RF آر اف

RF آر اف

آر اف چیست

یکی از تجهیزاتی که در سالهای اخیر جهت درمان چین و چروک پوست بکار رفته، دستگاه آر اف است. می دانید که با افزایش طول عمر، رعایت بهداشت عمومی و فردی، پیشگیری و درمان پیری پوست صورت جهت سلامتی و حتی داشتن حس بهتری در زندگی مهم است . یکی از نشانه های پیری که معمولا از سنین 60 سالگی ببعد کم کم در صورت نمایان می شود، چین و چروک است که یکی از مهمترین نشانه های پیری پوست بوده و مداخلات درمانی و مراقبتهای صحیح برای کاهش آن موجب داشتن چهره ای جوان تر و شاداب تر می گردد که به این روش جوانسازی پوست می گویند.

در سال های اخیر رادیو فرکانسی (RF) به عنوان درمان انتخابی و تأیید شده در بر طرف کردن چین و چروک های پوست معرفی شده است. مطالعات گسترده تغییرات الیاف کلاژن پوست و بهبود و ترمیم بافت پوست تحت درمان با RF  را نشان می دهد.
RF 
 از طریق ایجاد حرارت در درم (سطح زیرین پوست   Derm) که مسئولیت کلاژن سازی پوست را به عهده دارد، سبب رسیدن به نتیجه دلخواه می شود زمانی که حرارت مناسب لایه های درم را تحریک می کند این حرارت در اپیدرم پراکنده می شود و امکان ترمیم سریع اپیدرم لایه سطحی پوست را موجب می شود.
روش جوانسازی پوست به وسیله RF با اثر گذاری بالا و استفاده از رادیو فرکانس احتمال آسیب و عوارض جانبی را به حداقل رسانده، که سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) روش جوانسازی از طریق رادیو فرکانس را مورد تأیید قرار داده است .

کاربرد RF 

این روش، یک روش درمان ملایم برای بهتر شدن پوست از نظر تعداد و عمق چروکها در مقایسه با روشهای تهاجمی دیگر می باشد. این روش برای درمان چروک های خفیف، متوسط، شدید و جلوگیری از بازگشت چروکها پس از جراحی لیفتینگ توصیه می شود. معمولا لیفتینگ ابروها پس از چند جلسه درمان کاملا قابل مشاهده بوده و ماندگاری اثر درمان طولانی است. البته امروزه آر اف برای لاغری هم بکار می رود و در صورت تمایل می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره  تاثیر دستگاه RF برای لاغری درمقالات ما مطالعه کنید .
مطالعات مختلف نشان داده اشعه رادیو فرکانس RF از نظر کیفیت و کمیت در بهبود چین و چروک های پوستی و حتی لیفتینگ ابروها از طریق تولید الیاف کلاژن جدید تاثیر بسزایی دارد.
شایان ذکر است RF  در تمام قسمتهای پوست بدن قابل استفاده است و بدلیل اینکه معمولا اثرات جانبی خاصی ندارد، بر خلاف تصور بسیاری از افراد، چیزی تحت عنوان عوارض آر اف پوست در این میان وجود ندارد .
RF
 روشی مطمئن، اثر بخش و غیر تهاجمی در رفع چین و چروک های صورت و گردن و باز گرداندن جوانی و قوام طبیعی پوست و رفع چاقی های موضعی بدن می باشد .
در حال حاضر با پیشرفت روز افزون علم پزشکی روشهای متفاوتی برای درمان پیری و جوان سازی معرفی شده است .
کرمهای بهداشتی و زیبایی پروسه پیری را به تعویق می اندازد ولی این درمان ها بیش تر عمل پیش گیری را انجام می دهند و اثرات درمانی آن ها معمولا سطحی و زود گذر است .
لیزر نیز در جوان سازی محدودیت هایی دارد از جمله در افراد مختلف با انواع تیپ پوستی جوابهای متفاوت و غیر قابل پیش بینی، مشاهده می شود .
روش های جراحی اکثراً تهاجمی هستند عوارض مخصوص به خود دارند .
روش رادیو فرکانس RF جوانسازی را در مقابل مناطق صورت، گردن و غبغب به صورت یکنواخت انجام می دهد پس بهتر است قبل از انجام هر کار دیگر به وسیله این دستگاه سن پوستی فرد کاهش یابد و سپس می توان در صورت لزوم در مناطق مورد نیاز تزریق بوتاکس و ژل انجام داد.

طرز کار RF

در حین درمان به لایه داخلی داخلی پوست یا همان Derm  بدون صدمه به لایه های سطحی و اپی درم توسط امواج رادیو گرمای کنترل شده داده می شود که این حرارت باعث :
تحریک بافتهای کلاژن ساز پوست که در طی مرور زمان بر اثر روند پیری فعالیتشان کند شده .
گردش خون در ناحیه افزایش پیدا می کند و در ناژ لنفاوی ایجاد تحرک می کند چربی ها دفع می شود و توکسین ها افزایش می یابد .
سلولهای چربی به وسیله حرارت مناسب تحلیل می رود و چربی های موضعی دچار انحلال می شود .
تحقیقات جدیدی که در حال حاضر در مرکز تحقیقات بیماری های پوستی و سالک در حال اجرا می باشد تلفیق دو روش تزریق سلولهای فیبرو بلاست و رادیو فرکانس است که می تواند اثرات درمانی را دو چندان کند و رویای جوانی را به واقعیت نزدیک کند.

مقالات مرتبط با کلینیک رز |RF | آر اف

تاثیر دستگاه RF برای لاغری چقدر است؟

تاثیر دستگاه RF برای لاغری چقدر است؟

لاغری و تناسب اندام علاوه بر حفظ سلامت جسمی، موجب ارتقا سلامت روح و روان و افزایش اعتماد به نفس در افراد میشود. به همان میزان که رسیدن به تناسب وزن رز برای افراد حائز اهمیت است، از چاقی های موضعی و مفرط نیز تنفر دارند. به همین علت این روزها شاهد ورود انواع و اقسام تجهیزات و دستگاه های لاغری هستیم. دستگاه هایی که با ورزش مرتبط هستند و در خانه ها استفاده میشوند. در این میان دستگاه های تخصصی نیز وجود دارند که به منظور کاهش وزن موضعی توسط پزشکان مورد استفاده قرار میگیرند. از جمله این دستگاه می توان از دستگاه آر اِف (RF) نام برد. این دستگاه به منظور رفع لاغری های موضعی و سلولیت استفاده میشود. بطور کلی سه دستگاه لاغری موضعی برای کاهش چربی در یک نقطه خاص از بدن وجود دارد که عبارتند از: دستگاه، RF دستگاه کویتیشن و دستگاه .LPG در زیر به معرفی دستگاه ار اف میپردازیم.

 تاثیر دستگاه RF برای لاغری چقدر است؟

دستگاه آر اِف (RF) چیست؟

RF به معنای امواج رادیو فركانسی است که در دنیای پزشكی استفاده های مختلفی دارد. این امواج به منظور از بین بردن سلولیت و انباشتگی چربی در نواحی مختلف بدن و به هم ریختن تناسب اندام، چین و چروك صورت و دور چشم،  Aging (پیری پوست) و آكنه استفاده میشود. ساختار اصلی سیستم های RF شامل یك نوسان ساز امواج الكترونیكی (RF.oscillator) در محدوده فركانس رادیوئی است.

چگونگی عملکرد دستگاه آر اِف (RF)

استفاده از دستگاه RF برای لاغری به عنوان یکی از روش های غیرتهاجمی محسوب میشود که هیچگونه ضرر و عارضه ای را برای بیمار به دنبال ندارد. دستگاه ار اف نیز همچون سایر دستگاه های لاغری موضعی به واسطه جریان الکتریسته عمل میکند که در برخورد امواج الکتریکی که از این دستگاه ساطع میشود، با مولکولهای باردار و یونها برخورد و در نتیجه آنها را به انرژی گرمایی مبدل میکند. انرژی حرارتی که توسط دستگاه RF تولید میشود به کروموفور یا نوع پوست و فوتوترمولیز سلکتیو ارتباطی ندارد.

انتقال امواج از طریق این دستگاه میتواند با استفاده از تجهیزات منو پولار (تک قطبی)، بای پولار (دو قطبی) و یونی پولار انجام شود. تحریک گرمایشی RF نیز موجب ایجاد فرآیند میکروالتهاب و در نهایت افزایش کولاژن جدید است.

 تاثیر دستگاه RF برای لاغری چقدر است؟

موارد استفاده از دستگاه RF

دستگاه RF امواج رادیویی را با فركانس بالا تولید و از بافتهای بدن عبور میدهد. این امر باعث تولید حرارت عمقی به میزان 38 الی 44 درجه سانتیگراد در چربی های اضافه بدن میشود. در نتیجه دستگاه برای درمان سلولیت و لاغری موضعی از قبیل شکم، پهلو، ران، بازو، سینه و غبغب استفاده میشود. همچنین از طریق این دستگاه میتوان فرایند جوانسازی پوست را در بیماران انجام داد. در نتیجه این کار کلاژن سازی، پف چشم، سیاهی زیر چشم و چین و چروک های سطحی مانند خط خنده و ... ، در بیماران از بین میرود. علاوه بر کاربردی که از دستگاه RF  برای لاغری موضعی دارد، این دستگاه میتواند برای گرم کردن و کشیدن پوست جهت تقویت جریان خون و شکستن سلولیت و چربی نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

این روش میتواند برای افرادی که نسبت به افتادگی غبغب، گونه و گردن خود ناراضی هستند مورد استفاده قرار بگیرد. البته استفاده از دستگاه RF برای خانم های باردار، افرادی که دارای قطعات فلزی مانند ایمپلنت‌های فلزی هستند و بیماران با عفونت‌های پوستی، به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

مزایای استفاده از دستگاه RF

دستگاه آر اف برای لاغری، انرژی فرکانس رادیویی پوست را بدون کمترین آسیب و عارضه، گرم میکند تا سلولهای چربی شکسته و کولاژن و الاستین تولید شود. کولاژن تولید شده موجب شفافیت و بهبود الاستیسیته یا قوام و خاصیت ارتجاعی پوست میشود. بنابراین یکی از مهمترین نتایج رضایت بخش این روش، شفافیت پوست در کنار کاهش وزن است. بطور کلی میتوان مزایای استفاده از این روش را در مواردی همچون رفع سلولیت، کاهش چربی های اضافه بدن، از بین بردن شلی پوست و سفت کردن آن، از بین بردن جوش، نرمی و سفت شدگی باسن پس از لیپوساکشن و سرانجام فرم‌دهی بدن خلاصه کرد.

ادامه مطلب