دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها
کاشت مو کاشت ابرو کاشت موی طبیعی کاشت ابروی طبیعی کاشت ریش کاشت مژه ریزش مو درمان ریزش مو ترمیم مو پوست وزیبایی تزریق ژل بوتاکس تزریق چربی جوانسازی لیزر موهای زائد پاکسازی و لایه برداری پوست درمان لک،کک و مک،جای جوش لاغری و تناسب اندام لیپولیز لیزری لیپوماتیک کویتیشن RF آر اف جراحی و زیبایی جراحی بینی جراحی شکم جراحی پلک تزریق بوتاکس مزایای تزریق بوتاکس نقاط تزریق بوتاکس قیمت لیزر موهای زائد کلینیک زیبایی پوست و زیبایی لیزر موهای صورت لیزر زیر بغل لیزر ناحیه تناسلی عوارض تزریق بوتاکس کاربردهای تزریق چربی انواع کاشت مو بهترین ژل برای تزریق خطرناکترین ژل مراقبت های بعد از تزریق ژل مدت ماندگاری تزریق ژل پیکر تراشی لاغری با لیپوماتیک لاغری مدرن روش های کاشت ریش کاشت ریش به روش SUT مراقبت های بعد از کاشت ریش سن کاشت ریش قیمت تزریق چربی مزایای تزریق چربی لیپو اینجکشن لیپو لیفتینگ لیپو ساکشن دلایل ریزش مو معایب تزریق بوتاکس پیشانی مزایای کاشت ابرو پیوند مو جراحی پیوند مو روش های کاشت مو کاشت مو به روش FIT کاشت مو به روش FUT کاشت مو به روش SUT مزایای لیزر موهای زائد معایب لیزر موهای زائد منع لیزر موهای زائد نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد روش FIT برای پیوند مو روش FUT در پیوند مو نواحی تزریق بوتاکس جوانسازی پوست تزریق بوتاکس در نوجوانان موارد منع تزریق بوتاکس قیمت کاشت ابرو عوارض کاشت ابرو مراحل ترمیم ابرو عوارض تزریق چربی ویژگی های فیلر کاشت مو در خانم ها جلوگیری از ریزش مو مراقبت های بعد از کاشت مو مراقبت های مو مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد درمان لک عوارض کاشت مو قیمت کاشت مو کاشت مو به روش FUE جراحی لاغری افرادی که نباید لیپوماتیک انجام دهند لیفت بازو هزینه لیپوماتیک مزایای لاغری با لیپوماتیک قیمت لیپوماتیک پیکرتراشی خطرات لیپوماتیک عوارض لیپوماتیک کاشت موی بانوان عوارض کاشت مو به روش PRP جوانسازی صورت مراقبت های پوست و زیبایی تزریق فیلر لیفت صورت جراحی زیبایی ماسک پوست لاغری تناسب اندام خدمات مو مژه جراحی پلک کاشت آفتاب سوختگی مراقبت پوست مراقبت از مو کلینیک زیبایی پوست و مو جراحی پلاستیک بیماری پوستی عمل زیبایی بینی لایه برداری پوست پاکسازی ریش ترمیم مراقبت از پوست لیفت پوست صورت پیوند ریش عمل پیوند ریش کلینیک زیبایی کاشت ریش محافظت از پوست در فصل سرما محافظت از مو در فصل سرما پوست و مو مراقبت از پوست و مو هزینه پیوند مو هزینه کاشت مو انواع روش کاشت مو کاشت و پیوند مو انواع روش کاشت مو و هزینه آن دلایل بازگشت موهای زائد بعد از لیزر دلایل بازگشت مو بعد از لیزر علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر بهترین دستگاه های لاغری لاغری با دستگاه مکانیسم اثر انواع دستگاه های لاغری روش مناسب لاغری با دستگاه تزریق ژل و تزریق چربی معایب تزریق ژل مزایای تزریق ژل معایب تزریق چربی تفاوت های تزریق چربی با تزریق ژل مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل اصلاح بعد از کاشت ابرو مزایای میکروبلدینگ انواع روش کاشت ابرو کاشت ریش و سبیل لیفت بازو یا براکیوپلاستی عمل لیفت بازو جراحی براکیوپلاستی راهکارهای کاهش وزن مزایای کاشت مژه معایب کاشت مژه کاشت مژه چیست پیوند مژه مزایای کاشت ریش معایب کاشت ریش جراحی چشم ویروس کرونا coronavirus covid19 بیماری کرونا جراحی لیزیک چشم جراحی لازک چشم عمل زیبایی پلک عمل بلفاروپلاستی عمل لیزیک چشم عمل لازک چشم زیبایی انواع خدمات پوستی انواع خدمات زیبایی انواع بوتاکس لیزر مو بلفاروپلاستی درمان با لیزر

بهترین روش برای کاشت ریش و سبیل چیست

تیم تحقیقاتی مراکز پوست، مو و زیبایی
|
مراقبت های مو
| 1398/09/25

کاشت ریش و سبیل

دلیل اصلی کاشت مو برای قسمت هایی از صورت مانند مو، ابرو و همینطور ریش سبیل، تراکم کم موها یا نداشتن مو در افراد می باشد. کاشت ریش و سبیل  هم یکی از قسمت های صورت می باشد که ممکن است در آقایان میزان رشد مو در این قسمت کم بوده یا اصلا رشد مویی وجود نداشته باشد. در بسیاری از افراد هم گزینه عکس این موضوع وجود دارد که بنا بر دلایلی دچار ریزش مو در نواحی مختلفی همچون ریش و سبیل خود می شوند.

