافت به جای تیغ جراحی یا ابزارهای جراحی مشابه می‌باشد. میکروجراحی شامل استفاده از میکروسکوپ عمل برای جراح جهت مشاهده‌ی ساختارهای کوچک می‌باشد. جراحی روباتیک از روبات جراح همانند سیستم‌های Da Vinci یا Zeus استفاده می‌کند تا ابزار تحتهدایت جراح را کنترل کند.

جراحی-کلینیک کاشت مو

  • واژگان

اسامی جراحی شامل برش با اسمی برای اندامی که باید برش یابد شروع شده و به اکتومی منتهی می‌شود. عمل‌های شامل برش اندام یا بافت به اوتومی منتهی می‌شوند. یک عمل جراحی که دیواره شکمی را برش می‌دهد تا به حفره شکمی دسترسی یابد، لاپاروتومی می‌باشد.

عمل‌های با کمترین تهاجم‌گری شامل برش‌های کوچکی می‌باشند که از طریق آنها اندوسکوپ قرارگذاری می‌شود به اینوسکوپی منتهی می‌شوند. بعنوان مثال، چنین جراحی در شکاف شکمی، لاپاروسکوپی نامیده می‌شود.

عمل‌ها برای ایجاد منفذ دائمی یا نیمه دائمی که استوما نامیده می‌شوند با استومی منتهی می‌شوند.

  • مراقبت پیش از عمل

قبل از جراحی، بیمار آزمایش‌های پزشکی را انجام می‌دهد، آزمایشات پیش از عمل مشخصی را دریافت می‌کند و وضعیت فیزیکی او مطابق با سیستم طبقه‌بندی وضعیت فیزیکی ASA درجه‌بندی می‌شود. اگر این نتایج رضایتبخش باشند، بیمار یک فرم موافقت را امضاء می‌کند. اگر انتظار رود که عمل منجر به خونریزی زیادی شود، اهداء خون ممکن است چندین هفته قبل از جراحی صورت گیرد.

  • مراقبت پس از عمل

پس از تکمیل جراحی، بیمار به واحد مراقبت پس از بیهوشی انتقال می‌یابد و به صورت نزدیکی نظارت می‌شود. زمانی که تشخیص داده می‌شود که بیمار از بیهوشی ریکاوری شده است،او یا به بخش جراحی در بیمارستان انتقال می‌یابد یا ترخیص می‌شود. در طول دوره‌ی پس از عمل، عملکرد عمومی بیمار ارزیابی میشود، بازده عمل ارزیابی می‌شود و محل جراحی برای علائم عفونت بررسی می‌شود. چندین عامل ریسک در ارتباط با مشکلات پس از عمل همانند نقص ایمنی و چاقی وجود دارد. چاقی از گذشته به عنوان یک عامل ریسک برای بازده‌های مغایر پس از جراحی شناخته شده است.

  • سالمندان

سالمندان دارای سلامت فیزیکی خیلی متغیری می‌باشند. افراد سالمند شکننده در خطر زیاد مشکلات پس از جراحی می‌باشند و نیازمند دقت بیشتری می‌باشند. ارزیابی بیماران سالمند قبل از جراحی ممکن است به درستی مسیرهای ریکاوری بیماران را پیش‌بینی کند. یک مقیاس شکنندگی از پنج آیتم استفاده می‌کند: کاهش وزن غیرعمدی، ضعف ماهیچه، خستگی، فعالیت فیزیکی پایین و سرعت پیاده‌روی کندشده. یک فرد سالم امتیاز 0، فرد خیلی شکننده امتیاز 5 را دارا می‌باشد.

  • کودکان

جراحی بر روی کودکان نیازمند بررسی‌هایی می‌باشد که در جراحی بزرگسالان رایج نیستند. کودکان و نوجوانانی که هنوز از لحاظ فیزیکی و ذهنی در حال توسعه می‌باشند، اتخاذ تصمیمات آگاهانه را دشوار می‌سازند و موافقت خود برای درمان جراحی را می‌دهند.

  • افراد با مشکلات سلامت

فرد با وضعیت پزشکی نامناسب ممکن است به نیازهای ویژه‌ای در طول جراحی نیاز داشته باشند که بیمار عادی نیازی به این موارد ندارد.

  • جمعیت آسیب‌پذیر

پزشکان جراحی را با موافقت بیمار انجام می‌دهند. برخی بیماران قادر به ارائه موافقت آگاهانه‌تری نسبت به بیماران دیگر میباشند. افرادی همانند افراد زندانی، افراد با مشکل روانی، افراد در معرض اجبار و افراد دیگری که قادر به تصمیم‌گیری نیستند به نیازهای ویژه‌ای برای تصمیم‌گیری در مورد مراقبت شخصی خود دارند. 

ادامه مطلب
درباره لاغری با لیپوماتیک بیشتر بدانید

درباره لاغری با لیپوماتیک بیشتر بدانید

لاغری با لیپوماتیک یکی از روش های معجزه آسا و مدرن در زمینه تناسب اندام می باشد که به افراد کمک می کند در سریعترین زمان ممکن به اندام ایده آل خود دست پیدا کنند. این جراحی برای افرادی که از شکم های بزرگ و پاهای حجیم خود رنج می برند می‌تواند مناسب باشد به طوری که تنها در طول یک جلسه میزان قابل توجهی از چربی های بدن شما به روش لاغری مدرن یا لیپوماتیک کاسته خواهد شد.

لاغری با لیپوماتیک

لاغری با لیپوماتیک روشی  نوین برای رسیدن به وزن دلخواه می‌باشد که بسیار کارآمد و راحت بوده است. توجه داشته باشید لاغری با لیپوماتیک برای افرادی توصیه می شود که به راحتی نمی توانند چربی های خود را از بین ببرند و حتی با ورزش یا رژیم های سخت هم نمی توانند از شر این چربی های انباشته خلاص شوند، و به طور کلی اگر می توانید به راحتی وزن کم کنید بهتر است اقدام به این جراحی نکنید. به طور حتم با تراشیدن چربیها با جراحی لیپوماتیک فرد می‌تواند به راحتی تناسب اندام خود را به دست آورد. لاغری با لیپوماتیک یک روش جراحی زیبایی بوده که امروزه افراد برای پیکر تراشی و یا از بین بردن موضعی بافت چربی در نواحی شکم و پهلو و یا دیگر اجزا از آن استفاده می کنند. توجه داشته باشید این روش کم عارضه بوده و به هیچ عنوان آسیب به بافتهای مجاور وارد نمی کند. مهمترین مراجعه کنندگان برای جراحی لیپوماتیک افرادی هستند که پس از کاهش وزن می‌خواهند چربیهای قسمت هایی همچون بازو، پهلو و غبغب را از بین ببرند.

لاغری با لیپوماتیک _ کلینیک رز

مزایای لاغری با لیپوماتیک

از جمله مهمترین مزایا و ویژگیهای لاغری با لیپوماتیک سریع و کارآمد بودن آن می باشد. از طرفی همانطور که گفته شد لاغری با لیپوماتیک به صورتی است که به دیگر اعضای بدن آسیبی نمی رسد و بسیار کم عارضه است. در این روش همه سلول های چربی انباشته شده با آرایش کامل فیزیک خرد شده که این تخریب به وسیله میله فلزی انجام می پذیرد. از جمله مهمترین مزایای دیگر این روش لاغری مدرن بدون درد بودن آن، کوتاه بودن دوره نقاهت، کم بودن کبودی بعد از عمل، زیبا شدن پوست، نیاز نبودن به بستری، انجام عمل بدون برش و بخیه و کوتاه بودن مدت زمان عمل اشاره کرد.

نقاطی از شکم که می توان لیپوماتیک انجام داد _ کلینیک رز

مواردی که قبل از لیپوماتیک باید رعایت شود

با توجه به آنچه در مورد مزایای لاغری با لیپوماتیک بیان شد شاید شما هم دوست دارید با این روش کارآمد سریع تر به وزن ایده آل خود و اندام مناسب برسید؛ اما لازم است بدانید که قبل از عمل لیپوماتیک باید نکاتی را رعایت کرد که مهمترین آنها کنترل دیابت و تنظیم پایین یا بالا بودن دیابت، عدم ابتلا به فشار خون، عدم سابقه بیماری قلبی عروقی، گزارش عمل های قبلی به پزشک و اطلاع از مسابقه جراحی شکم یا پهلو در گذشته می باشد. همچنین قبل از جراحی لیپوماتیک باید برای کم خونی و فشار خون آزمایش خون داده و کلیه کبد شما بررسی شود و تست انعقاد خون و تست هپاتیت و سایر بیماری‌ها را بدهید و جهت عدم بارداری نیز آزمایش داده و پس از پر کردن فرم رضایت نامه جراح می‌تواند اقدام به عمل لیپوماتیک بر روی شما نماید.

لیپوماتیک بر روی ران پا _ کلینیک رز

عوارض لاغری با لیپوماتیک

بسیاری از افراد قبل از اقدام به لاغری با لیپوماتیک به دنبال شناخت و اطلاع از عوارض این جراحی هستند. توجه داشته باشید همانطور که بیان شد این نوع جراحی بسیار کم عارضه بوده اما به طور کلی می توان گفت ممکن است عوارضی بسیار سطحی و قابل جبران برای شما در پی داشته باشد که مهمترین این عوامل خارش یا سوزش شدید در صورت حساسیت به لیدوکایین می باشد و یا ممکن است خونریزی یا کبودی شما کمی زیاد باشد، همچنین اگر در یک کلینیک غیربهداشتی جراحی لیپوماتیک بر روی شما انجام شود بروز عفونت در محل جراحی به وجود خواهد آمد. با این وجود لازم است حتما به جراح متخصص و باتجربه برای عمل لاغری با لیپوماتیک در بهترین کلینیک زیبایی مراجعه کنید.

ادامه مطلب