کاشت ریش و سبیل معمولا در نواحی بالای لب و روی چانه انجام می شود و علاوه بر اینکه باعث پر پشت شدن محاسن می شود، می تواند جای آکنه و زخم های جوش را بپوشاند. برای انجام کاشت ریش و سبیل نیز، همانند کاشت موی و همینطور کاشت ابرو، مو از پشت سر برداشته شده و باید این مورد را هم بدانید که بهتر است از یک ناحیه برداشته شود تا یکدست و یکرنگ باشد.
بعد از انجام کاشت ریش و سبیل موهای این نواحی مانند دیگر موها به صورت طبیعی رشد کرده و آنها را مانند سایر موهای بدن می توانید اصلاح کنید. در بین آقایان دلایل مختلفی در ریزش مو ریش و سبیل وجود دارد که در ادامه به معرفی هر یک از دلایل ریزش موی ریش و سبیل خواهیم پرداخت:

دلایل ریزش موهای ریش و سبیل

  • التهاب فولیکولهای مو
  • به وجود آمدن ضربه یا سوختگی و همینطور جوشگاه های ناشی از عمل جراحی
  • ترمیم شکاف کام و لب
  • فقدان مو به طور مادرزادی در نواحی ریش و سبیل

عمل کاشت ریش و سبیل چگونه انجام می شود؟

این عمل هیچ دردی برای بیمار در حین عمل نداشته و به صورت بی حسی موضعی انجام می شود. مدت زمان انجام عمل کاشت ریش و سبیل تقریبا یک ساعت بوده و بعد از عمل نیز جای زخمی باقی نمی ماند. هنگام کاشت ریش و سبیل، در درون ریش از پیاز مو استفاده می کنند تا تراکم موها را بیشتر و آنها را نیز تقویت کند.

بهترین روش کاشت ریش و سبیل

همانطور که در بالا اشاره کردیم انواع خدمات ترمیم مو و پیوند مو از ناحیه سر گرفته می شود. کاشت ریش و سبیل هم همانند سایر خدمات کاشت مو می باشد و برای انجام آن از موهای سر برای پیوند استفاده میکنند. اما برای پیوند در قسمت ریش و سبیل راه های و روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه این مقاله به معرفی هریک و همینطور بهترین آن خواهیم پرداخت:

کاشت ریش و سبیل به روش FUT

روش FUT برای پیوند ریش و سبیل به روش برداشت نواری یا روش نواری معروف می باشد. نحوه پیوند در این روش به این صورت بوده که یک نوار 3 تا 4 اینچی از قسمتی از سر که به آن محل اهدا کننده گفته می شود برداشته شده و هرکدام به گرافت های کوچک که خود شامل 4 تار مو است تقسیم می شود که به نام مینی گرافت شناخته هستند. هر یک از این مینی گرافت ها در ناحیه مورد نظر ریش کاشته شده و همانند دیگر موها به صورت طبیعی رشد می کنند.
عمل پیوند ریش به روش FUT به صورت بیهوشی موضعی انجام شده و با توجه به گرافت های پیندی در 4 تا 8 ساعت این درمان انجام می شود. از عوارض کاشت مو به روش FUT می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

  • بجا ماندن اسکار پشت سر
  • تراکم کم
  • تورم و درد در نواحی صورت
  • رشد نامنظم موها

کاشت ریش و سبیل به روش FUE

روش دیگری که برای پیوند ریش و سبیل وجود دارد، روش FUE است و همانند روش FUT از سر موی پیوندی گرفته می شود. اما تفاوتی که روش FUE با روش کاشت ریش و سبیل به روش FUT دارد این است که جای زخم یا همان اسکار بر روی سر نمی ماند. پس با این ویژگی این روش بسیاری از افراد روی به کاشت به روش FUE  می آورند. پیوند ریش و سبیل به روش FUE کاملا به صورت طبیعی بوده و کسی متوجه کاشت و پیوند مو در این ناحیه از صورت نخواهد شد.

روش های مختلف کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل به روش SUT

جدیدترین و به روزترین روش کاشت سبیل و ریش، روش SUT می باشد که تحولی نو را در پیوند موی طبیعی و قابل رشد با تراکم بسیار بالا و همینطور خواب و خط رویش بسیار طبیعی ایجاد کرده است. از مزایای استفاده از تکنینک SUT می توان به این مورد اشاره کرد که دیگر نیازی به کوتاهی موهای افراد نیست.

کاشت ریش به روش SUT

استفاده از موی ریش برای کاشت و پیوند ریش و سبیل

یکی دیگر از روش هایی که برای پیوند ریش و سبیل انجام می دهند، استفاده از خود ریش می باشد. افرادی که ریش دارند از قسمت هایی که نیاز به ریش و سبیل نیست، مو برداشته و به قسمت هایی که نیاز است اضافه شده و پیوند زده می شود. 

سخن پایانی

کاشت ریش و سبیل همانند سایر پیوندها دارای اصول و استاندارد می باشد و باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شود. پس قبل از انجام این کار حتما به کلینیک زیبایی معتبر مراجعه کرده و از پزشک مربوطه نیز مشاوره بگیرید و بدون مشورت اقدامی نکنید زیرا عوارض خود را به همراه خواهد داشت.

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه